Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi ideig tart a végbélrepe...

Mennyi ideig tart a végbélrepedésből való felgyógyulás?

Figyelt kérdés
Már lassan három hónapja szenvedek a betegségben, ebből kettő hónap amióta szakorvosok által felírt kúpot használok. Lassan elfogy a gyógyszer, de a probléma továbbra is fennáll (igaz valamelyest már javult a helyzet). Ha a kúp után se gyógyulok meg teljesen, érdemes újra visszamenni az orvoshoz, vagy normális az ilyen hosszú gyógyulási idő? (Nincs előírva újabb vizit, az orvos türelemre intett, csak nem tudom mennyi ideig egészséges még türelmesnek lennem.)

2020. nov. 4. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Talán van itt orvos, aki tud válaszolni a bajodra, azért lmbtq-közösségbe ne járj egyenlőre.
2020. nov. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi okozza vagy okozta? Szekrekedesed van? Nem lehet, hogy az okot is kezelni kell, nemcsak az okozatot? Nem hashajtora gondolok, de szekletlazitora.
2020. nov. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hosszas székrekedés után hasmenés, a széklete állaga már több mint egy hónapja megfelelően be van állítva, de mégse értem még el áttörést..
2020. nov. 5. 21:15
 4/4 anonim ***** válasza:

én is megszenvedtem vele. Az első héten próbáltam gyógyszertári krémekkel kenegetni de csak rosszabb lett. Leírom nekem mi vált be.

Körömvirág +svédcseppes ülőfürdő napi 1x (3 teafiletr- kb egy-két deci svédcsepp), aztán a nap másik felében flp-s aloe vera sprayyel befujkáltam, de jó a rossmanos is. Kénes szappannal mostam meg magam odalent, ez is fontos! Bő nadrágot hordtam bugyi nélkül, h jobban szellőzzön, mármint amikor tehettem. Székelés előtt kentem csak be patikai krémmel a fájdalomcsillapítás miatt, de székelés után ott megmostam kénes szappanal, szóval a krém nem maradt rajta sokáig.Aztán én megelőzésként ezüstkolloidot is ittam, ezzel megelőzhető, h elfertőződjön.

Fontos a híg széklet. Zabkása szilvalekvárral, aszalt szilva, aszalt sárgabarck, olajos hal, oliva olaj, lenmagolaj, danone actimel, és egy székletlágyító szirup - lactulose, én ezeket használtam, és kevesebbet ettem, h ne legyen sok széklet. A szilárd kaját sokszor inkább levesre cseréltem, és abba is tettem kis lenmagolajat.

Remélem segítenek a tippek, ja, és ezt mástól hallottam, h a tusfürdőt is mellőzni kell, nem tesz jót "ott" a bőrnek.Ja, és az elején iszogattam kamilla teákat is, ezt nemtudom mennyire segített.

2020. nov. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!