Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mekkora az esélye, hogy én is...

Mekkora az esélye, hogy én is elkaptam a koronavírust?

Figyelt kérdés

Szüleim társaságba voltak, amiből ketten belázasodtak. Egyiküknél kimutatták a koronavírust, másikról semmi hír, bár több, mint valószínű, hogy az. Szüleim is itt voltak, enyhe jeleket mutatnak, apukám néha köhög.

Én semmi jelét nem érzem, mindenesetre elkerülöm őket, de lehet felesleges, már késő.



2020. okt. 29. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
73,7% kiszámoltam neked, pontosan ennyi.
2020. okt. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Én azt mondanám, 50:50. Amíg nincs teszt, ennyi is marad.
2020. okt. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azon múlik, hogy mennyire voltál ezeknek az embereknek a közelében, volt-e rajtatok maszk, meg mennyire van alapból immunitásod (a korábbi náthák, esetleg korábbi kismértékű covid-19 vírusnak való kitettség miatt, vagy genetikai okból). Ezek egy részét nem írtad le, másik részét meg nem lehet tudni. Átlagosan ha egy háztartásban élsz egy fertőzöttel, kb. 50%/hét az esélye, hogy elkapd. De ez egy átlag, a házastársadtól könnyebben, akivel nem ölelkezel, attól meg nehezebben kapod el.
2020. okt. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert az a teszt olyan megbízható.


Amúgy tünet nélkül is lehetsz +.

2020. okt. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát én a hétvégen nem voltam otthon, nagyon nagy közelségbe apukámmal nem vagyok, egyedül anyummal szoktam beszélgetni néha. Immunitás szempontból meg nem tudom mennyire számít, de még 1 éve kb ilyenkor mindenki náthás volt a családban, csak én nem. Inkább osztálytársaktól, mintsem családtagtól kaptam el a betegségeket
2020. okt. 29. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!