Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen megoldás létezik erős...

Milyen megoldás létezik erős kézizzadásra?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. Évek óta meglehetősen izzad a kezem ami elég frusztráló, hiszen tanulmányaimhoz és hobbijaimhoz és rengeteget használok billentyűzetet és egeret, ami nagy utálok izzadt kézzel összemocskolni. Sokáig gyakori kézmosással próbáltam kezelni a helyzetet, de gyakran egy alapos 2-3 perces szappanos kézmosás után 10 perccel már megint ugyanolyan izzadt volt. Éppen ezért gyakran egy zsebkendőt teszek az egérre és a billentyűzetre, hogyha már izzad, akkor ne azokra. Ez egy meglehetősen ineffektív és nevetséges módszer, ezért egy pár hete végre megtettem az értelmes lépépst, és egy patikában vettem egy izzadáskétlót (Idros) a készítmény először elég jónak tűnt, de sajnos vagy 30 perc mire felszívódik, miközben nem tudok sok mindent tenni, és ami annál is rosszabb, hogy a hírdetett 5-7 nap helyett igazából naponta kell használnom, hogy tényleges haszna is legyen. És még a napi használattal sem tökéletes a megoldás. Azt őszintén nem tudom, hogy egyszerűen szeret izzadni a kezem, és onnan ered a probléma, vagy valamilyen pszichés eredetű (bár nem hiszem hogy annyira szorongást keltő a beadandó írás vagy az AC-zás), de egy izzadásgátlóval nagyjából orvoshaltónak tűnik a probléma.


Na most hogy a történet fel van vázolva, milyen megoldást tudtok ti erre? Van esetleg több hatóanyagot tartalmazó izzadásgátló? Lehet hogy mindenáron bőrgyógyászhoz kellen fordulnom a problémával?



2020. máj. 8. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Idros, extrém izzadásra való. De kérdezd meg tenyérre fújhatod-e.
2020. máj. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az "első lépés" után, tedd meg a másodikat is. Menj el endokrinológiára, és nézesd meg a pajzsmirigyedet. A legtöbbször ez a hormon háztartással van kapcsolatban.
2020. máj. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2. hozzászóló, nagy valószínűséggel fején találtad a szöget, pont most az elmúlt pár napban be is volt dagadva a torkom, úgyhogy ez nagy valószínűséggel pajzsmirigy!
2020. máj. 8. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!