Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 8 napja voltam kontaktban...

8 napja voltam kontaktban koronavírusos emberrel, súlyos tünetei voltak, de már gyógyul. Mennyi az esélye, hogy rajtam is kijön így?

Figyelt kérdés
Múlt hét hétfőn találkoztam vele utoljára délután.

2020. okt. 6. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ, milyen szoros volt a kontakt, mennyi ideig tartózkodtál a közelében, milyen távol, volt-e rajtatok maszk, kezet mostál-e utána stb.
2020. okt. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kár aggódalmaskodni az esélyén, vagy elkaptad, vagy nem. Pár napon belül úgyis kiderül. Amit továbbra is tehetsz, hogy erősítsd az immunrendszered, pihenj sokat, és mivel nem tudod fertőzöl-e, minél kevesebb kontakt másokkal!
2020. okt. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#1 ezektől az elkapás esélye nőhet, nem a tünetek várható erőssége.
2020. okt. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3: én úgy értelmeztem a kérdés végén az "így" szót, hogy "ebben az esetben". Tehát mennyi a valószínűsége, hogy a kérdező is megbetegszik ebben az esetben, hogy találkozott azzal a koronavírusos emberrel hétfőn.


Egyébként lehet összefüggés a tünetek súlyossága és aközött, hogy mekkora adag vírus jutott a szervezetbe a fertőzéskor. De nyilván nem ez az egyetlen tényező. Sok más kórokozónál is számít a dózis, a szalmonella az egyik példa.

2020. okt. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
8 nappal már a lappangási nagyobb részén túl vagy. Valószínűleg ezúttal megúsztad.
2020. okt. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. okt. 7. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!