Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek egyébként a...

Szerintetek egyébként a veseproblémákat miért nem veszik észre az orvosok?

Figyelt kérdés

Nem mostanra szól, de 2 hónapig jártam mimdenhova, miközben egy nyamvadt vérvétel kimutatta volna... Hányás miatt reflux vizsgálatra, nem vagyok-e terhes, hányás csillapító, elején vírus, majd derékfájás miatt mimdehova. Végén pszichiátér, meg beképzelem, meg "idegi eredetű", hypochonder.


De ugyebár egyszerűbb pszichiátriai szereket írni, mint vért venni valakitől...


Egy kisgyerek pár eve pont így halt meg, mert nem vették észre.


Kettő meg fiatalnak is lehet gondja vele és nagyon nem játék.


2020. márc. 20. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem így működik az egészségügy finanszírozás szerint sem. Először a legvalószínűbb eshetőségeket, legegyszerűbb dolgokat kell kizárni, különben mindenre tesztelhetnének mindenkit. Ha a tüneteid nem voltak elég specifikusak, akkor ez ilyen sajnos.
2020. márc. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ez van. Ezért érdemes több orvosnak is megmutatni magunkat, mert mindegyik másképp dolgozik, áll hozzá.
2020. márc. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálad talán azért történt, mert a tüneteid nem utaltak veseproblémára. Abban igazad van, hogy laborvizsgálattal kimutatható, a háziorvosod követte el a hibát, amikor kezdésnek nem küldött mindjárt laborba. Az enyém mindig azzal kezdi, bármilyen problémával fordulok hozzá.
2020. márc. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%

Egyébként jó nagy hülyeségeket tudnak mondani, mikor mindent rá akarnak fogni arra, hogy pszichés eredetű. Ilyen baromságot!

Nekem gerincferdülésem van, a csípőm sem egyenes, el van kissé csavarodva, és mikor egy időben fájt a forgóm az egyik oldalon, nekem is arra akarta fogni az ortopéd orvos, hogy pszichés eredetű! Egy ortopéd orvos! :D Áá, nem a ferde gerinc miatt van, mikor egyértelműen ferde, dehogy! Pszichés baj.

2020. márc. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezért küld el évente a háziorvos alapos vérvétel és vizelet vizsgálatra.Abból derül ki, ha baj van.
2020. márc. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vesegyanus problémával nem is háziorvoshoz kell menni, hanem egyenesen az urológiára. Ott meg kapásból laborral kezdenek. Nem is értem, kérdező, miről beszélsz? Csak nem pszichiáternél voltál vesekővel?
2020. márc. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hánxtam, meg rosszul voltam, kellett táppénzes papír. Az, hogy a vesémmel van baj, én sem tudtam, erre van az orvos, bár gyanakodtam. Laborra szintűgy beutaló kell.


Igen, évente egyszer akár panasz nélkül is küldhetne, de ez nem küld... Ausztriában kötelező egy evenkénti labor, vizsgálat, EKG, vérnyomás, vércukormérés stb., vagy megszűnik a biztosítás. Nálunk ez nem kötelező, de sokszor életeket mentene.

2020. márc. 20. 15:46
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 azért szerintem te is tudod, hogy a hányinger, hányás nem olyan probléma, ami miatt a világ összes vizsgálatát elvégzik valakin, mert az esetek 99,999%-ában csak egy mezei hányós-fosós vírusfertőzés, esetleg ételmérgezés okozza, amiknek egyike sem kezelést igénylő dolog, kifekszi az ember és pár nap után minden jó lesz. Ha nem múlik, akkor azért már felmerül, hogy további vizsgálatokat kellene végezni (ahogy veled is tették, nyilván valahogy diagnosztizáltak végül), de ha minden embert azonnal laborba és egyéb vizsgálatokra küldözgetnénk minden hányás vagy tüsszentés miatt, akkor rövid úton bedőlne az egészségügy, mert erre nincs kapacitása.
2020. márc. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kérdező vagyok:


Úgy mentem hozzá, hogy 3 hete hányok, mennyire súlyos a helyzet, mindent elmondtam.... Meg hogy hónapok óta rosszul vagyok.

2020. márc. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!