Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a bajom?

Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, hogy mostmár nem tudom mi bajom van. Tavaly december óta szenvedek a tünetektől. Hol jobb, hol rosszabb. Sokszor állandó szédülés, kóválygás van a fejemben, bizonytalanság érzése napokig, mint aki ittas és nem tiszta a tudata. Olykor a szívem is össze vissza ver, remeg. Néha légszomj is rámjön. Sokszor van olyan érzésem, mint aki mindjárt elájul, kimegy az erő a karjaimból és furán érzem őket, mintha el lenne zsibbadva vagy nem az én karom lenne, illetve a látásom is furcsa lesz. Többféle vizsgálat volt már. Elsőként EKG, terheléses EKG, szív ultrahang, ezek negatívak lettek, vérnyomás otthon mérve rendben, orvosnál kicsit magas, volt rajtam holter EKG, negatív. Készült teljes labor, negatív, leszámítva a magasabb májenzimeket, ezért készült hasi ultrahang, ami kismértékű máj nagyobbodást mutatott semmi mást.

Készült mellkas CT és mellkas röntgen ezeken sincsen semmi. Szemfenéki vizsgálat negatív. Voltam neurológiai rendelésen is. A sima vizsgálat enyhe szemtekerezgést mutatott, ezért elküldtek ismét laborba, illetve koponya MR-re. Mondanom sem kell, negatív mindkettő, kivéve a labor, ahol a májenzim még mindig több határértéknél, de csökkent a legutóbbi labor óta. Egyelőre újból labor hepatitis vírus és különböző szerológiai dolgok kizárása miatt. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi lehet, de megkeseríti a mindennapjaim. Felvetették, hogy pánik szindróma, de nekem egész nap tartanak ezek a tünetek, nem rohamszerűen. Senki nem mondja, hogy konkrétan mitől lehetnek ezek a tünetek. Tudom, hogy itt nincsenek orvosok, de hátha van valakinek valami ötlete.

29F


2019. aug. 28. 07:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ugyanennyi idős vagyok, ugyanilyen tüneteim vannak, de nekem a májammal sincs baj. Picit alacsonyabb a vesefunkció, de nem is foglalkozott vele a doki.

Nekem szerencsére nem egész nap tartanak a tünetek, hanem időnként, de szinte minden nap.

2019. aug. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Legalább nem vagyok egyedül vele... bár ez nem boldogít. Ötletem sincs, hogy milyen irányba lehetne továbbmenni, mert beletörődni nem akarok, bár már lassan ott tartok.
2019. aug. 28. 08:59
 3/13 anonim ***** válasza:
Szinte minden vizsg. megvolt, akk csak psziches oka lehet, habar azt erezned kell h vannak-e ilyen jellegu probl-maid. Szorongsz, tul sokat dolgozol?
2019. aug. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A munkámban inkább a fásultság jellemző, stressz nem nagyon ér, meg 6 éve ugyanazt csinálom. Kifejezetten nagy stressz nem ért az utóbbi időben, talán inkább egyfajta változás volt az életemben, de ez inkább pozitív volt, legalábbis úgy éreztem.
2019. aug. 28. 10:09
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!

A neurológus mit csinált éppen, melyik vizsgálatot, amikor szemtekerezgést látott? Milyen diagnózist írt a papírra? Gyógyszert írt fel bármelyik orvos? Ha igen, mit?

Fül-orr-gégésznél jártál?

Van olyan mozdulat, vagy bármi, akár idöjáràs változás, ami fokozza a tüneteidet? Tudsz hanyatt feküdni? Aludni tudsz rendesen?


Sok tüneted megvan egy bizonyos betegséghez. Légyszi válaszolj a fenti kérdésekre!

2019. szept. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszolok sorban. A szemtekerezgést akkor állapította meg, amikor az orvos újját kellett csak a szememmel követni. Diagnózis még nincs, mert a második laborra várok. Háziorvos írt fel gyógyszert, Betaloc ZOK 25mg és Coverex AS 5mg. Fül orr gégészeti vizsgálat nem volt, oda nem küldtek el. Konkrét nincs ami fokozná, talán ha hirtelen hátulról előre hajtom a fejem egy pillanatra komolyabban megszédülök. Hanyatt feküdni tudok, de utána nagyon sz*r felkelni, szédülök nagyon. Aludni általában jól tudok, de sokszor felkelek olyan hajnali 5 körül, aztán már csak forgolódok.
2019. szept. 2. 16:37
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy BPPV? Vagy azt kizárták?
2019. szept. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kifejezetten erre nem vizsgáltak. De a szédülés nem helyzetfüggő, random van jelen, gyengüléssel, néha enyhe hányingerrel, ájulás érzéssel.a
2019. szept. 2. 18:55
 9/13 anonim ***** válasza:

Én vagyok, aki sokat kérdezett :)


BPPV-re tippeltem volna. Nekem az volt, sajna még nem gyógyultam ki belőle rendesen.

Már csak egy állandó, reggeltől estig tartó imbolygás keseriti meg a napjaimat. Ez már nem helyzet, vagy fejmozditás függő. Van olyan nap, amikor bármit tudok csinálni, s van olyan, amikor minden apró mozdulattól beindul az imbolygás. Ez a gyakoribb... Az időjárás nagyban befolyásolja.

Nézz utána a neten a labirynth tornának. Szirmai drnő nevéhez fűződik. Csinálgasd naponta!

2019. szept. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hogyan érzed magad, ha pl autóban, buszon, vonaton utazol?
2019. szept. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!