Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki akinek nyaki gerinc...

Valaki akinek nyaki gerinc eredetű szédülés van/volt rám tudna írni?

Figyelt kérdés
Az orvosok azt állapitották meg (neurológus), hogy nyaki gerinc eredetű a szédülésem. Hozzáteszem, konolyabb vizsgálatok (ct,mr) nem végeztek rajtam. Arra lennék kíváncsi, hogy akit szintén ezzel diagnosztizáltak, nekik milyen jellegűek voltak a panaszaik.

2019. szept. 11. 11:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ja, ha hipochonder vagy akkor nincs igaza az orvosnak.

Viszont a szédülést is csak beképzeled

2019. szept. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Pacsi(:

Én is ezért aggódom a szédelgésem miatt.. Plusz mostanában a fejbőröm bizsereg rövid ideig egy pontban. Lehet először neurológiára kéne fordulnom, nem tudom.

Neked mi volt a tünet? Csak a szédülés?

2019. szept. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen, nem ez a forgó szédülésem volt, hogy nem bírtam egyenesen járni. Inkább olyan jellegű, hogy ilyen kába vagyok, nem esett jól egyik dologról ránézni a másikra, meg forgatni a fejemet, vagy elmozdulni az adott pozícióból. Ülni, illetve állni és járni sem kellemes ilyenkor. Néha fáj mellé a szemem.
2019. szept. 15. 22:55
 14/20 anonim ***** válasza:

Átérzem ami írsz, pont így írható le az enyém is.. Talán annyival kiegészítve, hogy fényre is érzékeny a szemem néha. Nekem mondjuk részben szemészeten derült ki a gond, ugyanis -1,5-ös szemüveg kellett ami már nem gyenge és ettől lehetett kellemetlen érzésem. De te említetted, hogy jártál már ott.


Mindenesetre, ha a doki azt mondta hogy nyaki gerinc, akkor valószínűleg igaza van. Azonban nem 100%, hogy csak ez okozza. Ha ráparázol, vagy agyalsz rajta pszichésen is rásagíthetsz. Nekem orvosom azt mondta a kábultsággal járó bizonytalasnág érzés gyakran szorongás/valami fóbia tünete. Ha úgy vesszük a hipochondria is egy fóbia, és a sok rágódásra reagálhat így a szervezeted.

2019. szept. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Igen, a fényérzékenység nekem is jelen volt néha, de nem folyamatosan. (1-2 napig igen, utána pár napig semmi)

Igen, olvastam, hogy a szorongás, illetve a folyamatosan magamra való fogyelés is belebolondíthat ebbe, de hát nem olyan egyszerű nem odafigyelni az ilyesmire... :D

2019. szept. 16. 21:01
 16/20 anonim válasza:

Szia!

Hogy érzed magad most? Nekem is ez a gyanú, de rohadtul nem könnyű ezt félretenni. Folyamatos imbolygás járás-állás-ülés közben. Fekve jó. De hát feküdjön a hóhér állandóan, élni is kéne...

2019. okt. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Igazából időszakos, van hogy nincs egyaltalan napokig, vagy hetekig aztan megint előjön. Bár lehet attól is van, hogy figyelgetjük, nekem amikor a tököm kivan már vele, próbálom tibeszarni, meg nem ezzel a gibdolattal ébrdeni, hogy vanjon szédülni fogok- e és akkor jobb. Most pl napok óta el vagyok foglalva tanulással, mert zh időszak van és annyira arra vagyok ráfestülve, hogy most eddig a válaszig napok óta eszembe se jutott.
2019. okt. 16. 16:25
 18/20 anonim válasza:

Szia !

Nekem is ez a tünetem 9 hónapja egy csomó vizsgálaton estem át monden negatív volt , moat már csak két lehetöségem van vagy nyaki gerinc eredetű vagy pszichés. A nyaki gerinc vizsgálat valaki tudja hogyan zajlik?

2020. jún. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem akarok hülyeséget mondani, de lehet azt is neurológián nézik meg..? Vagy ortopédia esetleg. Amúgy gyanítom hogy sokaknak ez okozhatja a sok gépezés/telefonozás miatt. Én is rosszul tartom a fejem.


Már írtam ide ezelőtt is hogy ugyanezek a tünetek. Nos, nekem több mint valószínű hogy strassz okozta időszakosan. És a rossz szemem tett rá egy lapáttal. Mióta hordom sétáláshoz és kevesebbet szorongok ez ritka nálam.

2020. jún. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


Vélhetően nálam is ugyanez a probléma. Egy ideje már küszködöm vele, ha pl elmegyek sportolni utána valamivel jobb.

Érdekes, hogy reggel felkelek szinte semmilyen problémám nincs, ahogy telik a nap úgy lesz egyre rosszabb. Ülőmunkát végzek, illetve majd 2 méter magas vagyok, gondolom ez sem segít. Sajnos a fülem sem a legjobb, nagyon sokat jártam éveken keresztül orvoshoz vele, és most covidos is voltam, így gondolom ez is rátesz egy lapáttal.

Szerencsére nekem ülve, fekve semmilyen problémám sincs, csak amikor felállok, sétálok, akkor kezdődik el.

Hétvégén megyek fül-orr-gégészhez, és megbeszélem vele, hogy mit csináljak, hova menjek tovább a problémával.

2021. jan. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!