Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tényleg OCD-s vagyok?

Tényleg OCD-s vagyok?

Figyelt kérdés

Ha az iskolában nincs középen az óraszám,képes vagyok az egészet kiradírozni,hogy tökéletes legyen.

Annyira sok időt és figyelmet elvesz az,hogy minden a helyén legyen ne lógjon ki egy kicsit sem valamelyik könyvem a sorból,hogy minden tollam a helyén legyen,mindenen rajta legyen a kupak stb.

Képes vagyok akár percenként megnézni,hogy benne van-e a táskámban/zsebemben a telefonom.

Elég babonás vagyok,például ha egyszer valahol történik valami rossz,nem szívesen megyek oda többet,vagy éppen amelyik ruhába voltam már nem veszem fel.

Sokszor gondolok arra,hogy mi lenne ha mondjuk valakinek aki kedves velem mondanék valami bántót,vagy csinálnék valami váratlant sok ember előtt (nyilván MINDIG tudom kontrollálni magamat és nem csinálom meg,de átfut ez a fejemben és lejátszódik a jelenet.)

Néha csak úgy megjelenik a fejemben egy ,,hang” vagy nem is tudom pl. ha nem dobbantassz 5-öt holnap felgyullad a haz vagy ilyenek...

Sok teszt kimutatta,hogy OCD (neten) bár ezek nem igazak többségében.

Viszont már évek óta gyanakszom erre.

Légyszi ne oltasatok le ezek miatt.

Szerintetek ez milyen betegség lehet?



2020. szept. 11. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez tipikusan az
2020. szept. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyogyithato, a depresszioval van osszefuggesben. Amugy ez meg talan nem az csak vannak olyasmi tuneteid..
2020. szept. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen ez minden bizonnyal az.
2020. szept. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az OcD csak egy szebb kifejezÉs a figyeleMhiányra.
2020. szept. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Orisai tevedesben vagy 4es.


Tehat szerinted aki kenyszeresen kezet mos, vagy csak minden masodik jarolapra lep ra mert ha nem rossz tortenik vagy 10szer becsukja es kinyitja az ajtot az figyelemhianyos?


Nem lehet hogy kevered az adhdvel?



Az ocd egy belulrol jovo kenyszer hatasara tett cselekves, pl az ajtok kinyitasa becsukasa sokszor. . Az ocds ugy erzi ilyenkor, hogy ezt meg kell tennie kulonben baj tortenik. Semmi koze a figyelemhianyhoz.

2020. szept. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!