Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epilepsziás roham egymás után...

Epilepsziás roham egymás után kétszer előfordulhat rövid időn belül?

Figyelt kérdés

Két nappal ezelőtt megmentettem egy ember életét, mert épp ott voltam, és epilepsziás rohamot kapott. Hanyatt feküdt, a kezei az égnek meredtek, mindene megfeszült, habzott a szája, és fulladozott, de előtte (szerencsére) felordított, így meghallottam, hogy baj van.


Azóta minden bajom van lelkileg. Nem tudok megnyugodni, amióta a közelében vagyok mindig a hangokra figyelek, mikor hallom újra a kiáltását vagy a hörgését. Sokkként ért engem ez a váratlan eset, és azóta sem szabadulok tőle, mi lett volna, ha nem vagyok ott.. Ha csak egy kutya ugat a közelben, a szívem akkorát dobban hogy fáj, úgy megijedek. Aludni sem tudok.


A kiérkező mentősök csodálkoztak hogy nem szed rá gyógyszert, pedig ez volt a 3. ilyen esete, (az előző 2 hónappal ezelőtt, az az előtti kb 2 évvel ezelőtt) de persze a magyar orvosok nem írtak neki most sem semmilyen gyógyszert. (Ki sem vizsgálták)

Az egyén zugivó, és az eset előtt elmondása szerint nem aludt. Lehet, hogy ez a 2 dolog okozta az esetet?


De ami a legfontosabb, hogy kell-e tartanom attól, hogy most 1-2 héten belül megint megismétlődik ez? Az epilepsziás roham úgy olvastam, hogy hosszabb időközönként történik csak meg. Ez igaz?



2020. jan. 23. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:
elő
2020. jan. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anarchy666 ***** válasza:

Az első epilepsziás rohamnál ha bevitték kórházba akkor kivizsgálták és gyogyszertbis írtak neki. Kivéve ha saját felelősségre tavozott, amit a zugivó/alkesz epilepsziasok előszeretettel tesznek. A többedik rohamnál nincs mit rajta kivizsgálni. A gyógyszert nem tómhetik erőszakkal a szájába.

És igen, az alkohil okozta a rohamot, és a kivetkezőket is az fogja.

Ha 2 napja volt a rohama, és most megint otthon van és gyogyszere sincs az megint csak azt jelenti, hogy a mentő bevitte, ott felajanlottak, hogy osztályon beállitják neki az epilepszia gyógyszerét, de ő nem fogadta el és inkább hazament.

2020. jan. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Előfordulhat, sajnos.. Én is ebben a cipőben járok, mármint a lakótársam epilepsziás. Annyira sokkos állapotban vagyok,megviselt lelkileg, fáj a szívem, fáradt a testem, ahogy hallok valamit ijedek meg... Aludni nem tudok, irtózok a lakótársamtól is... Katasztrófa :(
2020. febr. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!