Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Asztmas vagyok? Egy hete...

Asztmas vagyok? Egy hete észlelem a tüneteket

Figyelt kérdés

Nos,kb. egy hete kezdődtek el a problémáim. Kiadós edzés után nehezen vettem a levegőt,majd ez emúlt. Később lefekvéskor megint előjött a nehézlégzés, köhögtem. Ma délután edzettem és most este megint nehezen kapok levegőt a számon keresztül, ha így veszek levegőt akkor sipoló hangot is észleltem. Korábban sose voltak olyen tüneteim,mi lenne a teendő? Gondolom a jelenlegi helyzet miatt orvoshoz nem tudnék menni

19/L


2020. márc. 31. 01:37
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Nem hinném, hogy asztmás vagy..


Koronavírus gyanúja viszont annál inkább fenn áll. Hívd fel a háziorvosod és kérd ki a tanácsát, úgyis érdemben csak ő fog tudni segíteni.

2020. márc. 31. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem akartam egyből a legrosszabbra gondolni szóval azt nem írtam mivel 3 hete ki sem mpzdulok a házból
2020. márc. 31. 02:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Sípol a tüdőd, mikor próbálod teljesen kifújni a levegőt?
2020. márc. 31. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen olyankor sípol
2020. márc. 31. 02:47
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Én még mindig azt tanácsolom, hogy inkább fordulj rendes orvoshoz. Isten bizony mondom, hogy ha annyi orvos lenne országunkba mint itt gyakori kérdéseken akkor az USA és Olaszország is tőlünk kérne orvosi munkaerőt.

Nem megbántani akarlak kedves kérdező sem téged sem a kedves kommentelőket, sem senki mást, de én hanyagolnám az ilyen jellegű kérdések kiírását és helyette megbízható segítségforráshoz fordulnék. Természetesen létezik olyan fajta orvosi probléma amit indokolt lehet kiírni, mert egy laikus is tudhatja rá a választ, de ilyen esetekben csak találgatni lehet, ráadásul a helyzettel való tekintettel jobban jársz ha hivatásbeli segítséget kérsz és ha 10 kommentelőből 5 azt írja, hogy semmiség az egész, csak egy kis megfázás nem hallgatsz rájuk és nyugodsz meg.

2020. márc. 31. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nyilván orvoshoz fordul, már ha nem csak sürgős eseteket fogadnak. Semmi jogom diagnosztizálni, csak annyit kérdeztem sípol-e a tüdeje, mikor kifújja a levevőt. Mivel kb 5-6 éve bizonyítottan asztmás vagyok, így azt merem feltételezni, hogy talán asztma, mivel ez az egyik fő jellemzője. Ezért feltétlenül vizsgáltassa ki a kérdező szakorvossal ezt a dolgot. Lehet más is persze, de az orvos majd azt tudni fogja. Jelenleg nálunk a tüdőgondozóba csak sürgős eseteket fogadnak. Így a háziorvonál próbálkozz, először hívd fel telefonon, és mondd el neki a tüneteidet.
2020. márc. 31. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mikor azt írtam, hogy forduljon orvoshoz én is arra gondoltam, hogy hívja fel telefonon.

Egyébként meg akinek nem inge...

2020. márc. 31. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hívd fel a háziorvosod, mert mint mondták, fennállhat a koronavírus fertőzés esélye nálad!
2020. márc. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha csak 1 hete vannak tüneteid akkkor nem valószínű az asztma, de egyébként a házi orvost felhivhatod hogy ez meg ez a bajod attól hogy nem tudsz elmenni hozzá
2020. ápr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!