Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megnőtt az anyajegyem és...

Megnőtt az anyajegyem és sötétebb lett, lehet, hogy baj van vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A hasamon a köldök mellett már kb. születésem óta van egy anyajegy. Az utóbbi egy hónapban viszont nagyobb és sötétebb lett. Eddig nem volt kitüremkedő, most viszont egy kicsit kiáll. Az alakja szerintem szabályosnak számít, egy ellipszis. Képet este felé tudok majd küldeni.


Kicsit aggódok miatta, szerintetek gond van? Csak 19 éves vagyok.



2020. febr. 13. 14:05
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
54%
Kérnék a dokinál időpontot. Jobb félni. Normál esetben “elkenődnek” az anyajegyek de csak idővel, és inkább halványodnak. Ha sötétedett, akkor mutasd meg, ő meg tudja mondani hogy van-e gond.
2020. febr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
18%
Én nem vártam orvosi megerősítést, egyszerűen megkértem egy sebészt, hogy vegye le... Aztán kiderült, hogy melanoma.. Nekem a színe nem volt egyforma; sötét és világos, kicsit szabálytalanná vált a formája, és a tetején olyan kis bubok jelentek meg, mint, amikor égéskor felhólyagosodik. Egy ismerősöm nemrég mesélte, hogy a karján jött egy szintbeli anyajegy és a tesója kérésére leszedette és az is melanoma volt... Szóval jobban jársz, ha simán egy érzéstelenítéssel leszedeted!
2020. febr. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Nekem is a közepe sötétebb, mint a külső részei. Nem túl szép :(
2020. febr. 13. 14:18
 4/41 anonim ***** válasza:
Küldhetsz képet, de mi akkor sem tudjuk megítélni. De ha te, aki minden nap látod, érinted, úgy érzed, hogy megváltozott, akkor mindenképpen el kell menjél bőrgyógyászhoz.
2020. febr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
45%

A sebész csak úgy bemondásra nem szedheti le, kell a bőrgyógyász jóváhagyása hozzá...

Menj el bőrgyógyászhoz.

2020. febr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
Bizony, bőrgyógyász beutaló kell ahhoz, hogy leszedjék...
2020. febr. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mutasd meg orvosnak mindenképpen, de egyáltalán nem biztos, hogy rosszindulatú, mivel ott van gyerekkorod óta, de ezt nyilván nem tudhatjuk laikusok biztosra.
2020. febr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Holnap kérek egy időpontot a bőrgyógyászatra. Remélem nem rosszindulatú az elváltozás, csak eléggé megijesztett, hogy elkezdett változni. Köszönöm szépen a válaszokat.
2020. febr. 13. 19:08
 9/41 anonim ***** válasza:
18%

#5-ös! Miért állítasz olyat, ami nem igaz? Lepontozhatod a válaszom nyugodtan, mert azért van ott az a játék, de leírtam, hogy simán a sebész leszedte minden bőrgyógyászati vizsgálat és beutaló nélkül!!

A bőrgyógyász novemberben megvizsgálta az összes anyajegyem és azt mondta rendben....a levétel következő év márciusban volt! Hát nem érdekes, hogy a bőrgyógyász sem mindenható? :)

2020. febr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
40%
Attól, hogy te találtál egy ilyen sebészt, még a 99%-uk NEM NYÚL HOZZÁ beutaló nélkül, bármennyire is fáj ez neked. A bőrgyógyásznak elég fontos szerepe van abban, hogy megítélje, hogy rosszindulatú-e, gondolom ez is fáj.
2020. febr. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!