Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tényleg ilyen büdös vagyok,...

Tényleg ilyen büdös vagyok, eléggé szégyenlem magam?

Figyelt kérdés
Ma sajnos a szokottnál is melegeebb volt és meg is jött ami rátesz egy lapáttal az izzadásorma. Cipőboltba mentünk és ott valljuk be cipőszag van, na mikor mentünk a pénztárhoz félre tettük a dolgokat és nézegettünk még, de mikor felnézek látom, hogy a pénztáros dezodorral fúj a légkörbe, vagy magát? Na ekkor kicsit kínosnak éreztem magam. Utána a rokonom közli, hogy büdös vagy nagyon. És még vennem kellet deot is, hogy befújjam magamm mert nem bírta. Utána már semmi gond. Annyira kínos volt bemenni és venni egy darab dezodort halljátok ezért vettem mellé egy italt is hogy ne legyen már feltűnő. A pénztárosat lehet bebeszélem magamnak, hogy mégis csak magára fújt egy kicsit és nem miattam. Rokonom is mondta csakú úgy érezni,ha fölém hajol, a pénztáros meg messzebb volt. Na de erről én is tehetek, mert délután csak fürdötem mikor elindultam és nem fújtam be magam. Néha olyan kínos helyzetekbe, hoz ma is mikor mondta, hogy vegyek deot majdnem elsírtam magam. Ez sajnos korábban is okozott gondot iskolában, emiatt is közösítettek ki. Sajnos azóta is tart ez és nem találok rá megoldást. Más is volt így vagy ennyire izadós mint én? Szaksuliban is annyira izzadtam sajnos, hogy a fél osztály szó szerint menekült előlem tesi után és páran maradtak csak akik velem jóban voltak. Óra előtt is az egyik csaj aki előtte melletem ült és a vbarátomnak tartottam közölte, hogy ÉN MELLÉ NEM ÜLÖK ÉS KI KÉNE NYITNI AZ ABLAKOKAT, mindenki halaltára. Ez ilyen fóbiát vagy mit hagyott bennem. A másik szakiskolában ahol kb 6-an voltunbk kezdetben 22 en ott semmi ilyen probléma nem volt. Még ha izzadtam is senki nem fordujlt el tőlem. Jófejek voltak. Mit tegyek, hogy ne izzadjak annyira és ne legyek büdös? Néha már rutin szerűen szagolgatom magam, hogy büdös vagyok e de én nem érzem. Ami abban aközépsuliban történt (korűbban elírtam) az azóta se volt, kifogtam akkor egy ilyen toxikus osztályt. Volt ez a főgerinc és a többi követte őt. Először barátkoztunk majd ezt kihasználva,hátam mögött suttogot, mindenkinek rólam mesélte hogy hallota amiket mondott róla persze úgy hogy még véletlen is meghalljam. Kipécézett egyszóval. De a legtöbb csesztetése nem borított meg annyira mint a büdös sztori.Akkor meg is szöktem a suliból, mert ciki lett volna ha minden ablakot kinyitnak miattam és a csaj még szol is hozza valamit. Nem bírtam volna. Előre is köszönöm ha elolvastad. Nem kamu, teljesen igaz ha kételkednétek, trollok ne itt unatkozzatok. Mit javasoltok, lehet ez ellen tenni valamit, izzadósok titeket ért hasonló? 24L

2020. aug. 11. 20:47
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%
Fürdés után hintőpor hónaljra, mell alá csodákat tesz! Gátolja az izzadság megjelenését.
2020. aug. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:
köszönöm az értelmes válazszokat,nos néha érzem néha nem. főleg mikor a rokonom mondja hogy érzi akkor például nem érzem büdösnek magam. M
2020. aug. 11. 21:28
 23/46 A kérdező kommentje:
21-es na ezt nem is hallotam, kiprobálom. Pon van hintőpor itthon.
2020. aug. 11. 21:28
 24/46 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan! Tapasztalatból írtam, remélem nálad is beválik a hintőpor! :)
2020. aug. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
Remélem,mert zuhany után 2 perc és izzadok.
2020. aug. 11. 21:31
 26/46 anonim ***** válasza:

Kedves 24 éves lányka. Írtad, hogy nem sportolsz. Én azt javaslom, hogy kezdj el sportolni valamit, illetve figyelj nagyon oda a táplálkozásodra.

Én alapból nem vagyok izzadós, de egyszer amikor kin éltem Franciaországban és bármily hihetetlen de az ottani szakácsra igaz volt a sztereotípia , hogy mindent fokhagymásan csinált, na én akkor azalatt az idő alatt amíg kinn voltam nagyon izzadós lettem, pedig a hőmérséklet nagyon kellemes volt..mindenféle dezodort vettem és semmi nem használt, aztán hazajöttem , visszatértem a régi bevált hagyományos magyar ételekhez és láss csodát pillanatok alatt elmúlott ez az izzadósság"..szóval én amondo vagyok, hogy a táplálkozás is sokat számít.

A sport fontos, mert így könnyebben távozhatnak a méreganyagok a szervezetedből és önbizalmat ad.

Nem fogsz annyit stresszelni, nyugodtabb leszel, megnő az önbizalmad és ezáltal megint kevésbé fogsz izzadni.

Legyen nálad mindig dezodor, illetve intim törlőkendő.

Ha megvan , akkor még gyakrabban használd ezt a törlőkendőd, amennyiben nem tudsz lezuhanyozni (nyilván amíg suliban vagy pl.)

Amúgy csodálom, hogy nem tapasztaltad ki eddig, de legalább itt akkor már jó ha hasznos tanácsokat kapsz.

Illetve ami még eszembe jutott, nyilván nincs sok pénzed ha még tanulsz, de fontos, hogy jó minőségű ruhákat és cipőket vegyél.

Cipőknél pedig vehetsz izzadásgátló talpbetétet (dm-ben , rossmanban kapni kb 1000 ft körül van).

Azok is segíthetnek..:)

2020. aug. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:

jah, és a ruháidat mosod rendesen??

Így, hogy izzadós vagy, max 2 használat után? azok is lehetnek büdösek, hónaljnál kell megszagolni

2020. aug. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
27-es igen mindig tiszták a ruhaim erre kulonosen figyelek.
2020. aug. 11. 21:51
 29/46 A kérdező kommentje:
26-os köszönöm a tippeket, mnindenképp megfogadom.közelemben szerencsére van egy fitness park ott elkezdek sportolni :) vannak jo eszközök ott.
2020. aug. 11. 21:52
 30/46 A kérdező kommentje:
amúgy már nem sulizok, jelenleg munkakereső vagyok.
2020. aug. 11. 21:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!