Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az orvosok nem tudnak segíteni...

Az orvosok nem tudnak segíteni a szédüléses panaszaimmal kapcsolatban, amihez számomra aggasztó tünet együttesek párosulnak. Milyen betegségre gyanakodhatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Nagyjából tíz éve kezdődött nálam egy kezdetben szédüléssel járó rosszullét,ami mára már sokszínű tünet együttesekkel jár. Orvostól orvoshoz jártam,mindenhol azt mondták nekem ,hogy tökéletes minden.Értem ez alatt: Kardiológia,MRI,EKG,Érsebészet stb...

Tüneteim a következőek: szédülés, megingás, bizonytalanság, minimális látászavar (inkább olyan mintha a szem mögötti nyomás hatására lenne) , minimális hányinger ( nem mindíg esetek kb 20-30%-a), minimális hallásromlás-füldugulás ami néha ásításra jobb lesz, nehéz beszéd, nyelèsi nehézség, nyak befeszülése, nyomás érzés a fejben halánték tájon mind a két oldalt, szapora nehézkes légzés esetek kb 30-40%-a, szemhéj tikkelés ritkán,erőteljes frusztrált érzés szédülés hatására, bal oldalt bordáimnál szúró érzés,erős szívdobogás (csak akkor amikor rosszul vagyok),ájulás érzés (még soha nem vesztettem el az eszméletemet),melegség vagy éppen nagyon hideg érzése,izzadás (hónalj + tenyerek),hirtelen teltségérzés akkor is amikor nem ettem,fülben ritkán “csiklandozó” érzés-ritkábban pattogás,ritkán savanyú szájérzet rosszullét közben vagy után,gyakori ásítozás rosszullét közben,ritkán remegés,étkezések utáni vagy közbeni rosszullét(fenti tünetek),új tünetekként érzékelem hogy a nyelőcsövem és a nyelvem alatti rész nyelés hatására beakarna görcsölni(nem tudom hogy egyáltalán lehetséges-e), kezeimben-lábaimban súlytalanság érzése, ujjaimat mintha ha csak korlátoltan tudnám behajlítani rosszullét közben viszont látszólag tökéletes a mozgás. Nyugalmi és a rosszullét közbeni vérnyomásom eggyezik amik a következőek:128/67:70; 121/70:67 ritkábban 140/80.

Rosszullét közben eltudom látni a feladataimat és a munkámat,igaz ilyenkor erősen kell koncentrálnom és nagyon ritkán meg is kell támaszkodnom (fizikia munkát végzek). 28 éves férfi vagyok.

Ha betegségre kellene gyanakodni én a magas vagy alacson vérnyomást,pánikbetegséget,szívbetegséget tippelném.

Ha valakivel előfordult már ilyen vagy ehhez hasonló dolog kérlek titeket segítsetek, mert már egyre jobban megnehezíti a mindennapi életemet.

Köszönöm hogy elolvastad!



2020. okt. 30. 21:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%

Nem nézetted a fül orr gégészeten az egyensúly központodat a füledben?

Amiben az a folyadék van a csillókkal amik a szintjét érzékelik és afféle bio giroszkópként működnek.

Na azt kellene megnézetni, és rendberakatni.


Egy régebbi ismerősömnek akinek a hobbija hegymászás is volt de gyakran dolgozott magasban szélsőséges körülmények között szóval neki volt hasonló baja, de ott egy év után rájöttek, és egy egyszerű gyakorlatsorral rendbetették.


A gyakorlatsor abból állt, hogy a szakorvosnál hanyattfekve az orvos irányításával végzett fej elfordítási gyakorlatokat a megfelelő időben és irányban. Kb egy órás volt a kezelés, és amint a helyére kerültek a dolgok a fülében, elmúltak a tünetei.

2020. okt. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szia! Fül-orr gégészeten is voltam, és egy adjunktus vizsgált meg, mindent rendben talált. Köszönöm a segítségedet, felfogok keresni egy másik orvost és megvizsgáltatom vele ezt amit írtál!
2020. okt. 30. 21:41
 3/20 anonim válasza:

Annyira sokféle panaszt írtál...nyilván ezek "összegyűltek".

Én (saját eset) neurológiai vizsgálatot is "kérnék".

Azért idézőjel,mert az orvosnak nem mondhatod meg hogy ő,mire utaljon...viszont.

Nekem a szédülés, megingás, bizonytalanság,látászavar,hányinger....panaszokkal kezdődött,

nehéz beszéd,izzadás..."panasz" utáni Neurológiai vizsgálat sorozat(CT,MR...) állapította meg a gyors lefolyású stroke-ot.

Pici,rögök kerültek az idegrendszerbe,és azok vándorlása okozta a panaszokat.

2 év múlva konkrét fülpattogás,hányás,zavart látás tünetekre mentő vitt kórházba.

Ahol nagyokosan megállapították hogy ischaemiás stroke-om történt.

Nurológia,2 hét.Konzíliumon az orvos rákérdezett a korábbi leletekre,és "csodálkozott" hogy nem vették akkor komlyabban.

Amikor kiderült hogy maradandó látóidegkárosodás van,akkor meg azt mondták nem gondolták hogy ilyen fiatalon ez megtörténhet!

Most 45 vagyok,és rehab ellátásos,50% eü "leszázalékolt",...jogsi ugrott,munka ugrott.

Próbálj meg mindent az érdekedben!!!

2020. okt. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Amit az egyik előző válaszoló írt, ahhoz nem kell orvos Epley az torna a neve.


A probléma egyébként így leírás alapján pszichiátriai.

2020. okt. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ a második válaszadónak!


Utolsó válaszoló: Miért gondolod hogy pszichiátria?

2020. okt. 30. 22:23
 6/20 anonim ***** válasza:
Hasonló problémákkal küzdöm. Szomatizációs zavart állapítottak meg nálam illetve hisztaminintoleranciát.
2020. okt. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ezeket mivel gyógyítják? Vagy ez magán az emberen múlik mennyire hagyja hogy eluralkodjon rajta?
2020. okt. 31. 07:39
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiáter tudja megmondani. Ismerek olyat aki gyógyszert kapott rá. Valaki csak pszichoterápiába van küldve.

Nekem egyiket sem javasolták, a tartós stressz hozta ki, illetve nem fejezem ki az érzelmeimet és inkább tünetelek.


Mindenképpen egyéni dolog ez szerintem hogy egyáltalán pszichések-e a panaszaid, ha igen akkor azon belül mi és azt mivel kéne gyógyítani.

2020. okt. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a válaszodat!
2020. okt. 31. 19:11
 10/20 anonim ***** válasza:
Pánikbeteg vagy, komoly betegség 10 év alatt már kinyírt volna. Ha előjön bármelyik tünet, vegyél be 1mg xanaxot ha elmúlik 15 -20 perc után, pánikbeteg vagy, ilyen könnyen kiderítheted. A pánikbetegség minden tünetét jellemzőét ami előfordulhat felsoroltad, nálad az összes jelentkezik. És lehet ijesztőbb is halálfélelem, hányás ájulás.
2020. nov. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!