Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kétségbe vagyok esve, mi...

Kétségbe vagyok esve, mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Tavaly novemberben pánikbetegség alakult ki nálam, szorított a mellkasom, légzési nehézségeim voltak. Csináltak egy EKG-t, ezzel mindent rendben találtak. Sok volt a stressz, minden összejött, de járok pszichológushoz, néha bekapok egy nyugtatót, ha úgy érzem. Most január közepe felé kezdődött, hogy úgy érzem, semmihez nincs energiám, azt is meggondolom, hogy felálljak-e. Nyugalmi helyzetben olyan 80-90 a pulzusom, de ha már felkelek és mondjuk kimegyek a konyhába, felmegy 120 körülire is. Csináltak magán helyen EKG-t, mondták, magas a nyugalmi pulzus, de semmi több. Labor (novemberi) , nyaki UH, pajzsmirigy UH tökéletes. A háziorvos elzavart, hogy biztos fáradt vagyok, mondjak fel, mert nagyon stresszes a munkahelyem. De például ma is aludtam egész este, reggeli kikeltem az ágyból és 120 volt a pulzusom. Ilyenkor rosszul vagyok, gyenge vagyok, lihegek. 26 éves nő vagyok.

Mi lehet a bajom? Nagyon félek, nem foglalkoznak velem. Most tp-en vagyok pár napja, de nem lett jobb, gondolkozok, hogy visszamegyek az orvoshoz, de biztos el fog zavarni. Nem hiszem, hogy azért 120 a pulzusom, mert nincs semmilyen bajom. Ha lefekszek, vagy leülök, normalizálódik. Segítsetek. Magas vérnyomás van a családban, de a vérnyomásom nem magas, inkább alacsony, 90-100 körül. Vannak napok, mikor jobban érzem magam.



2020. febr. 4. 10:27
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Nekem akkor szokott ilyen lenni amikor egy hosszabb stresszes időszakon vagyok túl.

Nekem is magas a pulzusom, izzadok, szédülök, minden bajom van.

Elsőre én is elmentem megnézetni magam, azt mondták semmi bajom. Beletörődtem, aztán úgy elmúlt ahogy jött. Utána jöttem rá hogy amikor van egy húzós időszakom, olyan mintha a szervezetem próbálná kiadni magából a feszültséget.

Nem foglalkozom vele és el is múlik.

30/F

2020. febr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szív ultrahang sok mindent ki tud mutatni,kérj ilyen vizsgálatot is. Ha tartósan magas a pulzus, pl.stressz miatt, akkor adhatnának neked béta blokkoló gyógyszert, betaloc,bisoblock stb. Az szépen szinten tartja a pulzust.
2020. febr. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szív ultrahangot is csináltak, magán helyen. Tökéletes volt.
2020. febr. 4. 11:14
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megannyi kivizsgálás, orvosi konzultáció olyan szempontból eredménytelenül zárult, hogy nincs fizikális ok, akkor marad a lelki, pszichés ok.


Továbbá jót tenne valamilyen testmozgás is szerintem, vagy valamilyen lelki gyakorlat elsajátítása. Meditálj, vagy nem tudom. Pszichológussal is lehet nem lenne rossz beszélgetni pár alkalommal.


Szóval nem az orvosok, meg az orvostudomány a hülye, mert nem találtak semmit két EKG-t, nyaki és pajzsmirigy UH-t, több labort, és nem találtak semmit, hanem van olyan nem kevés, amikor az ember szimplán hipochonder, vagy kreál magának tüneteket.


Tehát jó eséllyel a pánikbetegség lesz a kulcsa a dolognak, nem pedig a kardiológus. Amit pedig a pszichológus kezel, meg egyéb olyan dolgok, amikkel ki tudsz belőle jönni, mint mozgás, lelki élet fejlesztése.


Mert megsúgom neked, bár sokan nem hisznek még benne, de minden egyes betegségünknek lelki eredete van. És ezt már az orvostudomány is kezdi egyre jobban alátámasztani, szerinted miért küldik pszichológushoz az pácienst akkor, amikor nem találnak semmit fizikálisan?


"120-as a pulzusa, de ötletem sincs, hogy miért, elvégeztünk 800 vizsgálatot magán, de nem találunk szervi okot." No vajon miért.

2020. febr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Járok pszichológushoz, de eddig nem voltam sokszor. 3-4 alkalommal. Van, amit sikerült feloldania, de ezt a hipohondriát nem. Nagyon nehéz elfogadni, hogy nekem fejben van a baj és nem testben.

A háziorvosom szerint 26 évesen a 200-as vérnyomás is normális lenne...

2020. febr. 4. 11:38
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A stressz miatt magas, ez egyértelmű. Kérj valami enyhe nyugtatót, az megnyugtat (mint a neve is mutatja), és a pulzust is lehúzza. De ne szedd 2-3 hétnél tovább. Ezenkívül kezdj el sportolni,a séta is jó. Meg nyugodj meg, a kétségbeesés dokumentáltan emeli a pulzust és magasan is tartja.
2020. febr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

De akkor már csak egy kérdésem van. Miért csak akkor ugrik meg a pulzusim és ugrik ki a szívem, ha felkelek? Mindez csak 2-3 hete. Jó, nem mozgok, csak sétálok, ha időm engedi, bevallom.

2020. febr. 4. 12:01
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt már lelki okokról van szó, lehet tudat alatt van benned valamilyen pánik a mozgással, külvilággal kapcsolatban, ami azonnal stimulálja a szervezetet.


Ez olyan, mint amikor valaki fél a méhektől, és megnövekszik a pulzusa, bepánikol, amikor méhecske van a szobában. Csak ő nevén tudja nevezni a félelmét, te még nem, ennyi a különbség. Ezért lenne jó, ha megpróbálnád a lelki oldalát feltárni, mert ha az megvan, akkor a fizikai tünet megszűnik, mert okafogyottá válik onnantól kezdve.

2020. febr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kedvességed, sokat segítettél, hálás vagyok. Próbálom ezeket leküzdeni, csak nagyon nehéz. Ez a pár válasz is megnyugtató volt.
2020. febr. 4. 12:12
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
7# Mert alacsony a vérnyomásod, és ha ehhez edzetlenség is társul, az produkál ilyen tüneteket mint a felkeléskori pulzusemelkedés. Enyhe nyugtatót szedj, viszont azt rendszeresen, akkor is ha jól érzed magad. Én a legkisebb dózis nyugibogyó felét/nap szedtem, kb 3 hónapig, majd szépen lassan (hetek alatt) lehoztam magamat róla, sikerrel, ennek már cirka 15 éve. A sport is jó, én elkezdtem sportolni, viszont volt egy nagyon stresszes időszakom, és inkább csak ártott mint használt, úgyhogy a séta jót tesz. Írta itt valaki a bétablokkolót, az is szépen összerendezi a pulzust, de nyugibogyóval együtt erős tud lenni. Ne aggódj, nincs veled semmi baj, nem vagy egyedül, és ez az állapot sem fog örökké tartani, csak okosan ki kell keveredj belőle, gyógyszerrászokás nélkül, de hidd el, menni fog.
2020. febr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!