Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyálkás széklet? Miért?

Nyálkás széklet? Miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy idelye minden nagy dolgom után észlelem azt hogy nyálkás a székletem. Néha több, néha kevesebb. Tiszta átlátszó szokott lenni, néha kicsit véres is de ez talán az arany értől. A székletem állaga általaban teljessen normális, színe változó de semmi dúrva. Hasmenésem nincsen, hasfájásom sem. Nagyon sokszor felpuffadok. Olvastam hogy lehet étel allergia, esetleg glutén érzékeny vagyok.. de találtam durvákat is mint a polip vagy daganatos betegségek :/

Valaki tudna segíteni hogy mi lehet a leírtak alapján a baj?

És napi 1x elég elmennem azaz nincs székrekedésem és sűrűn sem kell.

Természetessen ha még 1 hétig tart orvoshoz fordulok.



2019. szept. 23. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:

A nyálkás, váladékos kula sose tekinthető a jó egészség jelének. Okozhatja giardiasis, polyposis, colitis ulcerosa, Crohn-betegség, de vastag- és végbélrák is.

Mindenféleképpen javaslok egy belgyógyászati vizsgálatot.

2019. szept. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Hát 18 éves Fiú vagyok... elnem tudom képzelni hogy hogyan jönne nekem komolyabb betegség :/
2019. szept. 23. 18:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát speciel a Crohn-betegség meg az IBS kimondottan olyan, hogy fiatal korában alakul ki. A colitis ulcerosa, diverticulosis pedig inkább idősebb korban.
2019. szept. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia, nekem 5 eve van colitisem, es a nyakos szeklet az elso tunetek kozott volt. Hulyeseg hogy inkabb az idoseknel van colitis,en 15 voltam mikor kijott es ma mar egyre gyakoribb a gyerekeknel, fiataloknal. Stressz betegseg, de azert nem art ha tudod mit rejtenek a beleid :D mindenkepp nezesd meg. Ha bovebben szeretnel tudni a dolgokrol, vagy tanacs kell, privatban irhatsz nyugodtan. Nekem tobbet segitettek a betegtarsak mint az orvosok :)
2019. okt. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!