Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Felfázás, mit lehetne tenni?

Felfázás, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok


4 napja kezdődtek a tünetek, nagyon enyhék voltak az elején. Viszont egyre rosszabb lett így ma elmentem orvoshoz. A Covid miatt alig akartak behívni, nem vizsgált meg. Elmondtam hogy fájdalmas a vizeletürítés, 2 napja pedig faj a derekam. Lazam korábban nem volt, most viszont magasabb a hőm.


Kaptam Nolicin nevű gyógyszert. Az első kettő szemet vettem be így nyilván még nincs valtozas...


Hogyan tudnék enyhíteni a tüneteken? Jelenleg a legrosszabb a derékfájás, alhasi fájdalom/görcsök és hányinger/émelygés. Enni alig bírtam valamit...


Próbáltam a meleg zuhanyt, sok folyadékot, kamilla teat... nem lett jobb.


Bármi tipp? Hány napig tarthat még ez a borzalom?



2020. aug. 18. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el urologushoz, gyanúsan nem csak a hugyholyagot érinti....egyébként rengeteg folyadek segíthet, talán, meg fajdalomcsillapito
2020. aug. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is javaslom az urulógust nekem is nemrég felfázásom volt, de ilyen tüneteim nem, viszont amikor utánaolvastam, akkor ilyen tünetekre urulógust ajánlottak, hogy ne legyen belőle nagyobb baj.

Egyébként nekem a rengeteg víz (napi min 4 liter)

Esetleg tőzegáfonya tea és nekem is az orvos által felírt antibiotikum volt.

Amennyiben antibiotikumot kaptál mindet vedd be mindenféleképpen 🥰 ha jobbra fordul a helyzet, akkor se fejezd be.


Egyébként mihamarabbi jobbulást, remélem hamarosan meggyógyúlsz 🥰

2020. aug. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az antibiotikum hatni szokott rá, a természetes cuccok csak kevésbé hatásosak, az elején el lehet csípni kis tözegáfonyával, de ezen a szinten már nem. Én azt gondolom, hogy 4 szem antibiotikum után már érezni kellene a javulást, szóval ha holnapra se javulsz, akkor telefonálj vissza neki. Fájdalomcsillapító, görcsoldó segíthet és sok vizet kell inni. Ha visszatér a húgyúti fertőzés, akkor érdemes folyamatosan tözegáfonyát, vagy d mannózt szedni.
2020. aug. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mikor én legutóbb felfáztam, akkor én Monural ( [link] vízben oldódó gyógyszert használtam. Orvossal kell felíratni. Ez csak egy tasakos, de lórúgásnyi és nagyon hamar hat.

Szerintem menj vissza az orvoshoz, vagy hívd fel őket és kérd meg az asszisztenseket, hogy írják ezt fel neked, mivel még mindig rosszul vagy.

2020. aug. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ui.: remélem ez a link már jó lesz: [link]
2020. aug. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!


Valószínű az lesz hogy megvárom a holnapot, hatha jobban leszek. Aztán ha mégse akkor elmegyek urologushoz akkor 😞 amúgy valószínű tényleg már feljebb húzódott, azért faj a derekam. De amiket olvastam azok alapján tényleg kene hogy segítsen az antibiotikum. Végig szedem mindenképp.


Tozegafonya stb az már nem hiszem hogy nálam használna:/ szedtem az elején medveszolo tablettát de semmit nem hatott az se.


Ezt amit utolsó küldött meg megnezem, ha tényleg annyira jó akkor lehet jó lenne ha lenne itthon 😊


Nagyon köszönöm mindenkinek!

2020. aug. 18. 21:47
 7/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Anno én is kaptam Monural-t tényleg nagyon jó és sokat segít, egy próbát megér 🤗

2020. aug. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!