Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A kijárási korlátozás alatt a...

A kijárási korlátozás alatt a víkendházamba hétvégente lemehetek azért?

Figyelt kérdés

Mivel az is az enyém, ezért mondhatni hogy tulajdonképpen ugyanúgy lehet a "lakhelyem". Itt a városban sehová sem járok, de jön a jó idő, és ott lenne teendő a kertben bőven.

Igazából itthon beszállok a kocsiba, ott meg kiszállok, a házban is egyedül leszek, szóval tulajdonképpen emberi kontakt nulla.

Szerintetek ez így belefér? Végülis így senkit sem fertőzök, és én sem kapom el.



2020. márc. 27. 17:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanabba a cipőben járok, mint te.

Amíg nem szigorítanak, ki fogok járni a tanyámra. Ugyanazok a körülmények.

Lakás- autó- tanya háromszög.Tudom, hogy nem veszélyeztetek senkit.

Munka is van és a mentális egészségemnek is jót tesz.

2020. márc. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Egyetértek az utolsó kettővel. Azt még a tisztifőorvos asszony is elismeri, hogy kell a szabad levegőn való mozgás. Nyilván a városban ez csak úgy valósítható meg, ha az utcán kóricálok, amivel tulajdonképp nem tudom elkerülni, hogy ne fussak össze egyetlen emberi lénnyel sem.

Akkor már százszor biztonságosabb egy bekerített telek, ahol tényleg csak én vagyok, és nyugodtan lehet tenni - venni a friss levegőn, nem pedig amiatt aggódni, hogy mikor fertőz meg valaki.

2020. márc. 27. 18:23
 13/24 anonim ***** válasza:
75%

...de mit fogtok hazudni amúgy a zsaruknak?


"A mamát jöttem ápolni mert traumája van..."


Az a gond egy zsernyák elég hamar levágja hogy orbitális kamu, ahogy csapatsz a 7-es BMW-vel lefelé a telekre 😃


Egy ideig szerintem ejnyebejnyéznek, aztán kib..sszák a 100 ezres csekket, mert nem vagy lakcímeden. Üres az államkassza, kell a bevétel.


Eddig is ezt csinálták a zsaruk a bokorból 40-es táblánál trafival. Ebben profik.

2020. márc. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"Önként megválaszthatja valaki, hogy hol szeretne tartózkodni, és ott is maradhat, még ha az nem a bejelentett lakóhelye is. A kijárási korlátozás arra vonatkozik, hogy azt a helyet ne hagyja el, és hogy ne csoportosuljanak az emberek."


Egyébként ez nekem elég egyértelmű. Vagy leköltözöl a telekre, vagy maradsz a városban.


Ideig ezt elnézik, aztán biztosan szó nélkül meg a bírság.

2020. márc. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

A kertes topikban találtam.


M A G Y A R K Ö Z L Ö N Y • 2020. évi 56. szám 1627


"3. § A lakóhely, a tartózkodási hely, illetve a magánlakás elhagyására az e rendeletben meghatározott alapos indokkal kerülhet sor.



4. § (1) A 3. § szerinti alapos indok:



a) a munkavégzés, a hivatásbeli kötelezettség, a gazdasági, mezőgazdasági és erdészeti tevékenység, valamint

az ezek elvégzéséhez nélkülözhetetlen anyagokat, valamint eszközöket árusító üzletben (különösen a műszaki cikket, az építőanyagot és eszközöket árusító üzletben) történő vásárlás,


a másik:


s) az állatok ellátása, háziállat közterületi sétáltatása, az állatorvosi rendelő és az állatkórház látogatása,


majd:


5. § Egyéni szabadidős sporttevékenység, szabadidős célú gyalogos közlekedés külterületen, valamint a települések belterületén – lehetőség szerint a zöldterületeken – egyedül vagy ugyanazon háztartásban élőkkel közösen folytatható azzal, hogy másoktól legalább 1,5 méter távolságot kell tartani.


Kedves Kérdező, ebből kell főznünk.


Számomra az a fura, hogy simán engedi a piaci vásárlás.

2020. márc. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Szerintem a kerti munka az "egyéni szabadidős sporttevékenység külterületen" fogalmába bőven belefér. Főleg, hogy nem közterületen végzem.
2020. márc. 27. 19:05
 17/24 anonim ***** válasza:
24%

Nem. Es auto ha lerobban pl, folosleges erintkezes, tehertetel.

Nincs csak en, csak egy kicsit.

2020. márc. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Az autó lerobbanása akkor is előfordulhat, ha a megengedett tevékenységek valamelyikét végzed, például bevásárolni mész vagy fodrászhoz... ilyen szempontból mi a különbség?
2020. márc. 27. 19:36
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, amíg lehet fodrászhoz járni, addig járok a tanyámra is.
2020. márc. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
34%

#18, Az hogy te szórakozni mész, kikapcsolódni... amíg valaki élelemért megy, ami létszükséglet.


Tehát megéri a kockázat.


Amúgy nem fog beleférni a szabadidős tevékenységbe, szóval hazudni kell majd valamit. Aztán a 10-ig kamunál már elege lesz a jardnak és kicsapja a csekket ez tuti. És ott vitának nem lesz helye, mert majd igazolnod kell a tevékenységet.


...

Előzőnek igaza volt, már leírtam máshová, szembe szomszéd tolatott és belecsúszott az árokba. Felesége bent ült. Ilyen bármikor bárkivel megeshet, és akkor jön a rendőr, mentő, stb és már meg is kapod bent a kórházban.

2020. márc. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!