Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Használt valaki Sorion krémet...

Használt valaki Sorion krémet vagy oldatot pikkelysömörre?

Figyelt kérdés

Akár a fejbőrre akár a test már bőrfelületére nézve kiváncsi vagyok az eredményekre. Elég drága így csak akkor próbálnám ki, ha hatásos.

Öröklött pikkelysömöröm van gyerekkorom óta. (Érintett területek: lábfej, térd, könyök, enyhén a fülem, és a fejbőröm). Eddig a fejem volt a legzavaróbb, de mióta év elején szültem eldurvult a helyzet. Már a lábszáramon is van sok sok piros, száraz folt, nem szeretném hogy pikkelysömör kegyen belőle. Évek óta csakis szteroidos krémet és oldatot használtam. De a háziorvos mindig felírta, sose intett óva. Mióta elköltoztünk viszont már többször szólt a patikus hogy ez így nem lesz rendben, nem használhatom ennyiszer és ilyen sokáig ezeket a készitményeket (diprosalic, dermovate). Valami természetesebb tüneti kezelésre megfelelő kenőcsötnés oldatot keresnék, makacs és mindig kiújuló pikkelysömörre.

Ha van a Sorionnal vagy más készitménnyel valóban jó tapasztalatok, írjátok meg! Nagyon hálás volnék!



2019. okt. 25. 12:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Krémmel van tapasztalatom, elég gyorsan elmulasztotta egy nyárra, bár csak a következő nyárra lett ugyanolyan a bőr színe, mint a környező területeken. Aztán ősszel kezdett kisebb területeken visszalopakodni, de tavaszra egy kis rákezeléssel eltűnt megint. És most újra érzek két kis területen keményedést.

Mondjuk én az ilyenek előtt mindig előkezeltem a bőrt valamivel, ami enyhíti a tüneteket, nálam ez legtöbbször a Bionet Aktív Balzsam volt, ami másfelől annyit szokott használni, mikor kipróbáltam a szteroidos életet, hogy a szteroidostól szép lett, és napi háromszori Bionetes kenéssel meg nem jött vissza (aztán egyszer elfelejtettem elvinni magammal a Bionetet munkába, és már fújhattam is).


Ahogy a netet nézem, ezt a Soriont eleve kevesen próbálták ki, de még az is lehet, hogy mindenkinek használt, aki próbálta, mert negatívumként csak az árát olvastam.


De a másik riasztó hír még, ha erről sem hallottál/olvastál, hogy nagyon kevés olyan ember van, akinek sokáig hatásos egyfajta szer. Elmulasztja egyszer, elmulasztja kétszer, aztán esetleg puff, kell keresni mást.

2019. okt. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ez biztatóan hangzik. Igen, sajnos tudom hogy csak “ideig-óráig” hatnak a készitmények. Ezt már elfogadtam, de most első sorban enyhíteni szeretném, így ha ár abban jó ez a készítmény, akkor elértem a célom.’
2019. okt. 25. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!