Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy enyhítsem a nátha tüneteit?

Hogy enyhítsem a nátha tüneteit?

Figyelt kérdés

Pár napja kezdődött, szerintem anyum hozott haza az oviból valamit (ügyeletes óvónő). Először csak az orrom volt eldugulva, viszont éjjel fájt a torkom nagyon és az egész arcom, és mintha az ínyem fájt volna. Ma csak folyik az orrom és reggel fajt a torkom, viszont a fejem rettenetesen fáj ha felállok, ha fekszek akkor is de annyira akkor nem.

Mit ajánlatok rá?

16/L



2020. aug. 15. 20:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Mindenesetre karatén. Hátha korona. Nem tudom van e valami ügyeleti szám felhívni. Anyukáddal beszélj.


Amúgy aludj sokat az teszi szinte a legjobbat ha beteg vagy.

2020. aug. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
Orvost hívd fel, hátha valami komolyabb. Ha nem az, akkor sok napsütés és zöldség-gyümölcs, abban van a vitamin :)
2020. aug. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#1 szerintem tuti nem, jo pár helyen olvastam arra orrfolyas és torolfajas egyáltalán nem jellemző nekem meg azok a fő tünetek.

Amúgy köszi mindkettőtöknek:)

2020. aug. 15. 20:40
 4/18 anonim ***** válasza:
A torok- és fejfájásra szedj paracetamolt, használj orrsprayt, igyál sok folyadékot, egyél tyúkhúslevest, pihenj sokat.
2020. aug. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

tegnapi hír, ezért gondoltam:


"Az elmúlt napokban diagnosztizált új fertőzések arra figyelmeztetnek, hogy a megelőzés legfontosabb módja most az, hogy akinek tünetei vannak, az ne menjen közösségbe. Az utóbbi időben előfordult új fertőzések többsége arra vezethető vissza, hogy többen, akik ugyan észlelték magukon a tüneteket, nem vették elég komolyan, és ennek ellenére elmentek kisebb-nagyobb családi, baráti összejövetelekre, ahol másokat is megfertőztek."

[link]

2020. aug. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Aha, értem, viszont ne gondolnam annak, ha jól tudom akkor az ember nagyon szrul van. Javíts ki ha nem. Viszont nekem az erős fejfájáson kívül enyhék a tünetek, a fejfajasom meg indokolt, neurológian voltam bent vele 1 hetet.
2020. aug. 15. 20:58
 7/18 A kérdező kommentje:
Szóval na, egy sima megfázásbol nem szeretnek nagy panikot csinálni, csak hogy tul legyek rajta;)
2020. aug. 15. 20:59
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

nem is kell pánikolni, csak azért ne menj emberek közé :D


amúgy, ahogy én se vágom annyira a tüneteket, valami influenza szerű, de sokkal vegyesebb, ha jól értem. szóval tényleg beszélj dokival majd az a legjobb és ő mondja mi van.

2020. aug. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%
A torokfájás és az orrfolyás is lehet COVID-tünet, csak a ritkább tünetek közé tartozik. A fertőzöttek 80%-nak enyhe tünetei vannak, a maradék 20% van "nagyon szrul", de vannak tünetmentes fertőzöttek is.
2020. aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Értem én de nem kell mindenből koronát csinálni, nem is voltam semerre egy ideje, anyumnal meg folyton ellenoriznek.
2020. aug. 15. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!