Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek mire jó, h egy 16...

Szerintetek mire jó, h egy 16 éves lányra ráfogják, hogy anorexiás?

Figyelt kérdés

Egy az nem az, 20 után csak úgy ragadnak a kiló, genteki. 168 centiméter 50 kg, nem anorexia. Illetve az azt jelenti, hogy direkt kövérnek látja magát és ezért éhezteti magát. Sokkal nagyobb károkat tudnak okozni ezzel.


Az nem baj, hogy aki annyira mondta, gyerekorvos, apám, mindketten 2 illetve 3. folú elhízásban szenvedtek...


Megbélyegezni, meg kicsinálni valakit ez miatt, ez karrier.


2019. nov. 25. 14:54
1 2
 1/17 szántóvető ***** válasza:
47%

lehet hogy nem anorexia,de alultáplált ami egészségtelen.

[link]

"Megbélyegezni, meg kicsinálni valakit ez miatt, ez karrier"-fel kell hívni rá a figyelmet ez egyértelmű.

2019. nov. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Az anorexia egy betegség. Attól mert valaki vékony, még nem anorexiás, nekem is van olyan barátnőm aki 53 kg a 176 centijéhez, és ha találkozunk 3 óra alatt kétszer eszik minimum, nem is keveset. Egyszerűen nem hízik semmitől. Mostanában divat lett mindenkire rámondani, hogy anorexiás. Buta emberek csinálják ezt.
2019. nov. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom, azt tudom, hogy napok óta kell olvasni a "nem engednek orvoshoz", "gyerekorvos azt mondja szimulálok és antidepit, nyugtatót szedetnek velem" és hasonló kérdéseket. Ahelyett hogy segítségért fordulnál, megfogadnál némely tanácsot, újabb és újabb és újabb kérdések jönnek folyamatosan, "nem engednek orvoshoz" "betegen beküldenek" stb.
2019. nov. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Én voltam. Hát nem voltam alultáplált sem... Azóta meg csak olvadnak fel a kilók... Genetika. Mondjuk ha futni is elmerészelnél menni, már megbélyegeznének bolondnak....

Tinik, gyerekek alapból vékonyabbak, meg nő a szervezet, nyúlsz... Nálam sokkal vékonyabbak is vannak.


Másrészt azt veszem észre, hogy már bocsánat, de a dagadt emberek aggatják rá ezt másra... Érdekes előte sem utána nem mondta rám senki, csak a gyerekorvos... Meg behülyítette a nagyon túlsúlyos apámat...


Mit ne mondjak. Amikor meg már felnőtt leszel, meg már nem leszel annyira sovány, meg van akinek ilyen a genetikája...


Másrészt a BMI-t nem gyerekekre terveztél, meg nem szentírás.... Ha valaki a sovány kategőriába esik, csináljuk ki, főleg ha még nem is felnőtt?

2019. nov. 25. 15:12
 5/17 szántóvető ***** válasza:
82%
nem tudom hogy mit tettek veled mert nem írtad le.szóval mondta a doki és?ezután mi történt?elküldött kivizsgálásra?
2019. nov. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Azokat nem én írtam. Ne itt vezesd le a feszültséget...


Apám lebattyogott a tudtom nélkül hozzá, írotott vele beutalőt "anorexia" címszó alatt. Sírtam, bementem a kórházba, ahol bent voltam 2 napot és hazaküldtek, hogy semmi bajom, anorexia meg főleg nem. Utólag apámtól máig hallom.

2019. nov. 25. 15:22
 7/17 A kérdező kommentje:
Iiletve bevittek a kőrhzába, én nem akartam. Ott megmondták apucinak, hogy nincs bajom, de neki mindegy volt...
2019. nov. 25. 15:44
 8/17 anonim ***** válasza:
Jófej apád van, mit ne mondjak. Tény, hogy nem kell csontkollekciónak lenni azért, mert valaki anorexiás, elég a testképzavar meg az önéheztetés. De beutaltatni azért a pszichóra, mert ő úgy gondolja, sovány vagy... És ha jól értem, miután ott kimondták, hogy nem vagy az, akkor sem hitte el. Nem irigyellek.
2019. nov. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem, nem hitte el... Utána voltak cifrábbak is. Meg igen, a testképzavar pont az, hogy direkt éhezteted magad, nem az, hogy sován yvagy alkatilag.

Az jobb hogy agyontömöm magam és van 60 kiló túlsúlyom, mint apámnak.. Kettes típusú cukorbetegség, meg mi egymás.


Egy cikkről jutott ez eszembe, ami alá írtam. Hogy manapság nagyon divat minden lányra rmáondani, hogy anorexiás, aztná jöttek a kövérek.


Szerintem azért, hogy úgy írt beutalót a gyerekorvos, hogy még csak nem is látott, apám ment le hozzá. Nem a pszichiátrián voltam, hanem a gyermekosztályon, nincs gyermek pszichiátriai osztály, 16 évesen meg odatartozol... Utána odakényszerített párszor oszichiáter rendelésre apám, ha annak meg elmondtam, hogy mi van, meg egy vadállat apám, akkor meg én voltam a rossz.


Vicc az egész. Meg szerintem bár nekm nem volt ilyen gondom, de ha valaki valóban anorexiás lenne, sem az a megoldás, hogy bnátjuk, kicsinlájuk, akarata ellnére oszichiátriára küldjük. Vannak életveszélyes helyzetek, tudom, de ez kornátsem az. Csak egy egészséges tinilámy, aki akkor vált volna nővé, neki a kikészítése, meg csesztetése.


Meg milyen furcsa, hogy mihelyst kinőttem a tinikorból, már nem vagyok annyira sovány. Másrészt olyanokkal nem foglalkozott a kedves orvos hogy észrevegye, hogy gerincferdülés stb., de az "anorexia" fontos volt.

2019. nov. 25. 16:18
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
Felhívtam figyelmet arra hogy segítséget kellene kérned vagy tanácsokat megfogadni mert minden nap ilyen kérdés kiírásaid vannak erre 0%. No comment
2019. nov. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!