Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronavírusban elhunytaknál...

Koronavírusban elhunytaknál miért lényegesek az ilyen jellegű krónikus betegségek?

Figyelt kérdés

A kormányzati oldalon ugye mindig oda van írva, hogy az elhunyt milyen krónikus betegségben szenvedett. Na már most, például: demencia, depresszió, bipoláris személyiségzavar, heresérv, alzheimer kór, parkinson kór stb.


Ezek a dolgok nem életet veszélyeztető kórképek, miért lényeges, hogy egy koronavírusban elhunytnak, ezek voltak az alapbetegségei? Hiszen ezek a krónikus betegségek nem növelik az elhalálozás kockázatát... Gáz lenne odaírni, hogy "amúgy semmi olyan baja nem volt az elhunytnak ami indokolná, hogy nála a koronavírus halálos kimenetelű legyen"?


Értitek mi a probléma... mindig mondják, hogy a vírus idősekre/krónikus betegekre veszélyes, igen ám, de minden krónikus betegre? :D Tehát nekem fáj a térdem, mert porckopásom van, plusz ekcémás vagyok, akkor ha meghalok 32 évesen koronavírusban, akkor oda lesz írva, hogy nekem ezek a krónikus "betegségeim" voltak?



2020. szept. 16. 09:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
54%
Persze nem vitatom, hogy egy fiatal szívósabb és nagyobb eséllyel éli túl. Csak szerintem az elhunytak közül is élhetett volna még jó par évet/évtizedet ha nem kapja el a vírust. Épp most olvastam egy cikket amiben meg azt írják higy a túlsúlyosak kerülnek többnyire lélrgeztetőgépre akar idős akár fiatal. No comment.
2020. szept. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
64%

10-es...


tudod, ha hallgattál volna... :)


tudod amúgy, hogy mi a depresszió? A legtöbb hozzád hasonló kontár azt hiszi, hogy az valami nyifi-nyafi. Hát nem.

A depresszió egy hormonnak a hiánya, ami szomatikus tüneteket és betegségeket is okozhat. Én régebben gondoztam olyan nénit, akinek érelmeszesedés miatt lett depressziója.

Tudod, a dolgok sokszor összefüggenek.


Nem bántani akarlak, igazából jó neked, hogy te még úgy nevetgélhetsz meg vidulhatsz dolgokon, mert kevés a tapasztalatod, gondolom nagyon fiatal vagy, hát jó neked :) szép napot!

2020. szept. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
42 éves vagyok és ptdsm van genaraizált szorongásom és depresszióm. De jól kiismertél. 😉 Imádom az olvastál két sort valakitől és mindjárt leírom az önéletrajzát és a jövőjét is megjósolom embereket. 😝
2020. szept. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen hozzáállásal meg jobb ha senkit nem gondozol mert még attól lesz depressziója.
2020. szept. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

13-as, sajnálom, hogy beteg vagy. Akkor már értem a stílust, a reagálást is... Nem, nem írtam meg a jövődet, ezt már te vélted a sorok közé olvasni.

Nem bántani akartalak. Vigyázz magadra!

2020. szept. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem vagyok beteg. :) Ez egy reakció arra ami történt velem. Ha elkapnám a koronát és meghalnék semmi köze nem lenne hozzá.
2020. szept. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod. Eleve a Downosok döntő többsége komoly szívfejlődési rendellenességekkel van megáldva, ami már igen komolyan számít, legalább annyira, mint egy magasvérnyomásos, szívelégtelen valaki. A többi betegségnél pedig az minimum elmondható, hogy a rájuk kapott terápia ugyanúgy megterheli a májat, a vesét, sokszor a tüdőt is, egy Parkinsonra adott gyógyszer nem veszélytelen, ezek nem szelektív tabletták, amelyek gyógyítják a betegséget, de sehol máshol nem okoznak gondot. Aki rendszeres gyógyszeres kezelés alatt áll, annak a májára lehet úgy is tekinteni, mint egy drogfüggőére. A koronavírus pedig nem csak a tüdőt támadja, más belsőszervekre is hat, nagyon nem mindegy, hogy ép egészséges ember kapja el, vagy vmilyen alapbetegségben szenvedő.
2020. szept. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
17. Semmit nem szedek. Vérképem tökéletes. Ezzel együtt szép listát írnának a halotti jelentésemhez.
2020. szept. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ezeket azért írják le, hogy az emberek igényeit kielégítsék. Mikor nem volt nyilvános, sokan hisztiztek, hogy miért nem látjuk, hogy volt-e krónikus betegségük. Az emberek szerintem azért akartak tudni róla, hogy mindent is tudjanak, tipikus kíváncsiság. Így hogy látják, hogy volt krónikus betegségük sokan arra használják ezeket az adatokat, hogy bizonyítsák, hogy nem olyan veszélyes ez a vírus. Ránéznek, egy idő után el se olvassák, csak látják, hogy jó sok minden oda van írva. Abba nem gondolnak bele, hogy róluk is simán tudnának egy hasonlót összegyűjteni.
2020. okt. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!