Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt akinek több hetes/hóna...

Van itt akinek több hetes/hónapos hasi fertőzése volt?

Figyelt kérdés

Baktérium vagy parazita okozta fertőzés, helicobakter bármi ilyesmi?


Egy hónapja voltam házidokinál, intoleranciára gyanakodott, mentem átfogó tesztre de csak a tej lett pozitív. Diétázom, probiotikumozom, de még mindig nem az igazi. Gondolkozom, hogy kikérnék egy székletvizsgálatot. Ugyan IgG-n negatív a glutén, de lehet kérek rá gasztrón is vérképet.

Van itt olyan, akinek elhúzódó fertőzéstől volt ilyene?


(Tüneteim: napi egy, de gyakran lágy széklet, hasi diszkomfort, fokozott bélgáz ami mindig ilyen kis sunyi lapos:D )



2020. aug. 18. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Az IgG nem egy nagyon mérvadó dolog, de leleted alapján tejfehérje érzékeny lehetsz(!).


Menj el házidokihoz, mutasd meg neki is. Mondd, hogy saját belátásod szerint te tartasz diétát, de vannak még tüneteid. No ha nem is súlyosak ezek a tünetek, de nekem eltérnek a megszokott életviteledtől. Vérkép+széklet mindeképp kellene azért, de az igazat megvallva nem tudom miért nem küldött rá téged a legutóbb. Kérdd meg!

Emellett meg gasztróra menj be glutént tesztelni, mert IgG nem mindig mutatja azt ki. Azért ott specifikusan megnézik.

2020. aug. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy csak zárójelesen mondom hogy simán lehet az is hogy csak rástresstelsz és félsz ettől, de előbb ezeket nézzék meg te is megnyugszol hidd el!
2020. aug. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni de más ennyivel orvoshoz sem megy. Bakterológiára kérj beutalót ha székletet akarsz vizsgáltatni. De ez annyi mindentől lehet hogy csoda ha kiderül. Ráadasul ilyen enyhe (nyilván neked kellemetlen) tünetekkel nem tudom egyáltalqn komolyan vesznek e majd valahol.
2020. aug. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem ilyen tüneteim vannak, hanem napi szinten görcsöl a hasam meg puffad és időnként emyhébb hasmenésem is van. Néha olyan görcseim vannak hogy majd megpusztulok. Agyon vizsgáltak. Reflux és ennyi. Nem vagyok se glutén se laktóz érzékeny. Széklet vizsgálat, hasi uh hasi ct is volt, gyomortükrözés.....semmi. javarésze stressz a többi meg fene tudja. Már orvoshoz sem megyek. Mert már csak a béltükrözés maradt ki de azt az élményt úgy gondoltam kihagynám.
2020. aug. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 egyetértek.

nem rosszból mondom én se Isten lássa lelkem, én elhiszem ha valakinek kellemetlen, de sokan ilyesmivel nem annyira foglalkoznak (:

#2 meg rátapint a lényegre. A stressz baromira kihat az egészségre, még ha eddig nem is így nyilvánult meg neked, a stressz tünetei tudnak változni. Tipikus tünete a lágy széklet/van akinél durva hasmenés is van tőle, gyomorideg, fáj a hasa stb.

Szerintem semmi komolyra ne gondolj, próbálj megnyugodni (: mutasd meg a leleted dokidnak, mondd el ha aggályaid vannak megnyugtat. Hidd el ő ért hozzá és ha normális, segít de ne lepődj meg ha azt kérdezi "mennyit stresszel mostanában?" és őszintén válaszolj, hogy be voltál szarva hogy bajod van. :D

2020. aug. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!