Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem vállal a körzeti orvos,...

Nem vállal a körzeti orvos, mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Volt időpontom, de arra hivatkozva lemondták h többet nem rendel az orvos bizonytalan ideig más sem lesz helyette,ezért menjek el máshova.. Közben kiderült h hazudtak nekem mert 1 ismerősöm kért ugyanoda időpontot és neki adtak hozzá és rá is kérdezett h nem fog elmenni.. és azt mondták neki h nem.. Nem értem a helyzetet.. egyáltalán hogy csinálhatnak ilyent ?? Valószínűleg az lehet a baj h nem tudja megoldani a problémám, mint orvos elbukott az én problemamom, és így akartak megszabadulni tőlem.. emiatt kénytelen vagyok magán úton pénzért elmenni, ami ugye nem kis összeg.. lehet valamit kezdeni ezzel a helyzettel?? Feljelenteni?? Bár lehet még én fizetnék rá mert letagadnák és nem tudnám bizonyítani sem h tényleg ezt mondták..
2019. szept. 19. 16:09
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
70%
Mi lenne, ha újra bejelentkeznél, lehet, hogy egy váratlan helyzet volt a rendelőben, amikor telefonáltál! Próbáld meg még egyszer.
2019. szept. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Senkinek sem kell elhinnie. Örüljetek, hogy veletek nem történik ilyen. Én csak segítséget szerettem volna kérni, hogy egyáltalán, hogy tehet meg ilyent 1 orvos. De itt mindenki csak kötekedni tud. Bezzeg az értelmetlen unalomuzeskent feltett kerdesek senkit sem zavarnak. De ha az ember komolyan megkérdez valamit akkor egyből jönnek a kotekedok. Mégis áruld el mi értelme lenne ha kamubol tennék fel 1 ilyen kérdést?? Szerinted szórakoznék 1 olyannal ami az egészségemet érinti? Még viccnek is rossz h ezt gondolod h hazugság.. elhiheted ha kamu kérdésen törném a fejem szórakozásból akkor nem az egészségem lenne a téma.. Persze midnenki saját magából indul ki ugyanis nekem nincs arra se időm se energiám, hogy kamu kérdéseken gondolkozzak.. itt lezártam ezt az egészet, kár volt itt kérdést feltenni.. én többet nem szólok hozzá ehhez a témához, felesleges magyarázkodnom.
2019. szept. 19. 23:34
 23/26 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom hol laksz de tartozol lakóhelyed szerint egy orvoshoz. Az az orvos köteles téged ellátni. Ha nem olyan súlyos a bajod lemomdhatja az időpontod ha sok beteg van és adhat masikat. Ha megszűnik az orvosod rendelese vagy szabadsagra megy akkor van helyettesítő orvos es ahhoz tudsz menni. Ha nem ahhoz az orvoshoz jártal akihez tartozol az momdhatja hogy nem tud vallalni mert már túl sok a.betege. Hiába van szabad orvosvalasztas. Javaslom menj ahhoz akihez tartzol. Valami félreertesről lehet szó. Hívd fel az orvost és tisztazd a helyzetet kérj tőle szemelyesen egy időpontot mind el mi törtent és derítsd ki a valóságot.
2019. szept. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
78%

"Nem vállal a körzeti orvos, mit lehet tenni ilyen esetben?"


Gondolom már ismer...titokzatos ismeretlen, ritka betegség betegség. A szöveged is ilyen.

2019. szept. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem körzeti orvos volt akkor miért írld azt? Szakorvos lemondja az időpontodat mert elmegy a rendelőből olyan van. Attól még nem szűnik meg a rendelés lesz másik orvos. Miért nem kérsz ahhoz időpontot? Ha meg azt feltetelezed, hogy hazudtak nekex miért nem telefonálsz oda és kérdezed meg az orvost mi történt? Lehet valami félreértés történt te meg rögtön rosszat feltételezel. Nem tudom minek kell cirkuszolni mikor utána is lehetne járni a dolognak. Nem beutaló köteles helyről beszélünk így akár oda is mehetsz rendelési időben azzal hogy sürgős a bajod és kivárhatod a sort és megbeszélheted az orvossal a problémáidat. Meg hisztizhetsz tovább csak azzal nem fog megoldódni a dolog.
2019. szept. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
79%

Ilyen nincs sehol. Persze időpontot le lehet mondani, de azt hozzátenni, hogy nem is lesz többet és nincs új időpont sem az elég cifra. Ilyenkor azt teheted, hogy elmész a háziorvoshoz és kérsz máshová beutalót. Szabad orvosválasztás nincs, téged csak a körzetedbe tartozó orvos köteles ellátni, máshová nem mehetsz, kivéve, ha ott nincs olyan szakrendelés, vagy valami egyéb indokolt ok miatt, de máshol elsőbbséget élveznek az oda tartozó betegek, de érvényes beutalóval ott is el kell lássanak, maximum van várakozási idő.

Az, hogy neked azt mondták, hogy bizonytalan ideig nincs ott a doki, az persze lehetséges, de ez változhat is.

2019. szept. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!