Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire vegyem komolyan ezt...

Mennyire vegyem komolyan ezt a koronavírust?

Figyelt kérdés

Ti mennyire mentek ki a házból, társaságba, stb?

Gimis vagyok, de most nem lesz suli. Mennyire mentek ki? Barántőkkel találkozni, boltba járni is veszélyes lenne? Mindenki rémisztget....


2020. márc. 15. 18:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Drága szíve anyának! Járványhelyzet van. Maradj otthon és moss kezet! Kényelmetlen számodra? Viseld el kicsit, üdv a felnőttek közt. Tilos az eljárás, kajálda, barinők. Szerinted véletlen hogy nincs suli? Kérlek gondolkozz már kicsit. Nem szabadidőt kaptál.

NE MENJ SEHOVA

Ez nem rémisztgetés, hanem tény. Ideje lenne komolyan venni a kialakulóban lévő helyzetet.

Pl: összejársz kicsit, beülsz ide-oda a barinőkkel. Az egyik megfertőz, aki mondjuk tünetmentes és tudtán kívül szórja a kórt. Neked sincs tüneted, viszont tovább fertőzöl. Meglátogatod a nagyit. Nagyi benyeli a vírust. 2 hét múlva neked kicsit kapar a torkod, van kis lázad stb, nem nagy ügy. Nagyi meg intenzívre kerül és ne adj Isten el sem hagyja többé a kórházat. Be mered vállalni a kockázatot? Természetesen mástól, máshonnan is elkaphatja nagyi a vírust, ezért vannak ezek az intézkedések hogy ennek esélyét, ill, az ugrásszerűen növekedő fertőzöttséget csökkentsék. És még szigorúbb intézkedések lesznek.

Vedd elő szépen a biológia könyvet és nézd meg mi kell a fertőzés terjedéséhez. De szívesen megmondom én is: fertőző forrás - közvetítő közeg - fogékony szervezet.

Nem pánikolni kell, hanem ésszerűen végiggondolni a dolgokat és MÁSOKRA, főleg idős populációnkra gondolni. Lehet hogy ez némi kényelmetlenséggel jár, de ez van.

2020. márc. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Plusz a kajáldában megfertőzhetsz nem csak barinőket és egymást, de engem és másokat is, akik mondjuk nem azért mennek be, mert unatkoznak otthon.

Nálunk melóhelyen az is a biztonsági intézkedés része, hogy ne vigyél otthonról ételhordós kaját, a mi épületünkben nincs menza (és ahol van cégen belül, onnan sincs most elvitel), szóval ha én meleg kaját ennék napközben, akkor marad a kajálda. Ahol esetleg ti viháncoltok a barinőiddel, és engem is simán összefertözhettek.


Ha magadra, a barinőkre és a szüleidre, nagyidra nem gondolsz, akkor gondolj a sok-sok emberre, akivel odakint találkozol, míg elmész a csajokkal bandázni. Neked van választásod, sokaknak másoknak nincs. (Kezdve a buszsofőrrel és az éttermi dolgozóval.)

2020. márc. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Én konditerembe meg mumkahelyre megyek.
2020. márc. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

A konditermek is több országban már be vannak tiltva.

Otthon kondizzál.

2020. márc. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!