Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon félek, hogy elkaptam a...

Nagyon félek, hogy elkaptam a koronavírust. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Voltak idősebb kollégàim, akik köhögtek(nem szàraz), làza is volt, orra folyt. De volt egy màsik is, akinek làza nem tudom, hogy volt-e de kőkemény szàrazköhögése igen. Az kb. pont 2 hete volt, hogy vele érintkeztem.. Nekem nagyon erős kimerültség volt 1-2 napig, végtagfàjdalom, de az sztem a fizikai munkàtól, illetve ici pici torokfájás.Tipikusan úgy éreztem magamat, hogy mint amikor valami bújkàl bennem. A fàradtsàg elmúlt, de most egy kis köhögésem van néha, ilyen torok viszketés-szerűség. Làzam nincsen, bàr több mint az elmúlt napokban, mert akkor 36,4-ig ment fel max, most meg 36,9 ... A szüleimet féltem nagyon, a veszélyeztetett korban vannak, egy hàzban lakom velük, de igyekszem nem sokat velük lenni, azt is maszkaban, de csak pàr napja, van maszkok, ràadàsul egy darab nyamvadt sima műtős maszkot tudtam szerezni, azt mosom többször egy nap, forró szappanos vízzel, amit tudom, nem is szabadna.De holnap màr tudok venni, ha minden jól megy. Àt adhattam nekik? Nagyon félek.. :( előre is köszi!
2020. márc. 24. 02:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem zárható ki. Nem annyira C19 tünetek, de simán lehet az is.


Tesztet úgysem fognak csinálni, csak ha fuldokolsz... szóval vagy elköltözöl két hétre, vagy marad az ima.


Sajnos már bárhol 10x el lehet kapni, szóval ha idősekkel együtt élsz, akkor nagy az esélye, hogy hazahordod. Főleg ha dolgozol, és kijársz.

2020. márc. 24. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szombat óta nem voltam kint, meg maszkban mentem màr dolgozni is, boltba is, kb. szerda óta. Most nagyon megijedtem, màr àt adhattam nekik? Meg lehet csak a pànik miatt, de érzek diszkmfort érzetet a torkombam, tüdőmben... Azt nem mondanám, hogy nehézlégzés, de nem tudom...:(
2020. márc. 24. 03:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ember normál testhőmérséklete 36,6. Miféle lázról beszélsz? Ezt még hőemelkedésnek se nevezném.
2020. márc. 24. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
"szóval ha idősekkel együtt élsz, akkor nagy az esélye, hogy hazahordod" Mintha azon múlna hogy idősekkel élsz-e együtt..
2020. márc. 24. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

"A normális testhőmérséklet felső határa 37,2 fok, efölött hőemelkedésről beszélünk. Az állapot felső határa 38 fok, efölött már nem hőemelkedésről, hanem lázról van szó."

2020. márc. 24. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ja jó, bocsi, úgy értettem testhőmérséklet.

Egyébként, még azt figyeltem meg, hogy fekvő helyzetben jött a köhögés. Pànikbeteg vagyok, màr tegnap se mertem emiatt aludni se, szinte ...:(

2020. márc. 24. 05:58
 7/10 Hellmano ***** válasza:
100%
Ha még pánikbeteg is vagy és állandóan ezen fogsz rágódni, hogy elkaptad/átadtad, akkor eléggé belerottyanhatsz te ebbe az elkövetkező időbe, ami még elég hosszú lesz sajnos. Te tényleg ne menj sehova, mert mindig azon fogsz agyalni mégha véded is magad, hogy elkaptad és mi van, ha átadod szüleidnek. Én neked a teljes karantént ajánlom, hogy megnyugodj, ha ennyire pánikolsz.
2020. márc. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is voltam pánikbeteg. De figyelj, a kollégáid idősek és betegek voltak? Rendben, de ők is jól vannak, enyhe tüneteik voltak, dolgoztak. Namost ez nem feltétlenül a koronavírusra vall. Nekem is voltak hasonló tüneteim, mint neked, de simán lehet az idegtől. Pl. Fáj a torkod, köhögsz egy-kettőt, mert annyira félsz. Vannak tények a koronavírus átlagos lappangási ideje: 4-5 nap, extrém ritka esetben 2 hét, az elmúlt napokban sokat hűlt a levegő, simán lehet kis nátha...... , sok koronavírus tesztet végeznek Magyarországon nagyon indokolt esetben és ha figyeled átlagosan 3% körül koronavírusosak, pedig nekik súlyos tüneteik vannak vagy bizonyítottan érintkeznek koronavírusos személlyel. Rád ezek közül egyik sem igaz. Szóval szerintem nyugodj meg! Ha megnyugszol jobban is leszel! Maradj otthon!

2020. márc. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha biztosra akarsz menni, keruld el oket amennyire lehet, addig amig erzed a tuneteket, de legalabb 14 napig.


Az a nagy gaz, hogy most van a "rendes" influenza szezon is. Valahogy arrol senki nem beszel, pedig abba is belehalnak emberek sokan.

2020. márc. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
nálunk kb 3 hete jelentkeztek ezek a tünetek más más családtagon. Már mindenki jól van. Lehet már túl is vagyunk 1 fertőzésen?
2020. márc. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!