Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha van egy autista gyermekem,...

Ha van egy autista gyermekem, másik házasságból születhet szintén autista? Mennyi rá az esély, van erre vizsgálat?

Figyelt kérdés
Gondolok itt genetikai vizsgálatra. Ti be mernétek vállalni?

2020. nov. 30. 07:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem meg örökölhető, hisz ha utána nézel, van olyan amikor a szülő autista és a gyermeke is az.

Illetve olyan is van ahol a szülő unokatesoja autista és a szülő gyermeke is az. Tehát ha a családban már van, azt a gyerek örökölheti

Inkább az a különös nekem, hogy nincs rá gyógymód, nincs rá vizsgálat, hogy valahogyan kimutatható legyen


De egyébként amit írsz utolsó nagyon találó, akár igaz is lehet, bár hangoztatják az orvosok hogy oltastol nem lesz autista a gyerek, de számos sztorit hallok arról hogy az anya gyereke a 15 hónapos mmr oltás után kezdte produkálni az autisztikus tüneteket és mily véletlen, az enyém is. 🙂

2020. nov. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Utolsó a terhesség alatt, nem érezted magad másképp? Én igen.
2020. nov. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem, egyáltalán semmilyen probléma nem merült fel. Voltak klasszik tüneteim, bár nem tudom mire gondolsz, mi számít másképp érzésnek?
2020. nov. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nekem az arcmemoriam nagyon rossz volt terhesség alatt, illetve a varatlan hangos zajtól is nagyon megijedtem stb. Pl. Ajtocsapodaskor levegőt is alig kaptam, olyan hangosan vert a szívem, hogy nem hallottam tole semmi mást. Szülés után ezek megszuntek, viszont a fiamnal ezek a tünetek is megvannak. Habár lehet csak véletlen műve.
2020. nov. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nem, nekem semmi ilyen nem volt szerencsére. A klasszik hányás látástól vakulásig volt a 12. hétig, ezen kívül az egyetlen amiről le lehetett vágni hogy terhes vagyok, az irgalmatlan nagy hasam.



Kicsi fiam autizmusa annyiban merül ki - egyelőre -, hogy semmilyen úton módon nem kommunikál illetve nincs szemkontaktus, ezért kapta az f84et, ezekre utaló terhességi tünetem nem volt.

2020. nov. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"nem kommunikál illetve nincs szemkontaktus,"


Ezek megvoltak nekunk is. Szerencsére sokat javult a helyzet, de annak idején nagyon elvoltam keseredve,nem is gondoltam volna, hogy ilyen óriási fejlődést fogunk látni. :)

2020. nov. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Tudom már eltértünk nagyon a kérdéstől, és már off az egész topic, de mivel mi csak nem rég csöppentünk bele ebbe, azt még megírnád milyen fejlesztésekre jártok a gyerekkel? Az én fiam 2 éves éppen, kereken ma.


Mi egyelőre csak heti 1 fejlesztést kapunk, amit a bizottság javasolt, de kevésnek tartom, és nagyon elvesztem a tsmt ayres konduktor auti spec fejlesztések között. Melyik hatásos? Hova hányszor viszitek?

Illetve, megtanult beszélni? Kommunikál valamilyen szinten?


Köszi és bocsi kérdező hogy itt érdeklődöm, de hlye lennék nem megragadni az alkalmat💙

2020. nov. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Videkiek vagyunk mi semmilyen fejlesztést nem kaptunk persze papíron volt. Teljesen tájékozatlan voltam e téren, ezért rengeteg mindent elolvastam a témával kapcsolatban. En magam probaltam fejleszteni, barmit amit ugy gondoltam segithet kiprobaltunk. Oviban kb igen-nem ig terjedt a beszede ha éppen volt hozza kedve. Otthon persze már olyan 4-5evesen kezdett beszélni, de nyelvtanilag nem helyesen. Ma már egy elit gimibe jár. Aki nem tudja mi baja, az nem jon rá magától annyit lat kissé csendes, visszahuzodó gyerek,de amint feloldodik dől belőle a szoveg. Nem tudok neked egy biztos dolgot ajanlani, hiszen minden auti gyerek más,ezért más megoldásra van szüksége. Nekunk pl. a változatos elet jött be, ahol nincs rendszer, mert igy nem rogzultek be nala minták. A gyerkőcöt ti fogjatok ismerni a legjobban, ezért ti fogjatok tudni h éppen jo uton haladtok vele vagy valamin valtoztatni kell h tovabb fejlodjetek. Kitartás kivanok nektek és hozzatok ki magatokbol a legtobbet. Annyit így a végére még, hogy integrált suliba adjatok ha lehetséges, mert az egészséges gyerekektől nagyon sok mindent le tud utánozni amivel rengeteg tud fejlődni.
2020. nov. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#10: Linkeld csak ezeket a kutatásokat!
2020. nov. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!