Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pikkelysömörre igénybe vett...

Pikkelysömörre igénybe vett valaki fényterápiát? Mik a tapasztalatok? Hajas fejbőrre tudtok ajánlani egyébként valami igazán jó készítményt?

Figyelt kérdés

Gyerek korom óta kűzdök a pikkelysömörrel. A testvéremnek és az anyukámnak is van. A fejbőrömön zavar a legjobban, de most (épp elég stresszes szakaszban van az életem) előjött a térdemen, lábfejemen és a könyökömön is.

Rátaláltam egy ingyenes fènyterápiára. De vagy a testet vagy a fejbőrt kezelik. Maradtam a fejbőrnél, csak nem tudom segit-e?

Viszont amig el tudom kezdeni is jo volna valami amit tudok használni.

Ezeket próbáltam eddig:

Clobex, Nizoral, Bioderma Node K, Uriage Ds. Emellett a Dermovate oldatot használom, de utóbit jó volna elhagyni lassan.

Még a Nizoral volt a leghasználhatobb meg a Dermovate. De valami hatasosabb jobb lenne, amiben nincs hormon. Ha letezik ilyen...



2019. okt. 18. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyant tudok, ami teljesen természetsimogató, de télen, hosszú hajnál, elég pocsék az eljárás, mert háromszor kell rákenni, s megszáradni hagyni. Átlag dolgozónak ez egy meleg szobás hétvégét jelent.
2019. okt. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nem gond, megoldom! Szivesen kipróbálnám. Itthon vagyok egy 9 hónapossal, úgyhogy ráérek ;) megirod a termék nevet? Kapható veny nelkul is?
2019. okt. 25. 11:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez:

[link]


Azonban arra figyelmeztetnélek, hogy ha még ezt nem olvastad/hallottad, hogy a PS az kimondottan az a fajta kórság, aminél ha valakinek használt valami, akkor egyáltalán nem biztos, hogy a következő valakinek is használ. Egyszer egy bőrgyógyász mondta nekem, hogy mindent, amiről hall, és nem ítéli meg különösen gusztustalannak vagy drágának, azt ki kell próbálni, mert nem lehet tudni, mi használ.

2019. okt. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
(fényterápiát én eztán fogom majd kipróbálni, de arról is jókat hallani)
2019. okt. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bianka9604 válasza:
53%

Szia!

10 évesen jártam fényterápiára. Az egész testemet, majd a fejbőrömet is kezelték. Legalább 30 kezelést felvettem, de nekem semmit se használt. Mellé Elocom, Diprosalic készítmények voltak terítéken számomra. De sok idős emberrel várakoztunk mindig, akik nagyon dicsérték.

A szüleim elvittek természetgyógyászhoz, ő rendben tett belülről és azóta se használok szteroidot.


Erős bőrpuhításra a Ringelblumen Salbe márkájú körömvirág kenőcsöt használom (csak ez elég zsíros hozzá), gyengébbre a Sanatopic krémet (pl hajból ezerszer könnyebben kimosom, mint az előbbit), a sömörömet pedig a Psoratinex termékcsalád viszi el napokon belül, amikor elkezdem használni.

2020. ápr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Szivesen kipróbálnám."

Milyen ember nem jelez vissza?

2020. ápr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!