Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van valaki ,aki nem járatja a...

Van valaki ,aki nem járatja a gyerekét oviba?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva én nem vittem a 2 fiamat oviba márciustól augusztusig bezárólag. Nem volt ugye kötelező, úgy voltam vele,hogy a nagyfiú is itthon van , suli nem volt, akkor a két kicsit sem viszem. Lassan 1 hónapja nem voltak oviba,mert náthásak lettek. Ameddig bármilyen tünet van náluk, nem mehetnek közösségbe, szimpla orrfolyás esetén sem. Hétfőn már mehetnének oviba, de őszintén szólva elgondolkodtam,hogy nem lehetne-e ,ha ismét itthon lennének, persze addig amíg le nem csihad ez a vírus. Kinél hy vélekedik erről? Nálatok maradhatnak a gyerekek otthon , vagy már nem élhetünk ezzel a lehetőséggel?

2020. okt. 29. 20:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
64%
Otthon fejlődik a legjobban egy óvodás korú gyerek. Amennyi társasági élet kell neki, azt megkaphatja a testvérei, unokatestvérei között, plusz a játszótéren, játszóházban, templomi közösségben, mindenféle gyerekek számára szervezett programokon.
2020. okt. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
67%
Évszázadokig nem lett senki retardált az óvoda hiánya miatt. Társasága a gyereknek máshol is van. Ez egy új találmány, szükséges rossz, hogy a gyerek anyja dolgozhasson.
2020. nov. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
39%
Mi visszük. Rosszabbat nem is tehetnénk vele, minthogy kivonjuk a közösségből és hónapokig búra alatt tartjuk egy járvány miatt, ami rá a legkevésbé sem veszélyes. Nem vagyunk vírustagadók, minden szabályt betartunk mi is, de éljük az életünket, ahogy tudjuk és ahogy lehet.
2020. nov. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
80%
Az igaz, hogy jellemzően nem betegítik meg őket, de többrendszerű gyulladásos szindrómát okozhat náluk. A korona megfertőzi, tünetmentesen lezajlik, de szövődményként létrejön egy ilyen MIS-C, ami leggyakrabban a tüdőt és a szívet érinti, de az emésztőrendszer és idegrendszer is gyulladásba jöhet. Halálos kimenetele is lehet, mivel több szervet is érintő gyulladás. Ritka? Igen. Nagyon ritka? Igen. De én nem külöm óvodába, mert meg tudom oldani, hogy itthon legyen, illetve ha ez nem is, de az se hiányzik nekem, hogy hazahozza tünetmentesen, engem meg elkapjon. Inkább búra alatt leszünk egy darabig. Amúgy én 30 éve csak nagy csoportba jártam, mert csak az volt kötelező. Ahogy egy rakás más gyerek is, akit volt hova tenni. Normális emberek lettünk.
2020. nov. 1. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Teljes mértékben igazat adok neked. Ugyanazért az okból nem szeretném vinni őket. Anyósoméknál élünk, ők már idősebbek, nyugdíjasok, krónikus betegek. Nem lenne jó, ha hazahoznák az oviból, tudom a suliból is lehet, azt ugye egyelőre nem zárták be, de nálunk az egyik oviban fertőzött kisgyerek miatt be lett zárva. A középső fiam jövő év szeptemberében kezdi a sulit, visszamarasztalni sem lehet, mert ez a plusz 1 éve az oviban,szalajtott.
2020. nov. 1. 07:49
 16/22 A kérdező kommentje:
13-as! Rosszabbat nem tehetnénk vele?? Mert mi a csudáért lehetne neki rossz itthon?? Az én fiaim nem szeretnek oviba járni! Túl sok mindent nem csinálnak az oviban. Te tudod garantálni, hogy melyik gyereket nem üti ki eléggé a vírus?? Honnan lehet ezt így tudni? Hallottam már olyat is, hogy gyerek halt bele a vírusba. Az én gyerekeimnek nem valami erős az immunrendszerük, sűrűn lebetegednek az oviban. Más szülő arra lusta, nemtörődöm, hogy elvigye az orvoshoz a gyerekét. Én meg itthon kikúrálom őket, elviszem az oviba, azon a héten megy 2 napot és kezdődik elölről...
2020. nov. 1. 07:55
 17/22 anonim ***** válasza:
20%
A gyerekeknek szükségük van kortárs kapcsolatokra, a nagyszülőkre pedig vigyázni kell. Ennyi. Nem kell itt hisztizni.
2020. nov. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
68%

"A gyerekeknek szükségük van kortárs kapcsolatokra"

Óvodás korú gyerekeknél messze nem csak óvodába jaratassal elegitheto ki ez a szukseglet. Ráadásul egy csomó másra még nagyobb szuksegük van, ami pont otthon adható meg nekik, az óvodában pedig nem.

2020. nov. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Ki hisztizik itt kedves hozzászóló? Senki sem kérte az ellenvéleményt, mi helyes vagy mi nem! Arra hivatkozva tettem fel a kérdést, hogy kötelező - e járatni a gyerekeket vírus idején? Megoldható - e, ha inkább itthon maradnak. Stb... Nem ellenvéleményt kértem, sőt mitöbb nem a kioktatást! Mindenki úgy nevelje a gyerekét, ahogy neki tetszik! Mindenkinek van saját akarta, elképzelése, tartsuk tiszteletben a másik akaratát, függetlenül attól, hogy te egyetértesz - e vagy sem. (senkit nem érdekel). Köszi!
2020. nov. 1. 15:42
 20/22 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, leírnád majd mire jutottál? 4es vagyok.
2020. nov. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!