Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Keresztcsont környékén fájdalom?

Keresztcsont környékén fájdalom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 22 éves lány vagyok. Óvodás korom óta sportolok, sokáig röplabdáztam, futottam.

Az elmúlt 2 évben csökkent az aktivitásom, ha jó idő van, futni megyek, amúgy nem túl gyakran, de edzem otthon, vagy edzőteremben súlyokkal.

A problémam pedig a következő. A keresztcsontom környékén, de teljesen pontosan nem tudom belokalizálni, néhány mozdulatra (pl guggolás, előre hajlás, előre hajlás egy lábbal, oldalt fekvés) nagyon erős fájdalom nyilall belém, és ezt a combom hátsó, felső szakaszán is érzem. Nem sérültem edzés közben, mindent ugyanúgy csináltam, mint eddig, szóval szerintem ettől függetlenül jelent meg. Mióta fáj (kb 3 hete) nem edzem, de nem múlt el, egyre rosszabb lett. Most már nem csak egyes mozdulatokra, hanem sok ülés után is tompa fájdalmat érzek a keresztcsonti-csípői szakaszon.

Próbaltam "megkeresni" hol fáj pontosan, de ha kézzel át is nyomkodom az egész területet, egyszerűen akkor sem érzem azt a fajta fájdalmat, amit az egyes testhelyzetek váltanak ki.


Mi lehet ez?

Ortopédiára menjek a problémámmal?



2020. febr. 29. 11:30
 1/3 A kérdező kommentje:
Illetve még annyit, hogy csak a jobb oldalamon fáj.
2020. febr. 29. 11:31
 2/3 anonim ***** válasza:
Ott elég bonyolultan vagyunk összerakva, az isiásztól kezdve piriformis szindrómán át a keresztcsonti gyulladásig minden lehet. Menj orvoshoz, oda ahol előbb fogadnak. ortopédia vagy reumatológia.
2020. febr. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A helyes megoldás a háziorvos, mivel az ortopédia és a reumatológia is beutalóköteles, és a és a háziorvos ad beutalót a panaszok ismeretében.

A fent írtakon kívül ez lehet sima idegbecsípődés is, erre utalhat a combba sugárzó fájdalom.

2020. márc. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!