Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ti akik egész nap karanténban...

Ti akik egész nap karanténban vagytok, amikor ki kell menni házból valamiért de csak pár percre, nem messzire akkor milyen óvintézkedéseket tesztek?

Figyelt kérdés
Azon kívül hogy visszaérve a házba egyből kezet mostok.
2020. márc. 31. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Aki hatósági karanténban van, az NEM megy ki. Semmilyen módon sem.


Aki meg nincs, arra épeszű szabályok vonatkoznak.


Ha sportolni, sétálni mész egyedül akkor nincs para. Maszk se kell... viszont nem fogsz meg semmit és két méteres távot kell tartani mindenkitől. Hazaérve kézmosás és fogantyúk, csengő fertőtlenítése. Lift, szoros lépcsőház elkerülése. Panelban ez már fontos.


...

Ha hosszabb útra megy az ember, netán BKVra kell ülnie, vagy boltba megy az már húzósabb. Ha van FFP2-3 maszk, overál/csuklyás széldzseki + védőszemüveg, kesztyű. Akkor azt kell hordani, hazaérve mosógépbe mindent. Árukat lefertőtleníteni.

2020. márc. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lépcsőházból leérve kéz fertőtlenítek, az arcomhoz megpróbálok nem érni, mostanában a tömegközlekedés helyett inkább az autót használom, hazaérkezés után a kilincset, kulcsomat áttörlöm klóros törlővel, kezet mosok aztán ennyi.

Bevásárlás után minden árut át törlök szintén klóros fertőtlenítővel.


A ruhákat véleményem szerint nem szükséges mindig kimosni, de azért ha tömeg közlekedsz akkor 24-72 óráig érdemes szellőztetni.

2020. márc. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok karanténban, de csak vásárolni megyek ki. Olyan helyen lakom, ahol kevés ember kószál most az utcákon. Ma lementem, mert már nem volt semmi itthon. Nem teszek semmit a kézmosáson kívül és tartom a "követési távolságot". Visszafelé a buszon egyedül voltam... Integettem a sofőrnek.:)
2020. márc. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vásárolni járok ki hetente egyszer. Ilyenkor nem hordok se maszkot, se kesztyűt, de külön ügyelek arra, hogy a kezemmel ne nyúljak az arcom közelébe. Az emberektől megtartom a méteres távolságot, nem köhögök, tüsszögök senki arcába. Nem fújom az orrom a bevásárlás alatt.

Valamivel több csomagolt élelmiszert veszek, mint egyébként, de továbbra sem találom felelőtlenségnek pl. a saját vászonyszatyik, zöldségeszsákok használatát. Pékárut nem veszek.

Hazaérve alaposan kezet mosok, kipakolok, aminek lehet, a csomagolását kidobom. Zöldségeket, gyümölcsöket megmosom. Lefertőtlenitem a kilincseket, pénztárcát, telefont, a táskát, cipőt és a szatyrokat az előtérben hagyom, majd ismét alaposan kezet mosok.

Én nem tartom indokoltnak a ház és az egyéb vásárolt termékek (pl. száraztészta csomagolása) fertőtlenitését, vásárlások után a potenciális veszélyforrásokat fertőtlenitem, a nem megmosandó termékek pedig felhasználásig mennek a kamrába (külön helyiség).

25 évesek vagyunk a párommal, kettesben élünk, egészségesek vagyunk, odafigyelünk. Nekem ennyi elég.

2020. márc. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!