Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elég kínosnak érzem erről...

Elég kínosnak érzem erről írni, de meg vagyok ijedve, úgyhogy bármilyen tanácsot szívesen fogadnék. Valakinek ötlet, mi lehet ez? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Pár órája vettem észre egy kis duzzanatot a végbélnyílásomnál. Nem fájt meg semmi, csak éreztem, hogy valami fura és feszítő érzést kelt. Odanyúltam és egy puha, majdnemhogy hólyag szerű valamit tapintottam ki. Eddig biztosan nem volt ott, de még reggel sem éreztem, hogy lenne ott valami. Fogalmam sincs mi lehet ez. Nem fáj, nem viszket, picit feszít. Nem tűnik pattanásnak, de én már mindenre rákerestem és kb. a legrosszabbra gondolok. Köszi előre is a segítséget, ha valaki tud mondani bármit is.

2020. aug. 4. 00:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ne félj az orvostól/patikustól. Én gyógyszerész vagyok. Minden héten eladunk minimum egy tucat reparon, sperti, stb készítményt. Semmi reakciót nem vált ki belőlünk. Ne legyél szégyenlős, bárkivel előfordulhat.


Most Június/Júliusban különösen felszökött az aranyeresek száma nálunk. Azt beszéltük a minap, hogy azok a kicsi végbélvénák valszeg nem jól tolerálták a sorozatos változó időjárás frontokat.

2020. aug. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Uhh, ez egészen megnyugtató. Akkor, ha már itt az alkalom, megkérdezem, hogy tudod-e melyik kenőcsöt lenne érdemes vennem? Lehet valóban a frontok sem tettem jót, de mostanában voltam náthás, elég sokat köhögtem. Lehet az is közrejátszott. Az a lényeg, hogy akkor elvileg nem komoly a baj, sőt messze van attól a sok szörnyűségtől amit a neten olvastam :D
2020. aug. 4. 01:31
 13/20 anonim ***** válasza:
Nekem a Reparon jott be :D
2020. aug. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Mivel nem írtad, hogy vérzik, így feltételezem nem repedt be. Egy egyszerű Reparon kenőcs megfelel a célra, de Proktis, Sperti, Mastu kenőcsök is jók. Esetleg a Hemorid tartalmaz egy kis helyi érzéstelenítőt is, bár erre nem hiszem, hogy szükség lenne, mivel azt írtad nem viszket és nem fáj.


Ha romlanak a tünetek, akkor keress fel orvost, mert lehet hogy kúpra is szükséged lesz, hogy kívülről és belülről is kezelni tudd a vénákat.

2020. aug. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Na, akkor holnap be is újítok egy Reparont. 😁 És igen, tényleg, semmit nem érzek, csak azt hogy ugye van ott valami, ami eddig nem volt. Meg hogy minimálisan feszít, de csak ha mozgok vagy akármi. Eddig se vérzett, most sem vérzik.
2020. aug. 4. 01:48
 16/20 anonim ***** válasza:
A hideg miatt van. Hideg kövön üldögeltél, éjszaka kitakarózol és megfázik. Én nem a kenőcsöt tartom a legfontosabbnak, hanem hogy tartsd melegen a popódat és masszírozgasd az aranyeret akármilyen síkosításra alkalmas készítmény igénybevételével. Már a masszírozás közben érezni fogod, hogy egyre kisebb lesz az aranyér. Meg kell keresni az ér végeit és onnan kell haladni a masszírozással a közepe felé, így talán hatásosabb. A kenőcsök használatánál egyébként is a masszírozás a lényeg, javul helyileg a keringés és felmelegszik a terület jobban felszívódik a hatóanyag.
2020. aug. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Mondjuk a hideg kövön ülés is valószínű. Bár én nem éreztem hidegnek, de valószínű akkor, hogy mégis az volt. 😅 Köszi a tanácsot, akkor először megpróbálkozom a masszírozással és, ha nem múlik max majd utána a krém.
2020. aug. 4. 11:05
 18/20 anonim ***** válasza:
Napi egy gramm C vitamint fogyassz, és elmúlhat.
2020. aug. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Na, akkor a C vitamint is kipróbálom 😊 Valamelyik módszer csak beválik 😅
2020. aug. 4. 18:24
 20/20 A kérdező kommentje:
Na, kis update. Goldoltam leírom, hátha valakinek segíthet, akinek hasonló problémája van. 5 napja kenem minden este Reparonnal, sokkal kisebb lett a dudor és folyamatosan megy össze. Köszönöm mégegyszer a segítséget mindenkinek, szerintem innen már okés leszek. 😁
2020. aug. 13. 00:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!