Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Melyik a legjobb probiotikum...

Melyik a legjobb probiotikum és miért? Meddig érdemes szedni hányás+hasmenés után?

Figyelt kérdés

2019. júl. 5. 17:14
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
55%

Egészséges vagy? Akkor mehet a napozás, bár már szakcikkek is pedzegetik, hogy egészséges embereknek se elég, mert valamilyen okból - talán ez is a megváltozott környezeti körülmények számlájára írható - jóval nagyobb a D-szükséglete az átlagembernek, mint amije van. Plusz mellé jön az UV kockázata, plusz hogy az életünk 95%-át épületekben töltjük. Bármilyen immunrendszert érintő problémája van valakinek, nagyon nem jár rosszul, ha folyamatosan D-vitamint szed és mellesleg a legújabb orvostudományi teóriák szerint még a napi 3-4000 NE is egy erősen alábecsült érték. A D-vitamin felszívódását a C és a K segíti.

Szerintem akkor van itt valami fogalomzavar a pánikrohammal kapcsolatban. Lehet félni és rossz érzéssel emlékezni valamire, de ha fizikailag sokkhatás, konkrét kontrollálhatatlan "roham" jelentkezik, az kicsit más tészta.

(71%-os: Azt hittem, személyes konzultáción alapul a "gasztroenterológusod" követése.)

2019. júl. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
A D vitamin szinttel senki nem tudja épp hogy áll. Túladagolni pedig nem előnyös mivel zsírban oldódó vitamin. Azért ennek a nagy vitaminlobbinak az alapja nem az egészségünk megőrzése hanem a vitamin gyártók meggazdagodása. Szerintem mindwnki maga döntsr el mire van szüksége ilyen tekintetben. Biológusként sokat foglalkoztam a témával, és igyekszem a legjobb bwlátásom szerint cselekedni. Sajnos a vitaminszintjeinket nem ismerjük így nehéz belőni az optimális mennyiséget. Megjegyzem 2 éve szedek D vitamin télen. És elmúltam 30. Az említett eset előtt sosem volt semmi bajom. A pánik dologba ne menjünk bele. Ezt én érzem és élem nap mint nap.....más nem fogja tudni megmagyarázni mi miért van. Én tudom csak még a megoldást nem találtam meg rá, lehet nincs is.....de ez a kérdés nem erről szól.
2019. júl. 14. 07:23
 23/28 anonim ***** válasza:
Mindegy, ettől függetlenül a Hellinger egy jó cucc, simán rávilágít fizikai betegségek és lelkiállapotok, életvezetési sajátosságok, dolgokhoz való hozzáállás, problémamegoldási attitűdök hátterére. De ehhez kell egy személyes motiváció, ami van akinél eljön a testi tüneteinek a halmozódásával/ súlyosbodásával, van, akinél nem jön el. Ez van. Nem lehet mindenkit megmenteni. D-vitamint heteken át 50.000 NE felett szedett mennyiséggel lehet túladagolni. Ha jól emlékszem, de lehet hogy csak 30.000. Ha érdekel, akkor előkeresem az erre vonatkozó szakcikkeket. [link] a barátom. ;)
2019. júl. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Utána nézek még nem hallottam róla. D vitamintól rengeteg cikk jelent meg rengetek szakember tollából. Nem lehet tudni kinek higgyen az ember. Én abban hiszek, hogy ami túladagolható azzal óvatosan bánok. És megmomdkm őszintén szívesebben üldögelek egy órát a napon reggel mint, hogy bogyókat meg cseppeket szedjek. De nem ítelek el senkit aki ezt teszi és ebben hisz

Az életet bármit teszünk és eszünk sajnks nem eljük túl. Azt hiszem nekem most a vérszegénység jó nagy lapáttal rárakott a fizikai és lelki állapotomra. Úgy hogy most bízom a vastablettákban. Remelem 1-2 hónap múlva már sokkal jobban leszek.

2019. júl. 14. 11:50
 25/28 anonim ***** válasza:
Látod, én meg vastabletták helyett már csak a kacsamájban hiszek. Nem csinál fekete székletet, hasfájást, viszont rendszeres laborral ellenőrizve hetek alatt több értékkel emeli a vasamat, szemben a vényköteles vaskészítményekkel, mert ugye a vas felszívódása max. 15-20%, ráadásul vannak olyan vényköteles termékek, amikben nem is a legjobb felszívódású vasvegyületek vannak... Nemrég pont 5-ös vasat mértek nálam a kb. 10-es alsó határhoz képest, úgyhogy most megint kacsamáj-kúrán vagyok, de nekem sose okozott mást hajhulláson kívül.
2019. júl. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Egész biztos jobb és hasfájást sem csinál. De én nagyon szeretem a kacsát élve! Vegetáriánus vagyok :) nem véletlenül lettem vérszegény.

A vastabitól viszont tényleg kegyetlenül rossz a gyomrom. Gőzöm sincs hogy bírok ki így 2 hónapot és mivel lehetne ellensúlyozni. Mindenki másképp reagál. Nekem a vérnyomásom is alacsony valószínű ezért visel meg sokkal jobban.

2019. júl. 15. 07:19
 27/28 anonim ***** válasza:
Hát, én egy évtizedig nem ettem állatokat és akkor speciel sose ment ennyire alá a vasam. Mondjuk sokkal fölé sem, csak úgy az alsó határon volt. Gyanakszom, hogy nálam is a felszívódási nehézségek súlyosbodása okoz folyamatosan csökkenő vas- és magnéziumszintet.
2019. júl. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Nekem már nem csak vashiányom van ( sőt az fura módon nincs is) hanem vérszegenység is. :( Mondjuk azon csodalkozom, hogy ilyen kis eltérések ilyen erős tüneteket okoznak. De hát ez van. Már az előző vérvételemen is épp, hogy ütöttem a határt. Jobban oda kellett volna figyelni :(
2019. júl. 15. 13:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!