Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek a magnéziumhiány jelei...

Ezek a magnéziumhiány jelei lehetnek?

Figyelt kérdés

Az egész 2 héttel ezelőtt kezdődött. Nagyon fontos előadást kellett tartanom interneten 20 ember előtt. Nagyon izgultam és ideges voltam, de próbáltam ezeket az érzéseket elnyomni magamban. Az előadás előtt 2-3 nappal vettem észre, hogy néha "tikkel a lábam" (nem tudom ez helyes megfogalmazás-e). Ekkor kezdtem el magnéziumhiányra gyanakodni.

Alapvetően nagyon stresszes életet élek, majdnem minden nap igegeskedek. Ritkán sportolok. Sok édességet eszek, ezért pár kilóval több vagyok, mint kellene. Hüvelyeseket nagyon ritkán fogyasztok (szerintem 1-2 havonta egyszer). Rosszul alszok, gyakran vagyok fáradt. Bőrproblémáim (ekcéma) és gyomorsav problémáim is vannak (erre gyógyszert is szedtem 1 hónapig). Párszor előfordult, hogy erősebben vert a szívem, mint szokott. Memóriazavar is előfordult.


Tehát ezek miatt gondolom, hogy magnéziumhiány.


Nagyonnagyon hipochonder vagyok és már az agydaganat is megfordult a fejemben. Állandóan attól tartok, hogy valami súlyos betegségem van, bár eddig még hál'istennek semmi ilyet nem találtak nálam.


Elkezdtem magnézium-citrátot szedni, azóta kevesebbszer érzem, hogy tikkel a lábam, bár még néha előfordul. Körülbelül mennyi idő után kellene éreznem, hogy a tünetek teljesen elmúltak a magnézium hatására?


Szerintetek is magnéziumhiány?


(Ha vége lesz a vírusnak, megyek vérvételre, ezt úgyis régóta tervezem. Remélem addigra ezek elmúlnak.)



2020. máj. 26. 12:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én azért nem nyugodnék meg az itt kapott válaszoktól. Azt gondolom, hogy a leghelyesebb az, ha elmész orvoshoz, labor és egyéb rutinvizsgálatok, majd ha több az információ és szükséges,akkor szakorvosi vizsgálat. Ne a gyakorin keresd a választ a kérdésedre, hanem az orvosnál.
2020. máj. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Az mit jelent hogy tikkel a lábad? Ramgatóznak benne az izmok vagy mit csinál pontosan?
2020. máj. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Néha olyan érzés volt mintha összehúzódtak volna benne az izmok, nem is tudom hogyan írhatnám le jobban.


Azóta már sokkal jobban érzem magam. Fokozatosan csökkent a "tikkelés" mértéke, pár napja pedig szinte teljesen el is múlt.


Szerintem az életmódommal van a probléma. Rengeteg stressz, állandó ülés, szinte nincs is időm kimozdulni a szabadba, az online oktatás miatt sok időt töltök el bent, a számítógép előtt és nem utolsó sorban lenne mit változtatni az étrendemen.


Elkezdtem minden nap sétálni (3-4 km) járni, néha jógázok is (ez valamiért lenyugtat), és fokozottan figyelek a magnézium bevitelre. A lényeg, hogy azóta jobban vagyok.


Bár azt még nem merem kijelenteni, hogy a panaszaim teljesen elmúltak, de remélem hamarosan el fognak. Olvastam, és mondták is, hogy életmódváltás és magnéziumszedés után 3-4 héttel érezhető javulás. Addig még van egy kis idő.


Ha mégsem múlnának el a panaszok, természetesen orvoshoz fogok fordulni!!


:)

2020. máj. 30. 13:03
 14/20 A kérdező kommentje:

Azért sem szeretnék egyből orvoshoz fordulni, mert nagyon hajlamos vagyok hipochondriára, gyerekkori trauma miatt.


Az évek alatt gyakran diagnosztizáltam magamat különféle betegségekkel. Ha olvastam, hogy ennek meg ennek a betegségnek ezek a tünetei, előfordult, hogy napok múlva ezeket észre vettem magamon.


A lábtikkelés is azután jelentkezett nálam, hogy egy előadásban megemlítettem az agydaganatot (glioblastoma multiforme) és kicsit utána olvastam.


Tehát ez van sajnos :(

2020. máj. 30. 13:11
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ha valakinek van türelme végigolvasni a problémáimat! :)
2020. máj. 30. 13:35
 16/20 anonim ***** válasza:
25%
Kálciumot is szedj a magnézium mellé az is kell az izmoknak. És ha abból is hianyod van ami a.stressz miatt simán lehet akkor rosazabbodni fog a csak magnéziumtól az allapotod mert kimeriti q kálcium haztartást. Legalábbis én így jártam. Kaliumra is szüksége van az izmoknak. Egyel minden nap banant vagy lehet kapni panangint a.patikában. nincs agydaganatod ne viccelj már. Stressz hatásara nekem volt időszak mikor minden kiesett a kezemből meg beszélni sem tudtam rendesen. Elfelejtettem emberek neveit stb. Elég ijesztő volt. Aztan elmúlt az egesz a stresszel együtt. De ha megnyugtat vizsgaltasd ki magad csak ennek sosem lesz vége. Azt momdják minden ok. Majd csinálsz magadnak másil tünetet és kezdődik az egész élőlről. El kéne engedni a rettegést.
2020. máj. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Azért óvatosan a kalciummal. A kalcium akadályozza a magnézium felszívódását és K2-vitamin nélkül hajlamos lerakódni az érfalakon. Valóban kell az izmoknak, de nem megfelelően alkalmazva könnyen kárt okoz. A 2:1 sejtszintű arányra semmi ráhatásod nincs, nem tudod befolyásolni, hogy mennyi szívódjon fel és az hogyan hasznosuljon a szervezetben. Hiába szedsz jó felszívódású vegyületeket (ami ugye nem oxid, karbonát, szulfát pl.), azt a szervezeted fogja eldönteni, hogy mennyit használ fel és mire. A kalciumpótláshoz a legtöbb esetben elég, ha az ember 2-4000 NE D3-vitamint szed K2-vitaminnal kiegészítve, így eleve megnő az ételekből felvett kalcium mennyisége.
2020. jún. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

A d vitamintól nem kerül be több kalcium a szervezetedbe de sebaj k2 előállítanak a bélbakterumiad. Ez egy szép sztori de hogy miből mennyi fog felszívódni azt nem lehet tudni okoska. Viszont ha nincs kalcium bevitel szerinted a D vitamin hatására mitől nő meg a vér kálcoum szinje na mitől vajon honnan kerül oda? A csonjaidból meg az izmokból.

Nekem teljesen elmúltak az izomramgasaim a kalcium magnézium kombotól sőt meg a szívritmiszavarom is meg a depresszióm. De mindenki azt csinál amit akar. Viszont azt tényleg nem értem miért pont magnezium hiány okozna a leírt tüneteket? Mertna csapból is az folyik hogy egyel magnéziumot? Millió oka lehet. Ja és kerdező rossz hírem van magnézoum hianyt bem mutatja ki a vérvetel meg az agydaganatot sem. Csinaltass egyet de sok betegségnel semmi eltétest nem mutat. Nekem volt mar tökéletes vérképem eletveszelyes állapotban. :)

2020. jún. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hogy sikerült megszülni? Miért pont a magnezium hiány? Millió más oka lehet. De így vegigolvasva szetstresszeled magad. Abba kéne hagyni valahogy
2020. jún. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A leírt tünetek nagyrészt pszichoszomatikus tünetek..

Az életmódváltás nagyon jó a stressz csökkentés nagyon jó! De, ha azt szeretnéd, hogy teljesen elmúljon ahhoz a gyermekkori traumát kell feldolgozni.

Vegyük például az ekcémát. Apró kis piros hámlások a bőr felszínén eleinte fájdalmas kissé égető később viszkető érzés. Ha belekerülsz egy érzelmi flashbackbe az az valami(helyzet, illat, arc, hely, zene stb) visszarepít egy emlék tudatalatt a múltba, mondjuk a traumádra emlékeztet, akkor, amilyen seb van benned az kívülre kerül. A reflux is hasonló valami olyat próbálsz lenyomni a torkodon, amihez rengeteg sav kellene, hogy megtud emészteni.

A tested jelzései egyértelműek, csak figyelni kell rájuk. A test-lélek egy egész, nem lehet külön választani. Ahogy fontos a mozgás, a pihenés a megfelelő táplálkozás úgy fontos a mentális egészség is. Felmérni a tested lelked szükségleteit, terhelhetőségét. Mikor leszünk betegek? Ha valamiből túl sok van vagy, ha valamiből túl kevés. Az egyensúlyt kell megtalálnod, hogy neked mi a legjobb. A trauma feldolgozáshoz meg egy megfelelő szakembert, mert az egyedül nem megy.

2020. jún. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!