Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha koronás voltam márciusban,...

Ha koronás voltam márciusban, találkozhatok már bárkivel?

Figyelt kérdés

Tudom, hülye kérdés, hazamentem március 12-én, apám beteg volt már akkor, 5 nap otthon levés után 19-én reggel infulenza tünetekre ébredtem, hőemelkedés, torokfájás, ilyesmik, fáradtság,

azóta eltelt annyi idő, hogy ne lappangjon a szervezetemben, ha előző héten még köhögtem, és volt hőemelkedésem egyik nap?

Anyám is beteg volt, de neki a háta is fájt.

Igen, betartottam az otthoni saját karantént!!!!

Ha találkozok párommal és mondjuk szeretnék vele eltölteni egy jó estét végre akkor nem adom tovább? fontos lenne, mert ő neki nem lenne szabad elkapnia.

Köszönöm szépen.



2020. ápr. 12. 20:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
31%

Nem!

Amugymeg azt csinálsz amit akarsz.

2020. ápr. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

A márciusi betegségből (ami bármi lehetett) valószínűleg már meggyógyultál, de persze biztosra kijelenteni nem lehet, hiszen - ha jól értem - nem tesztelt le téged senki. Ráadásul azt se tudjuk biztosan, hogy ha koronavírus volt, akkor az tutira meggyógyul-e X nap alatt, csak sejtjük.


Viszont a jelenlegi kijárási korlátozás tiltja, hogy ha a párod nem veletek közös háztartásban él, akkor találkozzatok. És ez még jópár hétig így lesz előreláthatólag.

2020. ápr. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%

Amíg 3 egymást követő napi garat PCR teszted nem lesz negatív, addig nem számítasz gyógyultnak...


Mivel gondolom ez nem történt meg, ezért sem a betegség nincs igazolva, sem a gyógyulás.


Még ezután is legalább 2 hetes karantént javasolnak a szakemberek... mert a fene tudja kinél meddig van még aktív vírus.


Ha kockázati csoportba tartozik a párod, akkor legalább 1 hónap kéne az utolsó tünetek után.... nem ám múlt héten hőemelkedés.

2020. ápr. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%
A vizsgálat azt mutatta hogy koronás vagy?
2020. ápr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%

Én nem is értem miért itt kérdezed?🤦🏻‍♀️ Ettől a sok gyik. professzortól🤦🏻‍♀️


Miért nem a háziorvosoddal tartod a kontaktot elvileg kötelező lenne ilyen esetben!...

Ha valóban regisztrált vírusos beteg voltál a családoddal együtt, ahogy fent is írták csak a 3.dik teszt elvégzése után jöhetsz mehetsz “biztonságosan”, feltéve ha ha már nincs bajod...

Fel nem tudom fogni, hogy lehet valaki ilyen ökör... (lepontozhatsz nem a pontok miatt szoktam olvasgatni és néha választ adni)

2020. ápr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%

Na ez a baj azzal, hogy akkor se teszteltek ha kérték az emberek a zöld számmal.


Kollégáim többen így voltak otthon múlt héten még, és nem tudják merjenek e most dolgozni vagy sem.


Nekem ne mondja senki, hogy a brutál fáradtság, 5 napos fejfájás, meg 2-3 hetes láz-hőemelkedés + eleinte köhögés nem elég indok a tesztre. Jó tényleg mentőt ne csesszünk el erre... de legalább akkor egy IgG-t csináljanak.

2020. ápr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
26%
A hőemelkedés, torokfájás, fáradtság NEM koronavírusra utaló tünet, az magas lázzal, száraz köhögéssel, nehéz légzéssel jár!
2020. ápr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Valószínűleg ezt azután tudtam meg hogy lefolyt a nagyja és azthittem, nem vagyok koronás, de így már világos volt.

Igen, nem végeztek tesztet.

Apám nem érzett ízeket és szagokat és anyámnak fájt a háta és a mellkasa, egy háztartásban élünk.

Igen, ők sem tudták, nem gondoltak bele.

Ennyi a történet.

2020. ápr. 12. 21:11
 9/22 A kérdező kommentje:

nem jár fáradtsággal?

éld át! XDDDDDDD

meg sem tudtam mozdulni egy hétig az izomfájdalmaktól, és a fáradtság erzestol, es a kohogestol nem tudtam aludni.

De lehet igazad van, okés

2020. ápr. 12. 21:13
 10/22 anonim ***** válasza:
74%

#7 Ez már a régi "iskola". Rengeteg azóta tesztelt és pozitív esetről derülnek ki pont ezek a panaszok. Általában nagyon nehéz a diff diagnózis... Falus is elmondta, hogy a tünetmentestől kezdve a fátadtságig, liftező hőemelkedésen keresztül a brutál tüdőgyulladásig bármi lehet.


IgG tesztet kellene csinálni és kész...az a biztos.

2020. ápr. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!