Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronavírusban elhunytaknál...

Koronavírusban elhunytaknál miért lényegesek az ilyen jellegű krónikus betegségek?

Figyelt kérdés

A kormányzati oldalon ugye mindig oda van írva, hogy az elhunyt milyen krónikus betegségben szenvedett. Na már most, például: demencia, depresszió, bipoláris személyiségzavar, heresérv, alzheimer kór, parkinson kór stb.


Ezek a dolgok nem életet veszélyeztető kórképek, miért lényeges, hogy egy koronavírusban elhunytnak, ezek voltak az alapbetegségei? Hiszen ezek a krónikus betegségek nem növelik az elhalálozás kockázatát... Gáz lenne odaírni, hogy "amúgy semmi olyan baja nem volt az elhunytnak ami indokolná, hogy nála a koronavírus halálos kimenetelű legyen"?


Értitek mi a probléma... mindig mondják, hogy a vírus idősekre/krónikus betegekre veszélyes, igen ám, de minden krónikus betegre? :D Tehát nekem fáj a térdem, mert porckopásom van, plusz ekcémás vagyok, akkor ha meghalok 32 évesen koronavírusban, akkor oda lesz írva, hogy nekem ezek a krónikus "betegségeim" voltak?



2020. szept. 16. 09:00
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Másik kedvencem: Down szindróma :D Most komolyan?
2020. szept. 16. 09:13
 2/19 anonim ***** válasza:
48%
Elso kerdes, miert listazzak a halottakat, amikor van hogy egyertelmuen beazonosithato valaki? Nekem mindig valahogy magyarazkodasnak tunt, hogy ez nem a mi hibank, hogy meghalt, hisz kronikus beteg volt mar. Mi a kormany motivacioja?
2020. szept. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Lehet amugy, hogy a panikot csokkentik ezzel?
2020. szept. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem baj, hogy listázzák, így valóban látszik, hogy 95%-ban 60+ emberekre veszélye leginkább, tehát rájuk kéne vigyázni a legjobban. De igen, én sem értem a motivációt ezekben a krónikus betegségekben... Persze érthető hogy egy rákosra, copd-osra, cukorbetegre, magas vérnyomásban szenvedőre, szívbetegre halmozottan veszélyes, de egy depressziósra, vagy egy down szindrómásra? Ne már...
2020. szept. 16. 09:15
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, nemcsak a 60+-os emberekre veszélyes a vírus. De pl. arra is, aki esetleg fiatal, de gyenge az immunrendszere, magas vérnyomása van, koraszülött volt, stb. A fiatalabbak között is rengeteg ember van, akinek igenis, van krónikus betegsége. Ez nem időskori dolog.

Mellesleg, nem maga a vírus az, ami öl, hanem a szövődmények. Ha valakinek krónikus betegsége van, az azt jelenti, hogy gyenge az immunrendszere. Biológiából biztosan tanultad, vagy talán a nő vagy, akkor háztartástanórán volt róla szó, hogy a vírusok a gyenge immunrendszert könnyebben megtámadják. Egy erős immunrendszerrel, kortól és nemtől függetlenül nehezen bánnak el, mivel eről a védelem. Ez puszta biológia, semmi több.


Ez olyan, mintha te nyitva hagynád a lakásod ajtaját. Egy betörő a nyitott ajtón könnyen bejut, míg egy bezárt ajtón azért jóval nehezebben.

2020. szept. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

5-ös nem érted...


Egy Down szindrómás, vagy egy heresérves mióta gyenge immunrendszerű?

Krónikus betegség pl. a reuma, mégsem gyenge tőle az immunrendszered. Tehát az ilyen krónikus betegségek, amiket felsoroltam, NEM a gyenge immunrendszer eredményei. Depresszió... az egyik elhunytnál az van odaírva mint krónikus betegség. Miben befolyásolja egy vírus lefolyását a depresszió?


Nyilván való amit mondasz, egy 22 éves elhízott, magas vérnyomásban szenvedő, cukorbeteg fiatal előbb fog belehalni, mint egy makkegészséges 68 éves. De a kérdésem nem erre lett kihegyezve.

2020. szept. 16. 09:29
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A Down-szindrómások túlnyomó többségének van szívbetegsége. Az a ritka, amelyiküknek nincs. Valószínűnek tartom, hogy a down-os elhunytnak is lehetett, és ezért veszélyesebb (illetve) halálos volt rá nézve a covid. Sajnálom őt, és természetesen a többieket is.
2020. szept. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
32%
2: Ezt az ellenzék követelte ki.
2020. szept. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%
A depresszió (és a mentális betegségek) is szervi eredetűek, csak sokan nem akarják ezt elfogadni. Meg úgy minden betegség. Tehát mindegyiknek van jelentősége, pláne, ha krónikus.
2020. szept. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%
Kórnikus depresszió :D bocsi de ez már vicc kategória. Egyáltalán nincs jelentősége milyen betegségeik voltak. Azétt hozzák nyilvánosságra és bányásznak elő minden covid elhunyt kórtörténetéből valamit, hogy ne tűnjön úgy mintha alapvetően egészséges emberek hunytak volna el. A depresszió pont példázza ezt. Mert semmi köze az elhalálozáshoz. De mondjuk egy gyógyszerekkel meg diétával jól rendben tartott 2es típusú cukorbetegségnek sem stb. De ha egy laikus megnézi megnyugszik hogy neki egyik sincs nincs veszélyben.
2020. szept. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!