Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért fél ennyire az egész...

Miért fél ennyire az egész világ a koronavírustól?

Figyelt kérdés

Leszögeznék, hogy értem hogy az egészségügy alapvetően nem tud annyi embert ellátni amennyi szükséges lehet egy nagyobb méretű járványnál.

Illetve azt is leszögezném, hogy már kereken 2 hete sehova sem mentem 1 kivetellel amikor boltba és gyogyszertárba mentünk. Tehát betartom amit kérnek.

Viszont valahogy akkor se tudom hova tenni ezt az egészet. Néhány országon kivül, ha hinni lehet a híreknek nincs durva helyzet. Emellett ha jól olvastam a világon altalánosságban kb 100-120 ember hal meg percenként. Ami azt jelenti hogy akár 150ezer ember is meghalhat naponta (!). Mindenféle betegségben, éhségben, stb. Naponta. A koronavírus eddig 24ezer áldozatot szedett, december óta.


Higgyétek el értem a nagy mértékű megfertőződés-kevés kórházi ágy-kevés lélegeztetőgép kérdését. Azt is értem hogy nagyon gyorsan terjed és a védtelen (idös, immungyenge embereket) nagy mértékben veszélyeztetni. Emellett van nekem is idős, beteg szülőm, rokonom. De mégis fura ez az egész.

A tisztifőorvos maga mondta hogy a magyar betegek kb 80%-semmilyen tünetet nem mutat. És azzal együtt hogy értem ennek a ténynek a veszélyét továbbra is vannak bennem kérdések. Kb a betegek 5%-nak kell félni. Atöbbiek nagy része meg sem érzi.

Emellett a napi halálozási számok mellett eltörpül a korona vírus 5 havi aldozatszáma.


Ti mit gondoltok erről?



2020. márc. 27. 14:13
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Abszolút nem okoskodni szeretnék. Csak nekem egy kicsit furcsa ez az egész. Lehetséges hogy azért érzek így mert engem/minket még nem érint olyan mértékben a vírus ami valóban rémísztő lenne.

De köszönöm az értelmes valaszokat.

2020. márc. 27. 17:39
 12/14 anonim ***** válasza:
2020. márc. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#2! "Befertőz"? Esetleg, megfertőz. Tanultál magyarnyelvtant? Osztálytatod 1/2 lehetett...
2020. ápr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
#2! "Befertőz"? Esetleg, megfertőz. Tanultál magyar nyelvtant? Érdemjegyed 1/2 lehetett...😂
2020. ápr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!