Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hasmenésem van, keserű szájsza...

Hasmenésem van, keserű szájszag is van a wc-zés után. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
IBS-em van már régóta, de a keserű szájszag eddig nem volt.

2020. aug. 19. 10:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Mióta van hasmenésed és milyen gyakran mész egy nap? Csak kelés utén érzed ezt, émelygésed van mellé?

2020. aug. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia.

2019 év eleje óta van IBS. Napi 3-4x.

Mikor felkelek rögtön van széklet, de minden székelés után van keserű szájszag.

Székelés után eléggé elfáradok.

2020. aug. 19. 10:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Hm.. Szedsz valami gyógyszert IBS-re? Probit, halfogót bármit? Igyál sokat, pótold a folyadékot, bár nem tudom mennyire durva de ha ilyen vízszerű lehet független most ettől és valami vírus okozza..

Az émelygést azért kérdem, nem vagy-e refluxos.

Sokrétű vizsgálatod volt anno, vagy csak rávágták hogy IBS? Csak mert arra szokták ezt mondani, ha gőzük sincs mi okozza.. Vagy a stressztől megy a hasa valakinek. Ételintoleranciát néztek nálad?

2020. aug. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem néztek semmit, csak tükrözés volt, széklet vizsgálat, és utrahang. Gyógyszert se adtak. Bár ez a veszprémi kórház....

Nem vízszerű, hanem ilyen kásás.

2020. aug. 19. 12:16
 5/11 anonim ***** válasza:
Hagyd ki a tejet és a glutént egy hétig, vagy menj el magánba szűrésre, vagy próbáld meg megbeszélni a háziorvosoddal, hogy utaljon be. Ha nem kezelik, egyre több dologra lehet intoleranciád, úgyhogy jó lenne megtalálni az okot. (Amúgy az IBS egy létező kórkép, vagy csak nem tudják, hogy melyik intolerancia? Múltkor akartam intolerancia vizsgálatot csináltatni ott, ahol több orvos ismerősöm is ajánlotta, de közölték, hogy amire én szeretném, arra nincs is vizsgálat).
2020. aug. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ötös jól írja, ha intoleranciát /allergiát nem néztek miért mondták neked hogy ibs?

Ne hagyj el semmit és menj el glutén és laktóz tesztre! Vannak ilyen IgG panelek, de ilyen 200 összetevős szerintem nem éri meg, van ami kevesebbre nézi olyanokra amit fogyasztasz is minden nap. Nekem így derült ki tejfehérje érzékenység.

Ha tovább eszel olyat amit nem emésztesz üeg felborul a bélflóra (valószínű már most fel van). Szóval ilyet nézess! És jó minőségű probiotikum kúra de ártana. (:

2020. aug. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mentem volna, de a háziorvos nem kuld el, mert szerinte nem az, és nem érdekli, hogy nyavajgok.
2020. aug. 19. 20:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Magánba is el tudsz menni, ha a háziorvos nem küld el, vagy tudsz váltani háziorvost, ha nem figyel rád a mostani. Amúgy mit mond, mi a bajod?
2020. aug. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Diagnozis szerint ibs mert nincs szervi elváltozás.

Valtani háziorvost lehet kellene...

2020. aug. 19. 21:12
 10/11 anonim ***** válasza:

De az allergia/érzékenység is szervi elváltozásnak számít :D általában ezzel indítanak gasztrón mert ezek a leggyakoribb problémák ma.

Ilyened nincs, hogy kipattogsz a megszokottnál erősebben? Akár arcodon/karodon?

2020. aug. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!