Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Le fogok bénulni?

Le fogok bénulni?

Figyelt kérdés
Éjjel felébredtem wcre és mikor felálltam a fenekem és a derekam között bizsergő érzést éreztem. A lábaimra pedig alig tudtam ráállni. Csak botladozva jutottam el a mosdóig. Azt hittem összecsuklanak. Miután elvégeztem a dolgom megszűnt ez az állapot, csak egy kis bizsergést éreztem az egyik lábamban ahogy visszafeküdtem. Az egyik lábamban szoktam olyat érezni, mintha egy mobit rezegne. Gerincferdülésem az van. És tegnap csináltam pár olyan lábemelést amit nagyon régen nem. Nem tudom ez összefügg e. Rettenetesen félek, hogy valami nagy baj van. A kezem meg a lábam szoktak zsibbadni.
2019. aug. 13. 01:09
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat sikerült visszaaludnom. Most, hogy felkeltem nem ismétlődött meg. A gerincemmel kinőtt scheuerman szindróma van. Voltam orvosnál. Azt mondta gyógytornát kell csinálnom minden nap. Jártam, megtanultam csináltam panaszmentes lettem. Aztán sajnos volt egy komoly mellkasműtétem és felülni sem tudtam önerőből hónapokig csak madzagba kapaszkodva. Nem tudtam csinálni a tornát. Megint fájt a hátam iszonytosan meg nyilalni kezdett egy pontban. Voltam a gericgyógyászati központban. Ott ruhástúl rámnéztek és le sem tojtak. Csináljam a tornát viszlát. Már zsibbadt is a hátam egy részen

Elmentem a kerületi ortopédiára. Ott legalább néztek egy röntgent. Elküldtek tornára. De a tornán mondták, hogy nincs személyre szabott torna csak csoportos. Oda már jártam, és ismerem a gyakorlatokat és pont azokat nem tudtam csinálni mert nem tudtam lefeküdni a polifoanra, felülést csinálni, hasra feküdni, oldalra stb. Magyarán nem kaptam segítséget. Nem tudom ezek után hova mehetnék elmentem mindenhova. Azóta eltelt egy év, csinálom minden nap a tornát már egyre több gyakorlatot tudok. Tegnap pont egy olyat tudtam megcsinálni ami a műtét óta nem sikerült. Szóval nem tudom, hogy hozathatnám rendbe a gerincem. Tényleg megteszek minden tőlem telhetőt. :(

2019. aug. 13. 07:53
 12/16 A kérdező kommentje:
Napközben már nem volt gond. Tenyleg túlerőltettem. Eléggé izomlázam lett. Mégegyszer köszönöm mindenkinek a megnyugtatí válaszokat ha nem írtok el sem mertem volna indulni dolgozni.
2019. aug. 13. 18:03
 13/16 anonim ***** válasza:
58%
mit dolgozol kérdező? Merre laksz? Keress fel másik orvost, vagy gyógytornászt. Valószínűleg tényleg csak az a baj, hogy pánikolsz. Kérdés, hogy mitől alakult benned ez a félelem.
2019. aug. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

amúgy valószínűleg ma front is van.

Szinte 20 fok különbség 2 nap alatt... Úszni nem jársz? Az a stresszlevezetésben is hasznos. Vagy esetleg próbáld meg a gerincjógát, de nagyon nem mindegy hova és milyen oktatóhoz mész. Fontos, hogy figyeljenek rád.

Hány éves vagy amúgy?

Meditáció is sokat segít.

2019. aug. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Már a tb orvosokat kimerítettem. Magánorvosra sajnos nincs pénzem. Ülőmunkát végzek. Bármilyen furcsa egy pánikbetegnek is lehet valós problémája! Nem kitaláltam, hogy lezsibbadt a lábam meg a derekam és fáj a hátam meg a karom is szokott fájni meg zsibbadni. Csak jobban megijedek ha valami van mint egy átlag ember.Az úszás biztos jó lenne de azt még a műtétem miatt nem tudok.
2019. aug. 14. 03:49
 16/16 A kérdező kommentje:
13. Csak neked kérdés miért alakult ki bennem, hogy megrémülök ha valami bajom van. Én tudom. De a kérdés tekintetében ez nem számít. Meditáció az nem tudom mi, de a neten lévő meditációs zenék engem idegesítenek, a szöveg amit mondanak alá meg ki tudna kergetni a világból. Nem tudom elképzelni, hogy ez a borzalom valakire pozitívan hat. Ha kellemeset akarok hallgatni arra ott van Mozart.
2019. aug. 14. 03:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!