Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Több ismerősömnek, rokonomnak...

Több ismerősömnek, rokonomnak is van pajzsmirigy alulműködése és vékonyak. Hogy lehet ez? Nem azt szokták mondani hogy akinek pajzsmirigy alulműködése van, inkább hízásra hajlamos?

Figyelt kérdés

2019. dec. 8. 18:15
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
53%
Arra akar kilyukadni hogy "fuj kövérek".
2019. dec. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
11! Dehogy! Nem is tudom, hogy jutott ilyen eszedbe!
2019. dec. 9. 07:07
 13/46 A kérdező kommentje:

10! "Milyen nézőpont változtatásra gondolsz?"


Amikor párom (ő a 175cm-es, lásd fentebb az adatokat) elment, hogy kivizsgáltassa magát, akkor az orvos nagyon "csúnyán" viselkedett vele és azt mondta neki, hogy az női betegség, ezért neki nem lehet olyan betegsége.

Erre gondoltam, amikor a szemléletváltást említettem.

Szerintem nem helyes, hogy így beszélt vele. Ráadásul a vérkép mutatja a hormonális eltéréseket, tehát nem kérdés, hanem tény, hogy van baja.

2019. dec. 9. 07:17
 14/46 A kérdező kommentje:

Most eszembe jutott, hogy az eseményt követően utánanéztem az adott endokrinológusnak az interneten és rengetegen írták, hogy - most nagyon finoman fogalmazva - elviselhetetlen a stílusa és szakmailag is kívánni valót hagy maga után...

Tehát nyilván nem minden doki ilyen, de mi őt fogtuk ki. Azután nem ment oda többször párom.

2019. dec. 9. 07:26
 15/46 anonim ***** válasza:
36%
Attól, hogy van néhány idióta vagy hanyag orvos, még nincs szükség szemléletváltásra. Jó orvosnak úgyis van annyi esze, hogy tudja, a beteg nem mindig követi a tankönyvben leírtakat.
2019. dec. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy úgy van, de nekünk nem ez a tapasztalatunk.


Anyum, amikor fiatal volt, nagyon fájlalta a veséjét. Az orvos azt mondta, hogy szimulál, menjen onnan. Később megint fájt neki, megint orvos, újra azt mondta a doktor.

Végül az egészből az lett, hogy vesecsonkolása lett, mert az egyik veséjét korallszerűen kitöltötte a vesekő és meg kellett operálni.

Ez akkoriban nagyon nagy műtét volt. Egy 50cm-es vágás van az oldalán. Műtét közben újra is kellett éleszteni.

Annyi lett volna ezeket megelőzni, hogy az orvos nem szemmel "diagnosztizál", hanem elküldi UH-ra.


De rengeteg ilyen volt a családban, mármint olyan, hogy az orvos nagyon elnézett valamit.


Vagy pl anyum túlsúlyos kissé és az orvos (házi) mondta neki, hogy ne egyen annyi kolbászt és szalonnát. Anyum vegetáriánus, inkább vegán, de mivel nagy ritkán evett sajtot, a pontosság kedvéért nevezzük lakto-vegetáriánusnak.

Mondta az orvosnak, hogy ő nem eszik szalonnát, kolbászt, mivel vegetáriánus, több, mint 10 éve. Az orvos pedig azt mondta, hogy akkor nem lenne kövér!

És az olajos magvak, szénhidrátok? Azokról még úgy látszik, nem hallott ez az orvos. De az már visszataszító, hogy az orvos anyumra fogta, hogy hazudik, holott a doki totál inkompetens.


Vegánok és vegetáriánusok is lehetnek túlsúlyosak, pl mozgáshiány miatt is, vagy több a bevitt kalória, mint a mozgás, stb.


Nyilván örülök, amikor arról hallok, hogy valakinek jó orvosa van. Emberbarát, emberi, figyelmes.

2019. dec. 9. 10:09
 17/46 A kérdező kommentje:
15, pl lehet, hogy te orvos vagy és segítőkész! Ha így van, akkor maradj is meg ilyennek! Nagy szükség van értelmes, jellemes orvosokra.
2019. dec. 9. 10:12
 18/46 anonim ***** válasza:
62%
Ezek a tapasztalatok még mindig nem azt mutatják, hogy az orvosok többsége hülye, és kevés jó szakember van. Hidd el, hogy inkább fordítva igaz. Te pont kifogtad.
2019. dec. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

Sehol nem tettem olyan kijelentést, amit te írtál.


Nem tudom, hogy elolvastad-e egyáltalán a hozzászólást. Nem is rólam volt szó az általam leírt példákban.


Nem is egyszeri alkalom, sorolhatnék rengeteget, a családtagjaimmal, barátaimmal is történtek ilyenek.


És azért egy orvosnak fel kellene tudnia mérni, hogy mások életével játszik adott esetben.

2019. dec. 9. 14:39
 20/46 anonim ***** válasza:
54%

Akinek pajzsmirigy problémája van az normális étkezés ellenére hizik.

Ha ilyen bajod lenne, ugyanugy ennel mint most, de elkezdenel ketszer akkora lenni... nem mennel orvoshoz?

2019. dec. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!