Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anális fissura/végbélrepedés...

Anális fissura/végbélrepedés kiújulása ellen, és gyógyítására mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Évek óta fennáll a probléma, voltunk több orvosnál, műtétem is volt már egy. Korábban vastag és kemény széklet okozta, azóta már általában normál méretű a székletem.

Van egy repedés, ami néha gyógyulni látszik, máskor meg nagyobb lesz.

Nem egészen értem, mert volt, hogy nagyobb széklet ürítése esetén sem repedt el, de néha normális ürítésnél jobban vérzik.

Többször is használunk sebgyógyulást elősegítő krémet, de nem sokat használ, ha újra megreped.

Ürítés után hogyan érdemes megtörölni? Használok nedvestörlőt, és gyakran meg is mosom, de erre nincs mindig alkalmam (vendégségben/kollégiumban).

Plusz kérdés: A sós víz segít? Jövő héten lemegyünk a tengerre, azért érdeklődöm. Illetve ha sokáig fürdik az ember, az árthat (felázik a seb)?



2020. aug. 14. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
semmit, nem gyógyítható csak fenntartható. fejben dől el, meditálj az segit
2020. aug. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem hurkolta az orvos 3 éve, teljesen megszünt a vérzés stb...

Ha kell az orvos címe, tel. száma, megírom priviben.

2020. nov. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
írd meg légyszives
2020. nov. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Azóta megszűnt a repedés? Nekem is van. Egy hónapja voltam kb. orvosnál kaptam rá kúpot, azt mondta ettől elmúlik szerinte..de ma reggel mintha újra vért láttam volna.. Nem értem,lehet újra felszakadt egy keményebb széklet miatt..
2022. júl. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!