Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » IBS lehet? (Tünetek lent)

IBS lehet? (Tünetek lent)

Figyelt kérdés

Reggelente megy a hasam, elég sürgető székelési inger szokott rámjönni.

Mindegy mit reggelizek, ha nem reggelizek az is, szóval tényleg nem tudom evéshez (azon belül ételekhez) vagy nem evéshez, de még kávézáshoz se kötni.

A délelőtti órákban étkezések után megint kismennyiségű székletem van többször, a hasam pedig reggeltől görcsöl.

Ami a durva, hogy ez nem mindig van így, mert van hogy 1-2 napig nem is megyek wc-re.

És minden független a kajától. Huzamosabb ideig vezettem étkezési naplót és a tüneteket is trackeltem, de semmi összefüggés.

Ez IBS lehet így ezek alapján?

Illetve probiotikummal kezelhető (amíg nem jutok el dokihoz, mert már kértem időpontot csak sokára kaptam)? Normaflore, Jutavit Probium6, ezekre gondoltam.



2019. jún. 25. 09:51
 1/6 anonim válasza:
100%
Igen, lehet ibs, de ezer más dolog is például nőgyógyászati probléma is. Ha viszont ibs akkor probiotikummal nem lehet meggyógyítani hiába hajtogatják, az ibs idegrendszeri és stressz alapú "betegség".
2019. jún. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezt cáfolnám, egyes IBS-es betegeknek javít az állapotán a probiotikum.
2019. jún. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem meggyógyítani szeretném, ahogy írtam is a kérdésben, amíg nem jutok el augusztusban az időpontomra, addig valahogy szeretném átvészelni. Remélem akkor segít valamennyit addig.
2019. jún. 28. 09:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, a probiotikum alap, már csak azért is, mert a sok hasmenés folyamatosan gyalulja a bélflórát. De nem ilyen kis mezei probiotikumokat kellene tolni, hanem napi 20-30 milliárdos adagot. Pl. NOW Probiotic-10. Élőfl. joghurtot azért nem mondom, mert a bélproblémáknál első körben a tejről tiltanak le.
2019. jún. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A stressz okozza az IBS-t. Nem lehet hogy egy stresszesebb időszakon voltál túl?
2021. aug. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon regi kérdés, de remélem olvasod esetleg.

Végül kiderült, hogy mi volt a bajod? Nagyon hasonló van nekem is kb egy éve néha-néha. Napokra rosszabb a hasam, majd megjavul és megint.. De ilyen egyszeri hasmenés, kis puffadás. Nekem a stressz tuti berosszabbítja viszont, azt figyeltem.

2021. nov. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!