Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akik féltek a koronavírustól,...

Akik féltek a koronavírustól, miért féltek?

Figyelt kérdés

Hiszen az eu honlapján található statisztika alapján 4 éve idén először a legalacsonyabb a halálozás ebben az időszakban.

Családon belüli erőszakban idén már majdnem kétszer annyian meghaltak mint koronavírusban. Sőt, sima influenzában is.

Semmi nem indokolja a kijárási korlátozást.

Akik mégis félnek, ők pontosan mitől félnek? Miért látok embereket az állukon, vagy a homlokukon hordani védőmaszkot? A gumikesztyűn meg nem tapad meg, vagy mi, hogy mindent azzal kell megfogni? Arról lepereg? Minek kell a délutáni 25 fokban 2 kabátot felvenni, nehogy "fertőzött levegőhöz érjen a bőröd"?

Ezeket nem találjátok túlzásnak? Ki az aki elgondolkozott már azon, hogy miért fél ettől, vagy mitől fél?



2020. ápr. 17. 20:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
100%
Mi a bajod azzal, ha valaki védőmaszkot vesz fel? Ha ennyit megtehet a dologért és megteszi, akkor miért kell azt gondolni, hogy fél? Csak odafigyel dolgokra.
2020. ápr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim válasza:
94%
Az idős szüleimet és nagyszüleimet féltem.
2020. ápr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
63%

Már megint a szokásos full értelmetlen provokatív kérdés.


Menj ki, nyalogass metrókapaszkodót, szívj el egy cigit egy csöves után... aztán essél túl rajta otthon.


Sok sikert.

2020. ápr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
100%
Copd-os magas vérnyomásos édesanyámat féltem, akivel egy lakásban lakok. Boltba veszek fel varrt maszkot és kesztyűt de a sok bunkó minden nélkül köhög a semmibe. Édesanyámat próbálom védeni.
2020. ápr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező, téged úgy általában semmi se érdekel, minden mindegy, vagy csak ezzel vagy ilyen flegma? Elég hülye gondolat, hogy más dolgokban úgyis meghalnak emberek, akkor nyugodtan haljanak meg ebben is.
2020. ápr. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó vagyok. A maszkom tudom hogy nem véd engem, olyat nem tudtam szerezni. De ha aki köhög legalább az hordana sebészi maszkot már nem fertőzné meg a környezetét. Nem csak saját magára kellene hogy gondoljon mindenki, sokat laknak együtt beteg rokonnal!
2020. ápr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
93%

Kínában és az ázsiai országokban is mindenhol mindenki hordja.


Csak az ilyen ócska balkáni országokban "ciki".

Emiatt hordja csak 50%,így pedig annak se ér semmit aki felveszi.

2020. ápr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:

Most is felek. Azert mert a magyar korhazakban belehalsz az ellatasba. Bemesz egy piszlicsare dologgal vagy bemesz egy eletmenzo mutetre (mindegy) de biztosan elkovetnek egy muhibat egyet biztosan. Egyetlen tevedest vagy egy elmulasztott fertotlenitest es utana csak a joisten es a termeszet tart eletben. Szoval ezert felek.

Itt egy uj virus es jol terjed, kozepesen betegit, de akik alapbol "gyengebbek" azokat konnyen lelegeztetogepre juttatja, es az mar komoly. Ott mar hibazhat a szemelyzet, elromolhat a gep, hianyozhat, aki meg tudna javitani, hianyoznak a nagyon lelkiismeretes apolok, akik eszreveszim valami nem stimmel stb. Es itt csak egy kis fertozesrol van szo...nem autobalesetrol vagy rakrol, amit nem tudsz elkerulni vagy hosszu evtizedek alatt alakul ki. Hanem itt maszkkal es gu.ikesztyuvel igenis tehetsz ellene, meg az otthon maradassal a minimalis kontakttal.

Utcan ha senki nincs a kozelben en is letolom a maszkom, szigoruan elotte fertotlenitett kezzel. Boltban, buszon rajtam van. Kesztyu...draga te olyan primko vagy. A gu.ikesztyu lenyege hogy azual megfogdoshatsz mindentt aztan utana szepen le tudod ugy venni es kukazni, hogy a boroddel nem erintkezik. Tudod a mutetkor is huznak gumikesztyut pedig je megtapad rajta a ver...de utana kidobjak. A kezed3t akarhogy mosod azon azert mindig maradhat egy par baci vagy virus.

Dupla kabat? Ilyen buta dologrol se hallottam. Viszont nalunk is aki hazajon "kintrol" az vetkozik lefele es zuhi es bujhat bele az otthoni maci naciba.


En masokat feltek. Azokat a rokonaimat, akiket lattam mar maskor is lelegeztetogepen, mutet utan ebredezni vagy tudom hianyzik egy szervuk vagy vokt mar agyverzesuk vagy gyogyszert szednek, vagy tuleltek egy rosszindulatu daganatot. Eleg huylen nezne ki, ha most egy erosebb influenzaszeru tunetegyuttest okozo virusba pusztulnanak meg csak mert elkapjak es korhazba kerulnek es ...


Tudod Vuhan egy nagyvaros annyi lakossal mint hazank. Ugy lezartak ahogy rajottek a jarvanyra hogy csak na. Szerintem nem.veletlenul. vagy nezd meg az olaszokat. En jartam sokat Olaszorszagban rengeteg jo eroben levo idos ember van nenik es bacsik, akik most szazszamra meghaltak...pedig elhettek volna meg csak lelegeztetest mar nem birtak ki. Lehet en se birnam ki. Es nem szeretnek fulladva meghalni.

Ha szerencsenk van megusszuk es utolag mondhatjuk mire fol volt ez a nagy befosas...de a regi mondas most is jol jon jobb felni mint megijedni.

2020. ápr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 A kérdező kommentje:

Kedves #6-os! Mit tanácsolsz, meddig kéne hordani a maszkot? A vírust vajon kiviszi a szél az országból?

Valószínűleg nem, bár szeretnék tévedni. Viseljük örökre? Nehogy megfertőzzünk valakit, mi tünetmentesek, egy olyan vírussal amitől a statisztikák szerint nem halnak meg többen mint a sima influenzától?

2 hónap alatt 8 mutációja jött létre ennek a vírusnak, ami azt jelenti, hogy mire védőoltás elérhető lesz, ez a vírus amire kifejlesztették, már haszontalan lesz. De egyébként más korábban ismert koronavírus fajra fejlesztett védőoltás is csak 1 évig véd. Mit javasolsz?

2020. ápr. 17. 20:38
 10/68 anonim ***** válasza:
90%

En az ertelmetlen halaltol felek, amitol en is meghalhatok, de odaveszhet edesanyam is ... de az sem sokkal megmyugtatobb, hogy esetleg a felelotlen emberi viselkedestol barki is meghalhat.

Felek, hogy fulladozva fogok meghalni egyedul egy korhazi agyon es csak vedoruhaba oltozott idegenek lesznek korulottem.

Felek, hogy ha meghalok ... sok fuggoben levo dolgot fogok hatrahagyni es mar nem lesz alkalmam kiteljesedni bennuk.

Felek, mert a felelem ovatossagra int es igy talan nem fog lankadni a figyelmem/fegyelmem es akkor a felelmem fog megmenteni.


Felek, de nem vagyok felos ... hiszen szembe merek szallni a felelmemmel.

2020. ápr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!