Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Exponenciálisan emelkedik a...

Exponenciálisan emelkedik a koronavírus-fertőzöttek száma. Addig nem érdekli a kormányt, amíg nincs újabb halott?

Figyelt kérdés

Tavasszal pár fertőzöttnél lezártak mindent, mert voltak nyugdíjas halottak. Most a fiatalok nyugodtan fertőzhetik egymást?

Miért engedték vissza a külföldön nyaralókat? Aki kiment, viselje következményét. Nem igaz, hogy 1 évet nem lehet kibírni tenger nélkül.

Kérdésem nem provokáció, észérveket nagyon szívesen fogadom.



2020. aug. 30. 11:50
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
De, a kérdésed ostoba provokáció. Csak nem az Orbántól várod, hogy kisérjen át a villamossineken is. Gondolom, felnőtt ember vagy. 6 hónapon át a szádba rágták minden nap, mit tegyél, hogy elkerüld a bajt. Sok baromnak ez is kevés.
2020. szept. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
21: Hozzádmegkiszólt?
2020. szept. 3. 18:53
 23/40 anonim ***** válasza:

18-as

Szóval mi az, hogy felkészültek a kórházak? Előtte is fel voltak készülve, ágy volt, lélegeztető volt, egy valami nem volt: rendelés az összes többi betegnek. Aki meg bent volt, kirúgták. Miért? Vettek vagy 30 ezer lélegeztetőt, miért? Nem volt sima rendelés fele ekkora esetszámnál, most van, miért?

2020. szept. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:

Számomra az az érdekes a vírussal kapcsolatban, hogy minden más betegség megszünt.

Úgy a szezonális betegségek, úgy a halálos betegségek.

Nem tudom ki hogy van vele,de eddig minden évben volt influenzajárvány, volt tüdőgyulladásos megbetegedés, volt allergiás, sőt szívrohamban és rákban elhunyt is.Ez most mind eltünt, és minden egyes betegség tüneteit átvette a koronavírus.

Elég fura az egész ügy...

2020. szept. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
74%

Ne haragudj, nem megbántani szeretnélek, de nem a külföldön nyaralókat, vagy legalábbis nem csak őket kellene hibáztatni. Én 1 hete jöttem haza Portugáliából. Tudod mit? Örültem volna, ha haza nem jöhetek, kint nagyobb biztonságban voltam, mint itthon. A portugáloknak nem okoz gondot a maszk HELYES (vagyis az orrot is eltakaró) használata, sehova nem lehet belépni anélkül. Ha valakinek vhol lecsúszik, rászólnak, különben be sem mehet vagy hagyja el a helyiséget. Mindenhol kint a kézfertőtlenítő és belépni is csak úgy lehetett bárhová, hogy használtad. Ha leülsz egy étterembe, azonnal jön a pincér fertőtleníteni a kezed, az asztalt. Sok helyen nem volt étlap, QR kóddal nézhetted meg a telefonodon a menüt. A frekventáltabb helyeken fel volt festve a másfél méter, rád szóltak, ha nem tartottad.


Ezzel szemben Magyarországon elvétve találni olyat, aki képes a maszk helyes használatára. Ma álltam sorban az sztk-ban, az emberek egymás hegyén hátán, nemhogy másfél métert, 20 centi távolságot nem tartottak. Többekre külön szólni kellett, hogy tessen már egy maszkot felhúzni (orr alá persze), mert úgy látszik nem hallott a pandémiáról. De tök mindegy, bemegyek egy pékségbe, sokszor még az eladókon sincs egyáltalán semmi. Kikre is kell akkor haragudni? Ahol én nyaraltam, ott elvétve volt csak 1-2 turista, pedig elég frekventált helyeken voltunk. Ehhez képest a balatoni beszámolók mind arról szólnak, hogy egymás s*ggébe lógtak bele az emberek.


Nem arra kéne haragudni, aki külföldön volt, már csak azért sem, mert van egy csomó ország, ahol sokkal jobb a helyzet, mint itt. Hanem arra, aki nem tartja a szabályokat. Az az illető lehetett egy Horvátországban nyaraló fegyelmezetlen fiatal ugyanúgy, mint itthon lebzselő fegyelmezetlen nyugdíjas. Nem attól lesz valaki korona terjesztő, mert volt a rettegett KÜLFÖLDÖN.

2020. szept. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
Hát mégsem innen indult a vírus :)
2020. szept. 4. 18:36
 27/40 anonim ***** válasza:

Igen, ezt én is tapasztaltam. És pont ezért gondolom higy egy másik alacsony fertőzöttségű országban semmivel sem nagyobb az esélye hogy elkapod a vírust mknt itthon.

Itthon a hamburgeresnél szerintem aznap egyszer se törölték asztalt. Fél órát voltunk ott, de egyszer se töröltek a távozók után. Ugyanígy az étteremben. Az eladók felén nincs maszk beleértve a dohányboltosokat is akik elég kis helyen dolgoznak, nemcsak az embereken. De ha lenne műanyag védőfal a pénztár előtt.. de az sincs sok helyen.

Kézfertőtlenítőt senkit sem látok használni.

2020. szept. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
Nem, nem innen indult. Ahogy nem is Horvátországból, Olaszországból, vagy Portugáliából ;) ha azokra szeretnél haragudni, akik még először hozták Európába, akkor a kínaiakat hibáztasd, már rég tudták, hogy baj van, de még mindig jöttek, mentek az emberek Kínából mindenhová. Amennyiben neked fontos a te, és környezetedben élők egészsége, akkor nem habzó szájjal kell szidni azt, aki nyaralt és letudni egy érvelést egy olyan semmit mondó válasszal, hogy “nem innen indult a vírus”, akkor a következőt kell tenned: tisztálkodj rendesen, moss gyakran kezet, hordj helyesen maszkot. Ugyanis ez a vírus nem úgy működik, hogy a gonosz külföldön nyaralókra rátapadt és megfertőzik a te ártatlan, egész nap otthon csücsülő nagymamádat a tanyáján, aki nem viselkedik rendesen, az elkaphatja akkor is, ha nem találkozott olyannal, aki külföldön járt. Ha meg csak annyi célod van, hogy szidd a nyaralókat, akkor rossz hírem van: alapvetően a kormányunk megengedte. 3 színbe osztotta az egyes országokat, ahol a zöld azt jelentette, lehet menni. Ha ennyire nem tetszik, akkor a kormányra kell haragudni, miért hagyták? Miért nem mondták azt, hogy nincs zöld ország, aki megy az karantén? Azt viszont megmondták, hogy hordjunk maszkot. Hogy is van ez? Igazából megint arról van szó, hogy akinek nem telt nyaralásra, az azzal próbálja a frusztrációját levezetni, hogy ezzel mocskolja az embereket. Az miért nem zavar, hogy nem tudtok egy maszkot sem jól felvenni? Ez miért nem gond? Az miért nem zavar, hogy elmennek az emberek fogászatra 40 fokos lázzal (nem fogászati eredetű betegség miatt), majd azt hazudja, hogy nem vette észre, hogy ekkora a testhője? Ha tényleg a járvány aggasztana, akkor ezekre is kitérnél, vagy annyira buta vagy, hogy nem is érted melyik intézkedés miért történik, pedig elég alaposan szájba rágták, hogy a 6 elemivel rendelkező is felfogja. Ha akarja persze.
2020. szept. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Én helyesen hordom a maszkot, és igen, nagyon haragszom a kínaiakra :( Tudom, hogy náluk volt nagy titkolózás ezügyben. De miért? Miért volt ez jó? Miért nem lehet szólni, hogy: "Héé, figyeljetek, baj van" ?
2020. szept. 4. 19:40
 30/40 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ,ez mind csak rávezetés ,hogy mindent mobillal vagy kártyával csinálj.Fogadj szépen szót.Moss kezet a kanál és a villa használata között.

Nem tudom ,tudja e itt bárki is ,hogy minnél sterilebb helyet próbálsz magadnak állítani, annál jobban szeretik a fertőzések az olyan helyeket.

Ez mind csak rávezetés.

Most őszintén ,ha belestünk csippelve miben lesz jobb.

Ha újból kitalálnak egy vírust, és azt mondják ,hogy két hétig nem mehetsz ki, akkor azt ellenőrizni bírja.Ha még is megteszed, akkor fizetsz, vagy börtön esetleg valami től még leszel vonva(pl 10 évig nem utazhatsz).

Plusz,mivel ilyen szófogadó gyerekek leszünk, a készpénzt is nemsokára bevonják.Helyette csak bankkártyával fizethetsz és vásárolhatsz.Juppi.Mi ebbe a jó?Minden centnek hivatalosnak kell lennie,mindent tudni fognak ,mit vettél,mit eszel, milyen wc papírral törlöd a segged. Sőt, a feketézésnek, onnantól kezdve vége.Nem volna ez rossz, ha nem lenne ilyen bizonytalan a jövő.Jön egy ,olyan év hogy több 100 000 munkahely megszűnik, mit tudsz csinálni?Rohansz ,hogy találj másik munkahelyet.De kérdem én,mi van azokkal akik egész életükben csak egy szakmában dolgoztak, és abban a szakmában nem keresnek senkit?

2020. szept. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!