Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez valami fake hír? 700...

Ez valami fake hír? 700 milliós gyógyszer? És összeszedték? Ez megdöbbentő. És én nem si találkoztam eddgi a kampánnyal.

Figyelt kérdés

[link]


Mi kerül egy gyógyszeren 700 millióba? 10-szer körbe kell repülni vele a földet a nemzetközi űrállomáson? Vagy 200 antilop szarvából nyerik ki? Nem értem.


És hogyhogy össze tudtak ennyit szedni? Régen is voltak néha ilyen hírek, hoyg egy gyereknek drága gyógyszer kell, és ilyenkor 2 vagy 5 milliós összegeket is nehezen lehetett összeszedni emlékeim szerint. Vagy azóta akkora volt az infálció, hogy egyszerűen érzéki csalódás?


És ha egy milliomos százmilliókat ad egyetlen gyereknek, akkor miért nem jut eszébe hogy máskor is adományozzon ennyit, de ne egy gyereknek, hanem az egész országnak, pl. az összes gyereknek ennyiből kijön egy oltás, vagy több kórháznak fontos műszer.



2019. nov. 2. 10:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
A gyógyszer kifejlesztésével foglalkozó cégek ilyen módon is próbálják lefaragni a költségeiket. Tulajdonképpen ezek emberen végzett kísérleteknek minősíthetők, ahol a kísérletben önként résztvevők még fizetnek is, hogy a kísérlet részei lehessenek. A megközelítési szempontok annyira sokfélék, hogy egyértelmű állást foglalni lehetetlenség.
2019. nov. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Szerencsére már két 2 éves kisgyereknek összejött. Példátlan összefogás a kisemberektől is, nem csak Mészárostól. Álljanak talpra azok a gyerekek, gyógyuljanak meg. Reménykedem, hogy sikerül, és használ az injekció. SMA a betegség neve.
2019. nov. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Az elmúlt kb másfél hónapban ő a második ilyen kisgyerek akinek össze gyűjtötték a 700 milliót
2019. nov. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezek génterápiás gyógyszerek, gyakorlatilag átírják a gyerek DNS-ét.
2019. nov. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Most gyűjtik a harmadiknak. Zente és Levente után Noelnek (ő romániai magyar, talán Kolozsvár?), úghogy lehet még adakozni!
2019. nov. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
[link] Ez a cikk elég jól összefoglalja a történetet, az összes feltett kérdésedre választ ad..
2019. nov. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

1) Szerintem, ha tényleg kísérleti jellegű részben, akkor nem szabadna ennyi legyen. Sőt!


2) De ha nem is kísérleti jellegű, azt gondolom, hogy ezek a cégek a tudományra építenek és olyan tapasztalatokra, amiket nem ők szereztek mind meg. Értem én, hogy génterápia, meg minden, de mi kelrül rajta 700 millióba? Emberi erőforrás, munkaerő, vagy szabadalmi díjak, vagy eszközök? Az eszközök drágák ugyan, de egy cégnek nem 1 éva latt kell behoznia. A 700 millió nagyon sok, valahol valami szerintem hibádzik a folyamatban, amiben lehetne faragni, ha ez jobban szabályozva lenne.

2019. nov. 2. 18:20
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a 10 évnyi munkaóra, meg 5614 kidobott anyag, ami még megbukott a teszteken.
2019. nov. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Látod, még viccből se tudtál elég nagy számot mondani. 10 évnyi munkaórával a 700 millió évi 70 milliós fizetést jelent. És akkor az azt jelenti, hogy egy páciensen akarnék behozni az egészet. Ha kettőn, akkor már évi 140 milliós fizetésről beszélünk. És biztos vagyok benne, ha valaki 10 évig dolgozna egy komoly kutatáson, akkor egy csomó szabadon elérhető tudományos eredményre is támaszkodna.
2019. nov. 3. 00:40
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Neked fogalmad sincs hogy működik a kutatás-fejlesztés. Ez nem nyereségvágyból ennyi. Nem keresnek rajta. Egy gyógyszer, akármilyen, mire engedélyezésre kerül, és forgalomba hozható, 20 évig fejlesztik kb. Főleg komoly betegségre. A kúránként 700 millióból a következő ilyen fejlesztést finanszírozzák és több ezer professzor, orvos, kémikus évtizedes mindennapi munkáját "fizetik ki". Az iparban a legdrágább mindig az új dolgok kutatása, fejlesztése.
2019. nov. 3. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!