Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Keratosis Pilaris-ra (érdes...

Keratosis Pilaris-ra (érdes bőr) létezik megoldás?

Figyelt kérdés
Születésemtől fogva ilyen a bőröm és próbáltam már a secalia aha krémet, illetve a sudocrem-et is, de hatástalan mind.
2013. aug. 4. 22:56
 1/5 anonim válasza:
100%

engem is mostanában kezdett el zavarni úgyhogy belefogtam egy komoly kúrába.

1.minden nap fürdéskor egy olyan kis "fürdőfelhővel"alaposan megmosom.Valamikor le is radírozom testradírral.

2.bekenem sudo krémmel arra kenek valamilyen testápolót

3.minden nap megiszok 2 liter vizet.nem tudom hogy ez közrejátszott e a gyógyulásban de inkább leírom.

KÉPZELD ÉN EZT 2 HETE MINDEN NAP MEGCSINÁLOM ÉS MÁR MAJDNEM ELTŰNT!! :D remélem tudtam segíteni:)

2013. okt. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
En is tobb, mint 10 eve kuzdok a KP-val, viszont nalam kozponti kerdes, hogy azt gondoltam, zsiros a borom, es ezek pattanasok, igy folyamatosan, eveken keresztul felrekezeltem. Kb. egy honapja jottem ra, hogy mirol is van szo, es kutattam, kiserletezek. Szomoru, hogy a legtobb forras gyogyithatatlannak titulalja ezt az egyebkent - az esztetikain tul - artalmatlan betegseget. Annak ellenere, hogy az (egyebkent kivalo) borgyogyaszom ajanlotta, es bar netes forrasok sznt is jo az adepalene (Differin gel) a keratosis pilarisra, nekem nem valt be. Annyira fajt, ugy kiszaradt a borom a bekent teruleteken, es olyannyira bepirosodott es kisebesedett, h kb ugy neztem / nezek ki, mint akit leforraztak. Esetemben a mellkasom a leginkabb erintett terulet, de persze van mindenutt, ahol van szortuszo. Az arcomra egy hete egyetlen egyszer kentem fel a Differint, es nem is teljesen, csak az allamra es az orromra, de meg mindig faj es viszket. ELLENBEN! Kutatakodasaim soran arra jutottam, hogy a Sudocrem nevu krem bevalhat. Vettunk ma egyet, es a borom jobban van, lehamlasztotta a serult borfeluletet, megnyugtatta, mar nem faj (bar meg mindig viszonylag borzasztoan nez ki, 2 kezfej nagysagu terulet a mellkasomon).
2013. nov. 23. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Tehat Isten ellen valo vetek szaritani a bort, hidratalas es hamlasztas a kulcs! Emlitett meg egy bogyot az orvosom, Neotigason a neve, de ez olyannyira eros retinoid tartalmu gyogyszer, h meg a kezelest koveto 2 ev mulva is magzatkarosito hatasu, tehat korulmenyes, es az orvosom sznt rombolna a testem, igy nem irta ki.

Kentem meg (szinten ma, vegso ketsegbeesesemben) kukoricacsira olajat a boromre (fokent a kiszaradt arcomra), es kepzeljetek, nagyon sokat segitett!

Es meg egy tippem van: a vegleges szortelenites. Ugyebar KP ott van jelen, ahol szorszalak nonek. Ha nincs szorszal, nincs KP - logikusan, de ez nem bizonyitott, de ha kiprobaltam (miutan vallalhatova valik ujra a borom), megirom, mik a tapasztalataim :) sok sikert minden sorstarsamnak

2013. nov. 23. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat!
2013. nov. 29. 13:18
 5/5 anonim válasza:
na, bevalt valami? en is a vegleges szortelenitesre tudok csak gondolni. nekem a felkaromon van, de nem szuletesem ota, ha jol emlekszem, csak olyan kb 15 eves koromtol. sok mindent probaltam en is, de nem nagyon hasznaltak. es az a baj,hogy nem tudom megallni, hogy ne nyomkodjam.
2014. jún. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!