Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Utazáskor ha nincs a közelben...

Utazáskor ha nincs a közelben wc, azonnal rám jön a hasmenés, sajnos már sok-sok éve tart, másoknak is van ilyen betegsége?

Figyelt kérdés
Álltalában utazáskor illetve olyan szituációkban indul el hasmenés (inger) ahol tudom hogy hosszabb ideig nem lesz lehetőségem elmenni wc-re. Más helyzetekben, otthon, vagy ha már a munkahelyen vagyok nincs ilyen problémám vagy elmúlik amint odaérek. Ha otthon tartózkodom teljesen normális minden sőt, inkább az ellenkezője jellemző egészen addig amíg újra el nem kell indulnom. Próbálok indulás előtt többször elmenni amíg úgy nem érzem hogy "kiürültem" általában ez szokott segíteni. Valószínűleg ez valmilyen pszichés pánikszerű betegség de nem tudom hogyan kellene kezelni. Mivel ez nem ma kezdődött így az életemben is okoz hátrányokat, párkapcsolat, utazás, stb terén. Van másnak is esetleg ilyen problémája? Sikerült-e valakinek ebből kigyógyulni vagy javítani rajta? Illetve ha tudna esetleg valaki tanácsot adni azt is megköszönném. F

2020. aug. 2. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszer mellékhatásaként hallottam ilyenről. Ha nem szedsz rendszeresen gyógyszert, tehát ez kizárható, lehet, hogy érdemes lenne pszichológustól tanácsot kérni.
2020. aug. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem szedek és nem is szedtem soha semmilyen gyógyszert.
2020. aug. 2. 19:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez van a pisiléssel. Előre úgy kell tervezzek hogy tudjak menni valahova pisilni mert nem bírom sokáig. Ha elindulok otthonról egyből befeszülök miatta és egyből rámjön. Régen pedig nem voltam ilyen
2020. aug. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
IBS. Eleg gyakori.
2020. aug. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Én ugyan így vagyok a hányással... Hidd el, az 1000x rosszabb.
2020. aug. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az IBS úgy tudom több tünetet produkál, hasi görcs, puffadás, ami napokig is tarthat. Nálam pedig csak a stressz szituáció alatt van olyan érzésem hogy most azonnal el kell mennem mert mindjárt... Néha izzadok is, kicsit remegek, inkább olyan mint egy pánikroham ami egészen addig tart amíg egy mosdó közelébe nem érek majd egy csapásra enyhűlnek a tünetek és megnyugszom.
2020. aug. 2. 20:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez olyan mint az emetofóbia. (hányásos verzió)
2020. aug. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!