Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mintha nem jonne elég levegő,...

Mintha nem jonne elég levegő, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Fekve rosszabb, de ülve is jelentkezik. Olyan, mintha nem jutna elég oxigén a tüdőmbe, foleg ha mély levegőt akarok venni. Nemtudom, hogy mitől lehet. Biciklizés közben is ereztem, hogy ha mélyet akartam szippantani a levegőből, egyszerűen mintha megakadt volna a levegő. Továbbá azt sem érzem, ahogy áramlik az oxigen az orromban. Fulladni nem fulladok, de az átlagnal többször veszek levegőt, ugyanis én úgy érzem, mintha nem kapnék annyit, amennyit kell. Éjszaka is felkelek erre, és nem múlik el, enyhébb, ha hason fekszem. Néha egy kis átlátszó kopet jön fel a torkomrol, de nem sok és nem sűrűn. Valakinek volt már hasonló? Ha igen, akkor mit tett?

#tüdő #mellkasi nyomás #Nem jön elég levegő
2020. aug. 13. 13:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Nekem ehhez hasonló tüneteket okozott az asztmám. Nem kifejezetten fulladásnak érződött, és a tipikusnak mondott asztmás tünetet (miszerint a kilégzés nehezített, nem a belégzés) sem éreztem.
2020. aug. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Egésznap érzem, es rettentő érzés.. Nem akarok megfulladni
2020. aug. 13. 13:44
 3/20 anonim ***** válasza:

Magnézium hiány is okozhat ilyet meg vérszegénység. Meg tüdő és szív probléma. És pszichés okok miatt is lehrt fulladni.

Első körben megpróbálnék 1-2 hetig magnéziumot szedni. Ha nem javul. Akkor elmennék a háziorvoshoz és kérnék beutalót a tüdőgondozóba és vérvételre. Ha ott sem derül ki semmi akkor a kardiológiára. Ha az is renben van akkor elgondolkoznék milyen lelki megrászkódtatás vagy nagyobb lelki probléma ért az utóbbi időben.

2020. aug. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Ha ennyire súlyosnak érzed akkor viszont nem várnék. Mennék azonnal a háziorvoshoz.
2020. aug. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
Pánikbetegség??
2020. aug. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nemtudom..mar lassan 2 hete van
2020. aug. 13. 13:49
 7/20 anonim ***** válasza:
Mire vársz? Csodára? :)
2020. aug. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha ennyire rosszul vagy, akkor hívd fel a háziorvost. Valószínűleg van olyan kis ujjra csíptethető bigyója, ami a vér oxigénszintjét méri. Így kiderül, hogy objektíven mennyire vagy veszélyben. Eléggé tud úgy fulladni az ember (érzésre), hogy közben az oxigénszintje amúgy nem veszélyesen alacsony. Egyúttal megbeszélhetitek, hogy hogyan tovább. Telefonálás nélkül viszont ne menj a háziorvoshoz, legalábbis nálunk most ez a szabály.
2020. aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Az oxigén színt mérés szerintem nem sokat ér. Apukám erős asztmás 97% mégis az oxigénszíntje. Nekem is annyi volt több órás műtét után mikor annyira nem kaptam levegőt, hogy csak suttogva tudtam beszélni napokig. (Tüdőmet műtötték)
2020. aug. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Háziorvosnal már voltam, és pszichés gondokkal küldött el, mivel az oxigenszintem jó volt. Volt már szív uh-m, ott se találtak semmit.
2020. aug. 13. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!