Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen megoldás lenne jó erre?

Milyen megoldás lenne jó erre?

Figyelt kérdés

1 éve diagnosztizáltak nálam hideg-meleg ultricariat, mely soran nem végezhetek testmozgást, ill sokáig nem tartózkodhatok hidegben.

Nos fogyni szeretnek. Kb 15kg felesleg van rajtam, hogyan tudnam ezt leadni testmozgas nélkül, ( probalkoztam a testmozgassal de a végén a SBO-N kötöttem ki..) diéta? Életmód váltás?

Bármilyen tippet meghallgatok, elégé el vagyok keseredve.



2019. júl. 29. 12:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az orvosod mit mond? Egyáltalán: szerinte is van rajtad 15 kg fölösleg?
2019. júl. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigy orvosom szerint túlsúlyos vagyok. Kb 160 cm vagyok (minden evben mást mérnek a suliban szóval ezt sajnos követni se tudom..) es 75kg es ha jól emlékszek a testtömeg idexre akkor 60 kg lenne az idealis testsúlyom🤷‍♀️..szóval túlsúlyosnak vagyok nyilvánítva..
2019. júl. 29. 12:58
 3/12 anonim ***** válasza:
Azt a dokit nem kérdezted, aki diagnosztizálta a hideg-meleg valamit? Őt kéne...
2019. júl. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"sokáig nem tartózkodhatok hidegben"

Egyáltalán mi számít hidegnek? Úszás szóba jöhet egyáltalán?

2019. júl. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kiszámíthatatlan, van mikor meg - 5° alatt sem jelenik meg a dagadas es a kiutes. Melegben pedig most leginkabb akkor ha leizzadok, vagy ha hirtelen huvosebb helyre megyek.



Az allergologus meg nem foglalkozik a sulyommal, o probalt megoldast talalni, hogy esetleg könnyített testneveles, uszas.. De egyiksem jött be.. Úszás inkabb fokozza.

2019. júl. 29. 20:21
 6/12 anonim ***** válasza:

"Az allergologus meg nem foglalkozik a sulyommal, o probalt megoldast talalni"

Most akkor foglalkozik vele vagy nem? Ha korábban foglalkozott vele, de nem jött be, amit tanácsolt, akkor kérdezd meg tőle újra, hogy megint foglalkozzon vele. És addig is: minél kevesebb hozzáadott cukrot egyél, édesítővel igyad a teát/kávét, ne kekszet nassolj, hanem gyümölcsöt, evés előtt mindig igyál egy pohár vizet (az máris eltelít valamennyire, így kevesebb étel is elég lesz), kisebb adagokat egyél, mint eddig, ne jóllakásig egyél, hanem csak annyit, hogy ne legyél éhes, meg hasonló trükkök.

2019. júl. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Marmint csak annyira foglalkozot hogy le mozgatott hogy mennyire is alakul ki az egesz.. (oldjam meg hogy a pajzsmirigyes orvosnak is megfeleljek fogyás terén.)


Meg hat en teljesen eletmodot akarok valtani, nem az adagjaim csokkenteset, ha mar fogyok meg is maradjon. Ezt probaltam de nem valt be 🤷‍♀️(5 honapig csinaltam nem fogytam) alulmukodesem van ezek nem valnak be..

2019. júl. 30. 06:58
 8/12 A kérdező kommentje:
Meg annyit hozza tennek, meg kerdeztem de finga se volt hogyan tudnam megoldani, neki sem volt tanacsa.. Bar nem is nagyon erdekelte 🤷‍♀️
2019. júl. 30. 07:00
 9/12 anonim ***** válasza:

"Marmint csak annyira foglalkozot hogy le mozgatott hogy mennyire is alakul ki az egesz.. (oldjam meg hogy a pajzsmirigyes orvosnak is megfeleljek fogyás terén.) ... alulmukodesem van"

Akkor a pajzsmirigyes dokitól kell tanácsot kérni.


"Meg hat en teljesen eletmodot akarok valtani, nem az adagjaim csokkenteset, ha mar fogyok meg is maradjon. Ezt probaltam de nem valt be 🤷‍♀️(5 honapig csinaltam nem fogytam) alulmukodesem van ezek nem valnak be.."

Hát akkor passz, én csak úgy magamtól azt gondolnám, hogy ha azt szoktad meg, hogy mindig repetázol is, és átállsz arra, hogy mindig csak kisadagot eszel, attól eleve be kell, hogy induljon a fogyás. De ha a pajzsmirigy bekavar, akkor nem tudom... :( És a teljes életmódváltáshoz szerintem a rendszeres sportolás is hozzátartozik, de nagy kérdés, hogy milyen sport legyen, ha nem izzadhatsz meg, az uszodai víz viszont túl hideg...

Jelenleg mi az, amit megteszel a fogyásért? Pl. a cukrot kerülöd? És még?

2019. júl. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jwlenleg cukor mellőzve.. Illetve a liaztes dolgokat is kerulom.. Tejet is. :) jelenleg hust zoldseggel eszek... Sajat zsiejaban sütve.

A pajzsmirigyes orvos is tanacstalan. (jellenleg azt csinalom amit o mondot) Azert fordultam ide.. Mert mar semmi sem jutt az eszembe :( es most mar rohadtul zavar ez az egesz.. Mert nem tehetek errol a jellenlegi allapotrol... Es ezert vagyok cinkkelve.. . (csalad)

2019. aug. 9. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!