Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Súlyos fogyatékosság adókedvez...

Súlyos fogyatékosság adókedvezmény, miért küldd a háziorvos vissza a szakorvoshoz, ha ő is ki tudja állítani az igazolást?

Figyelt kérdés

Tudomást szereztem róla, hogy már ezer éve fent áll egy betegségem, aminek BNO kódja szerepel a listán, tehát jogosult vagyok. A háziorvos azt mondta, hogy előbb menjek vissza a szakorvoshoz, hogy ő adjon egy igazolást, hogy végleges a betegségem, holott a napnál is világosabb az, hogy mióta áll fent, hiszen vittem az összes régi leletem. És ha a szakorvos leigazolta, utána menjek vissza hozzá és ő állít ki igazolást, holott az a formanyomtatvány, amit adott, az maga az igazolás, amit a szakorvos/háziorvos is kiállíthat.


Másnak volt esetleg hasonló problémája? Most vagy átvert, vagy tényleg nem ért hozzá.



#adókedvezmény #súlyos fogyatékosság #betegség után járó adókedvezmény #betegség után adókedvezmény
2020. jan. 15. 20:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az ismerosodnek pont ugyanez a baja?

A haziorvosokat ellenorzik neha. A.fogyatekossagra leszazalekoltakra meg raszalltak egy ideje. Sok haziorvos nem mer akarmihez kiallitani akarmilyen igazolast. Joga van elutasitani a kiallitas pont azert, mert nem szakorvos. Es ezutan a szakorvos tudja kiallitani.

2020. jan. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Most hadd ne keressem elő a jogszabályt, hogy az igazolást háziorvos is kiállíthatja"

De igen, keresd elő légyszives.

Nem mindegy, hogy a háziorvos mire szakosodott.

Ha pl. belgyógyászként szakosodott, és később lett háziorvos, akkor a belgyógyászathoz tartozó igazolást ki tudja állítani. Ha eleve háziorvosként szakosodott, akkor nem adhat ki semmit, hiszen nincs konkrétan egy szakterülete. Attól függetlenül, hogy a tudásának szerteágazóak kell lennie.

Aztán még bejön a képbe a hülye bürokrácia is.

Vagy ki adhatja, vagy nem.

A számítógépes rendszert az asszisztens ismeri jobban, ezért mondhatta azt hogy nem lehet.

2020. jan. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!