Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az orvosok nem tudnak segíteni...

Az orvosok nem tudnak segíteni a szédüléses panaszaimmal kapcsolatban, amihez számomra aggasztó tünet együttesek párosulnak. Milyen betegségre gyanakodhatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Nagyjából tíz éve kezdődött nálam egy kezdetben szédüléssel járó rosszullét,ami mára már sokszínű tünet együttesekkel jár. Orvostól orvoshoz jártam,mindenhol azt mondták nekem ,hogy tökéletes minden.Értem ez alatt: Kardiológia,MRI,EKG,Érsebészet stb...

Tüneteim a következőek: szédülés, megingás, bizonytalanság, minimális látászavar (inkább olyan mintha a szem mögötti nyomás hatására lenne) , minimális hányinger ( nem mindíg esetek kb 20-30%-a), minimális hallásromlás-füldugulás ami néha ásításra jobb lesz, nehéz beszéd, nyelèsi nehézség, nyak befeszülése, nyomás érzés a fejben halánték tájon mind a két oldalt, szapora nehézkes légzés esetek kb 30-40%-a, szemhéj tikkelés ritkán,erőteljes frusztrált érzés szédülés hatására, bal oldalt bordáimnál szúró érzés,erős szívdobogás (csak akkor amikor rosszul vagyok),ájulás érzés (még soha nem vesztettem el az eszméletemet),melegség vagy éppen nagyon hideg érzése,izzadás (hónalj + tenyerek),hirtelen teltségérzés akkor is amikor nem ettem,fülben ritkán “csiklandozó” érzés-ritkábban pattogás,ritkán savanyú szájérzet rosszullét közben vagy után,gyakori ásítozás rosszullét közben,ritkán remegés,étkezések utáni vagy közbeni rosszullét(fenti tünetek),új tünetekként érzékelem hogy a nyelőcsövem és a nyelvem alatti rész nyelés hatására beakarna görcsölni(nem tudom hogy egyáltalán lehetséges-e), kezeimben-lábaimban súlytalanság érzése, ujjaimat mintha ha csak korlátoltan tudnám behajlítani rosszullét közben viszont látszólag tökéletes a mozgás. Nyugalmi és a rosszullét közbeni vérnyomásom eggyezik amik a következőek:128/67:70; 121/70:67 ritkábban 140/80.

Rosszullét közben eltudom látni a feladataimat és a munkámat,igaz ilyenkor erősen kell koncentrálnom és nagyon ritkán meg is kell támaszkodnom (fizikia munkát végzek). 28 éves férfi vagyok.

Ha betegségre kellene gyanakodni én a magas vagy alacson vérnyomást,pánikbetegséget,szívbetegséget tippelném.

Ha valakivel előfordult már ilyen vagy ehhez hasonló dolog kérlek titeket segítsetek, mert már egyre jobban megnehezíti a mindennapi életemet.

Köszönöm hogy elolvastad!



2020. okt. 30. 21:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Körzeti felírja.
2020. nov. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A hisztamin intoleranciát például hisztamindiétával kezelik.
2020. nov. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha mégse pánikbetegség lenne,a tünetek alapján ti mire gyanakodnátok?
2020. nov. 3. 19:58
 14/20 anonim ***** válasza:
Pánikbeteg vagyok 15 éve ezek a tünetek. Plusz mostanában extra szisztolé, de csak ha idegen helyre megyek. Néha ver 5 lassút aztán 5 gyorsat ilyen is volt a frászt hozza az emberre. Persze voltam azért kardiológián de semmi extra.
2020. nov. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! Ki fogom vizsgáltatni mindenképpen. Sokat olvastam a pánikbetegségről, nekem csak az fura hogy ez nálam mindennapos akár napi többször is és én például nem érzem azt az extrém fáradtságot “roham” után mint amiket írni szoktak a különböző oldalak,vagy például a “megsemmisülő” érzést.
2020. nov. 3. 20:46
 16/20 anonim ***** válasza:
Én se vagyok extrém fáradt. És amikről írsz az kis rohamok. Nekem volt nagy roham az jár megsemmisülő érzéssel. Akkor folyik rólad a víz kiráz a hideg, remeg a kezed, forog minden, és úgy érzed meghalsz. Átéltem, mit mondjak utána attól pánikolsz, hogy jön a roham.
2020. nov. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2020. nov. 3. 21:10
 18/20 A kérdező kommentje:
Esetleg ha tudnátok tanácsot adni ti hogyan szoktátok kivédeni ezeket a rohamokat, ha egyáltalán kitudjátok , szívesen fogadnám.
2020. nov. 3. 21:13
 19/20 anonim ***** válasza:

Én jutavites magnéziumot szedek. Abba van b6 és d vitamin is, sokkal olcsóbb mint a magneb6. Sokat segít. Illetve a citromfű tea is bevált.


A pszichiáterem a vitangot javasolta. Nem álmosít, vény nélkül kapható. Csökkenti a stressz tüneteit. Helyrerakta a pulzusom.


Illetve hisztaminmentes diéta. Egyébként is javasolnám hogy kevesebb feldolgozott kaját egyél.

Sokat segít a sport is, meditáció, önismereti munka, bagdy emőke szorongáscsökkentő önszuggesztiós gyakorlata

Rosszullét esetén nekem segít a tea. Beleiszom már egy kortyot és jobb is. Placebo :)

Illetve a légzés figyelése visszahúz a valóságba.

Ami még bevált az a somatic experiencing gyakorlata, jobb tenyér bal hónod alá, hüvelykujjad kinmarad és nyomod a mellkasod, bal kézzel megfogod a jobb válladat. Ilyen “önölelés”, nem látványos kívülről de 1-2 perc és segít.


A legnehezebb az az, hogy hagyd hogy végigmenjen rajtad. Sokkal hamarabb elmúlik.


Hosszútávon viszont fontos lenne, hogy felszámold az életedben a nyomasztó dolgokat. Rossz kapcsolatok, rossz munkahely stb.

2020. nov. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Áteresztő bél szindróma. Amiket felsoroltál, egyenként is mind ennek a tipikus tünete. Sajnos az orvosi protokoll jelenleg még nem foglalkozik vele, mert mindössze 5 éves felfedezésről van szó.
2020. nov. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!